• Projekt promujący dawną literaturę dziecięcą. Stąd też dwa główne cele projektu .Pierwszy- to zainteresowanie dzieci dawną polską literaturą dziecięcą tu książka H.Łochockiej „O wróbelku Elemelku”, oraz drugi przyrodniczy- zwrócenie uwagi na rolę wróbli w naszym życiu.

W programie bierze udział grupa Żółtych Żyraf oraz Pomarańczowe Małpki.

• Żółte Żyrafy realizują projekt edukacyjny "Wróbelka Elemelka poznajemy, z nim przygody dzielić chcemy".

Wrześniowe zadania zrealizowaliśmy śpiewająco. Poznaliśmy bohatera książki H. Łochockiej- tytułowego Elemelka, przygotowaliśmy kącik tematyczny, omówiliśmy jego wygląd i zwyczaje. Działania matematyczne pozwoliły nam poznać cechy wróbli jako przedstawicieli ptaków, omówiliśmy czego wróble mają jedno, dwa, więcej...  Poznaliśmy zwyczaje wróbli oraz  Elemelka. W kolejnych dniach pokusiliśmy się o namalowanie podobizny i uczyliśmy piosenki projektowej.

• W ramach projektu dzieci z grupy Pomarańczowe Małpki miały okazję poznać tytułowego bohatera - Elemelka oraz jego ptasich przyjaciół. Chętnie i z największą starannością kolorowały i wycięły postać wróbelka.
        Dzieci po zapoznaniu się z rozdziałem "Jak wróbelek Elemelek leśną dróżką szedł w niedzielę" omówiły wspólnie z nauczycielem zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. W ramach utrwalenia wiadomości wykonały wspólnie przejście dla pieszych i razem bawiły się. Jedyną trudnością było oderwanie ich od zabawy kiedy przyszedł czas pójścia do domu.

• W październiku dzieci z grupy Żółte Żyrafy zrealizowały zadanie związane z ziemniakiem, kartofelkiem, pyrą, bulwą... czy jak to nazywa się to popularne w naszym menu warzywo. Wysłuchaliśmy opowiadania „ O wróbelku Elemelku, o ziemniaku i bąbelku”, które było inspiracją do zdobycia wiadomości o kartofelku, zabaw matematycznych i pracy plastycznej. Skoro z ziemniaka można wyczarować zupę, frytki, pyzy, kluski czy babę, to przedszkolaki stworzyły z malutką pomocą pietruszki grzybki. Ile było zabawy z tymi pyrami!

• sekretariat@przedszkolemierzyn.pl
      • Sekretariat czynny w godz. 7:30 - 15:30