• Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką” jest propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej.

Projekt odnosi się do świata sztuki, w kontekście sztuk plastycznych ( tj. malarstwo, rzeźba, architektura, rysunek, fotografia, ceramika, wzornictwo itd.), wzbudza ciekawość dzieci, oswaja je z dziełami sztuki.

W programie biorą udział: Żółte Żyrafy, Niebieskie Słonie.

• Słoniki podczas realizacji zadania projektowego ,,Zabawa sztuką ", malowały farbami techniką twal czyli malowanie linią myślenie linią, to jeden z najpopularniejszych technik wykorzystywanych przez nauczycieli freblowskich.

• Żółte Żyrafy realizują projekt edukacyjny "Zabawa sztuką".

Przygotowaliśmy do projektu kącik sztuki, gdzie umieściliśmy dzieła znanych artystów. Wykonaliśmy obraz z darów jesieni. Aż pewnego dnia grupa Żółte Żyrafy zamieniała się w grupę architektów i budowlańców i wykonała zadanie pt: "Architekci". Zbudowaliśmy Pałac Kultury i Nauki, wieżę Eiffla, Tower Bridge. Świetnie się przy tym bawiliśmy!

• sekretariat@przedszkolemierzyn.pl
      • Sekretariat czynny w godz. 7:30 - 15:30