• Opis projektu

• Od września 2023 do czerwca 2024 dzieci z grupy Pomarańczowe Tygrysy realizują autorski projekt "Będę uczniem", stworzony przez nauczyciela - Magdę Radomską.

W/w przedsięwzięcie obejmuje m. in. współpracę z Dyrektorem oraz wybranymi nauczycielami Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie. Zaproszeni są również przedstawiciele gminy, m. in. sołtys Mierzyna Jan Głowacki, radna Magdalena Zagrodzka.

Projekt ma ogółem na celu przybliżenie dzieciom działań środowiska szkolnego oraz lokalnego.

• W ramach realizacji projektu dzieci zwiedziły szkołę i poznały wybranych nauczycieli i specjalistów placówki. Mogły liczyć na wsparcie uczniów. Dzieci nie mogą się doczekać kolejnego spotkania w szkole!

• "Bibliotekę uwielbiamy, Panią też zapamiętamy!" - za nami wizyta w bibliotece szkolnej, gdzie dzieci m. in. miały okazję poznać jak działa takie miejsce, czym się zajmuje pracownik biblioteki. Poznały również historię gąsienicy, która zamieniła się w pięknego motyla oraz kilka książek o w/w miejscu. Tygryski zadeklarowały, że z przyjemnością przybędą jeszcze tu nie raz!

• W ramach zbliżających się obchodów Święta Niepodległości i wspomnień o dziejach Polski, dzieci spotkały się z Sołtysem Mierzyna, który przedstawił historię naszej miejscowości. Dzieci z zaciekawieniem słuchały i oglądały zdjęcia dawnego  Mierzyna.

• Na kilka dni przed świętami nadarzyła się wyśmienita okazja i wszystkie grupy dzieci w wieku 6 lat wraz z dziećmi z klasy Ia wspólnie kolędowali przy akompaniamencie pani Krzysztofy Romanowskiej na forum przedszkolnym.

• W styczniu dzieci z grupy Pomarańczowe Tygrysy miały przyjemność uczestniczyć razem z klasą Ia w zajęciach wychowania fizycznego w miejscowej sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej. Zabawom m. in. z piłką, woreczkami, z tunelem, w parach, kilkuosobowych zespołach nie było końca. Dzieci wróciły zmęczone, ale uśmiechnięte.

• W ostatnim czasie, w ramach współpracy z PSP w Mierzynie w ramach projektu Będę uczniem", dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach w świetlicy szkolnej. Przy tej sposobności m. in. poznały panie - nauczycielki świetlicy, zintegrowały się z częścią dzieci ze szkoły, poznały zasady panujące w świetlicy oraz pobawiły się.

Dzieciom z grupy Pomarańczowe Tygrysy wizyta podobała się tak bardzo, że zanim wyszły, pytały o możliwość kolejnego spotkania.