• "Wierszyki rymowane do zabawy doskonałe"

• PROJEKT EDUKACYJNY – II edycji -

„Wierszyki rymowane do zabawy doskonałe”

Rymowane wierszyki to wspaniała i prosta zabawa dla dziecka. Wystarczy tylko kartka, kolorowe kredki i kilka krótkich wierszyków, które dzieci szybko zapamiętają  i chętnie będą wspólnie z rodzicem recytować.

„Wierszyki rymowane do zabawy doskonałe” jest projektem z zakresu edukacji twórczej oraz edukacji czytelniczej. Skierowany jest do przedszkolaków w wieku 3-6 lat, uczęszczających do Zespołu Przedszkoli w Mierzynie.

Założeniem projektu jest propagowanie kreowanie okazji do twórczej ekspresji  językowej, wdrażanie swojej wiedzy na temat elementów utworu poetyckiego oraz czytelnictwa wśród dzieci w wieku przedszkolnym,. Autorzy chcą rozbudzić w dzieciach chęć do tworzenia swoich własnych wierszy i do czytania. Na koniec projektu chętne grupy mogą wziąć udział w konkursie na najbardziej kreatywnie stworzony wiersz i rymy tomiku wierszy.

Organizatorzy projektu chcą zachęcić dzieci oraz ich rodziców do współpracy. Chcą, by wspólnie stworzyli tomik wierszy, który będzie kreowany w domu, u każdego przedszkolaka. Każdy przedszkolak wspólnie z rodzicami będzie wymyśli swój wiersz. Rodzice na pewno z chęcią pomogą i przeleją te słowa na papier.

Uwieńczeniem pracy dzieci będzie stworzenie wystawy rymowanek. Myślimy, że realizacja projektu będzie dla dzieci ciekawą zabawą  w tworzeniu tekstów lirycznych.

Organizatorami projektu są nauczyciele Przedszkola Publicznego nr 1 w Mierzynie: mgr G. Lewińska oraz mgr M. Szaciłło.