• Żółte Żyrafy poznają matematykę bawiąc się. Ostatnio bawiliśmy się fasolkami. Tak, z których wyrastają rośliny bądź można zrobić pyszne potrawy. Fasolki pokazały nam w doświadczeniu jak powstaje dźwięk. Żółte Żyrafy zobaczyły dźwięk- pani Asia grała na instrumencie perkusyjnym a fasolki leżące na  szkance z naciągniętym balonikiem podskakiwały. Kiedy była cisza fasolki nie poruszały się. W ten sposób dowiedzieliśmy się czym jest fala akustyczna. Słuchaliśmy dźwięków przyjemnych i nieprzyjemnych. A potem było jeszcze więcej zabawy. U nas fasolki wykorzystane zostały do konstruowania figur geometrycznych. No i liczyliśmy dźwięki, które tworzyliśmy z wykorzystaniem instrumentów. "Muzyk" sprawdzał również poprawność przeliczania usłyszanych dźwięków. A pani Asia powiedziała jeszcze dziwną rzecz, że cisza też jest dźwiękiem. I posiedzieliśmy troszkę w ciszy, a potem wymienialiśmy się wrażeniami... i pani Asia ma rację! 

   • W listopadzie Żółte Żyrafy doskonalą umiejętność liczenia. Coraz sprawniej przeliczają przedmioty i w ten sposób wyodrębniają liczbę. Odróżniają liczenie prawidłowe od błędnego. Spostrzegają równoliczność zbiorów pomimo zmiany układu ich elementów. 

    "Matematyka fajna jest!"

    • Projekt edukacyjny autorstwa Zuzanny Jastrzębskiej- Krajewskiej, którego celem jest efektywna edukacja matematyczna wg koncepcji Dziecięcej Matematyki autorstwa E. Gruszyczk-Kolczyńskiej.

     W projekcie biorą udział dzieci z grupy Żółte Żyrafy. 

   • W Żółtych Żyrafach realizujemy projekt edukacyjny #20minutdlamatematyki.

    Pani Asia wymyśliłą matematyczną kartkę! Naprawdę! Ćwiczyliśmy orientację przestrzenną i musieliśmy ułożyć kartkę w odpowiednim miejscu. Badaliśmy właściwości kartki, sprawdzaliśmy które zmiany są odwracalne a które nie ( rysując ołówkiem, mazakiem i potem zmazując gumką, rwąc i sklejając, zgniatając i prostując...). A potem niektore nasze kartki z doświadczeń zgniataliśmy w kule i były zakodowane układy ruchowe (kartka zgnieciona w kulę - klaśnięcie, kartka prosta- skok), nastepnie muzyczne z instrumentami (kartka kula- bębenek, kartka prosta - trójkąt). Było naprawdę dużo zabawy z tymi kartkami. a na koniec jeszcze celowaliśmy do miseczki!

   • W październiku Żółte Żyrafy wykorzystują dary natury do działań matematycznych. Klasyfikujemy według różnych cech, tworzymy zbiory, przeliczamy, układamy od najmniejszych do największych, szukamy wspólnych cech... zgodnie z zasadą, że matematyka jest wszędzie.

     

   • Jesienna matematyka jest niezwykła. Pozwala uczyć się wykorzystując co jest w zasięgu ręki i bardzo dostępne. Tworzyliśmy zbiory liści: dużych, małych i średnich, żółtych, czerwonych, zielonych i brązowych. Układaliśmy liście od najjaśniejszego do najciemniejszego, od najmniejszego do najwiekszego. Liczyliśmy sylaby w nazwach drzew naszych liści, poszukiwaliśmy na tablicy, jakie liście użyliśmy do matematyki z liściem. To było ciekawe.  

  • Kontakt

   • Zespół Przedszkoli w Mierzynie
   • sekretariat@przedszkolemierzyn.pl
   • 91 885 39 02, 91 885 39 03, 510 116 272
   • Przedszkole Publiczne nr 1, ul. Kolorowa 25 Przedszkole Publiczne nr 2, ul. Welecka 30 72-006 Mierzyn Poland
   • Sekretariat czynny w godz. 7:30 - 15:30