• Program „Społecznik” – II etap: Środki czystości. Czas na porządki.

• 15.06.2021 22:58
      • Podsumowanie II etapu.
      • Przyszedł czas na porządki ! W maju dzieci z naszego przedszkola miały okazję dowiedzieć się w jaki sposób można samodzielnie wykonać środki czystości wykorzystując m.in. produkty spożywcze ale nie tylko, musieliśmy również pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Każdy z nas miał fartuch, rękawice i specjalne okulary by odpowiednio się zabezpieczyć. Przygotowaliśmy płyn do mycia mebli wykorzystując oliwę i sok z cytryny. Po wykonaniu dzieci miały możliwość wyczyścić półki i szafki, stoły w swoich salach, po czym z radością układały zabawki  w kącikach. Dowiedzieliśmy się także jak pozbyć się plam z kranów, kurków, tak by nadać im blask. Pamiętając o środkach ostrożności zabraliśmy się za przygotowanie kolejnego płynu tym razem do czyszczenia kranów. W tym celu potrzebne nam były: ocet i woda. Po zmieszaniu tych składników w odpowiednich proporcjach  otrzymaliśmy środek, jednak by zneutralizować nieprzyjemny zapach octu  dodaliśmy kilka kropel olejku zapachowego by w naszej łazience był ładny zapach. Teraz już tylko szczotki do rąk i po chwili krany już błyszczały! Pora teraz na szyby. Do czyszczenia szyb potrzebowaliśmy jedynie ciepłej wody i octu, mieszając je otrzymaliśmy płyn do szyb. Jak tylko do spryskiwaczy nalaliśmy płyn, dzieci mogły wyczyścić   lustra w łazience.  Kolejnym naszym doświadczeniem było usunięcie brudu  z ziemi. Mieszając tym razem ciepłą wodę z kilkoma łyżkami sody oczyszczonej otrzymaliśmy płyn do czyszczenia zabrudzeń z ziemi.  Po ciężkim wysiłku,  czyszczeniu, szorowaniu „Czarne” skarpety odzyskały swój kolor ! Hura!!! Po tak ciężkiej pracy teraz czas na odpoczynek!