• Uczymy Dzieci Programować

• Ogólnopolski program UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ XII edycja- autorstwa Anny Świc. Celem jest świadome, merytoryczne i metodyczne wprowadzanie elementów kodowania i robotyki do zajęć dydaktycznych, nauka przez zabawę i doświadczanie (odejście od transmisyjnego przekazywania wiedzy i pracy statycznej przy stolikach). Podczas cotygodniowych zajęć dzieci będą rozwijać logiczne, algorytmiczne  myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, kreatywność, Kształtować umiejętność pracy w zespołach, szukania kompromisów, optymalnych rozwiązań.

• Grupa Niebieskie Nosorożce wykonała pierwsze zadanie z XII edycji programu Uczymy dzieci programować. Była praca grupowa, zespołowa i indywidualna według instrukcji z wykorzystaniem kubeczków, karteczek, maty... Zakubeczkowaliśmy się na całego! Nawet mamy piosenkę z kubeczkami!

• Grupa Niebieskie Nosorożce  wykonała drugie zadanie z XII edycji programu "Uczymy dzieci programować". Była praca grupowa, zespołowa i indywidualna według instrukcji z wykorzystaniem kubeczków, karteczek, wiersza, maty... i mamy nawet kolejną piosenkę z kubeczkami, która uczy nas orientacji przestrzennej!

• Niebieskie Nosorożce odkrywały kolory Pani Jesieni. Był zakodowany liść jesienny. Z układanką obrazkową poradzili sobie błyskawicznie. Za to tworzenie zbiorów darów jesieni według pomysłu dzieci było bardzo kreatywne. podzielili według kolorów, jadalności, miejsca rośnięcia, ilości sylab w nazwie, trwałości....

• Niebieskie Nosorożce przystąpiły do akcji Code Week i wykonały dziś pierwsze zadanie:

CodeWeek’ owa wieża z Uczymy Dzieci Programować. To było bardzo emocjonujące!

• Niebieskie Nosorożce wykonały zadanie: Poznajemy europejskie kraje z Uczymy Dzieci Programować! Daliśmy radę!

• Niebieskie Nosorożce zrealizowały kolejne zadanie w ramach projektu Uczymy Dzieci Programować. Temat związany z bezpieczeństwem na drodze, czyli "Ruch drogowy ". Był zakodowany obrazek sygnalizatorów, geometryczne znaki drogowe, zakodowane dźwiękami muzycznymi pojazdy i warsztatowe zajęcia jak należy poruszać się w przestrzeni drogowej. Zabawa w policjanta się nie nudzi!

• Niebieskie Nosorożce skończyły zadanie specjalne- odkodowaliśmy jesienne drzewo. Na planszy ukryte były zadania/ działania z przeliczaniem do 9 (dodawanie i odejmowanie) i przyporządkowanym do wyniku działania kolorem karteczek, które następnie należało przykleić w odpowiednie miejsce na dużej planszy. Prawie dwa tygodnie działaliśmy, liczyliśmy, przyklejaliśmy...aż skończyliśmy.

• Zakodowane drzewo w wykonaniu Niebieskich Nosorożców.

• W związku z Świętem Niepodległości Niebieskie Nosorożce zrealizowały zadanie projektowe "Dobrze znam mój piękny kraj". Był quiz wiedzy o Polsce i polskich symbolach narodowych, układaliśmy na macie do kodowania według wzoru flagę Polski. W grupach układaliśmy obrazki w taki sposób, żeby połączyć dwa warunki: kształt i kierunek ułożenia. No i była burza mózgów na temat co można opowiedzieć o naszym kraju dzieciom z innych regionów świata i poznaliśmy słowne pozdrowienia z różnych krajów.

• Zakończyliśmy edycję XII Uczymy Dzieci Programować i obecnie jesteśmy już w trakcie XIII . Zrealizowaliśmy zadanie "W marcu jak w garncu", ułożyliśmy na macie garnek ćwicząc symetrię, wyjaśniliśmy znaczenie przysłowia, podawaliśmy współrzędne położenia na macie symboli pogody i tworzyliśmy drogę symbolu pogody do garnka.

• Do świąt przygotowaliśmy się na zajęciach kodowania. Ułożyliśmy kurczaka według układu współrzędnych. Idzie nam to wyjątkowo sprawnie!

• Na zajęciach przyklejaliśmy na macie kolorowe karteczki według układu współrzędnych. ZÓŁte, czerwone, cieliste, zielone, czarne i brązowe karteczki utworzyły konia. A potem kodowaliśmy najkrótszą drogę konika- kubeczka do smakołyków jak jabłka czy marchewki.

• W morskim klimacie jesteśmy i wypływamy na oceany. Zakodowanym obrazkiem jest nasza łódź.