• Opis projektu

• Od września 2023 do czerwca 2024 dzieci z grupy Pomarańczowe Tygrysy realizują autorski projekt "Będę uczniem", stworzony przez nauczyciela - Magdę Radomską.

W/w przedsięwzięcie obejmuje m. in. współpracę z Dyrektorem oraz wybranymi nauczycielami Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie. Zaproszeni są również przedstawiciele gminy, m. in. sołtys Mierzyna Jan Głowacki, radna Magdalena Zagrodzka.

Projekt ma ogółem na celu przybliżenie dzieciom działań środowiska szkolnego oraz lokalnego.

• W ramach realizacji projektu dzieci zwiedziły szkołę i poznały wybranych nauczycieli i specjalistów placówki. Mogły liczyć na wsparcie uczniów. Dzieci nie mogą się doczekać kolejnego spotkania w szkole!

• "Bibliotekę uwielbiamy, Panią też zapamiętamy!" - za nami wizyta w bibliotece szkolnej, gdzie dzieci m. in. miały okazję poznać jak działa takie miejsce, czym się zajmuje pracownik biblioteki. Poznały również historię gąsienicy, która zamieniła się w pięknego motyla oraz kilka książek o w/w miejscu. Tygryski zadeklarowały, że z przyjemnością przybędą jeszcze tu nie raz!

• W ramach zbliżających się obchodów Święta Niepodległości i wspomnień o dziejach Polski, dzieci spotkały się z Sołtysem Mierzyna, który przedstawił historię naszej miejscowości. Dzieci z zaciekawieniem słuchały i oglądały zdjęcia dawnego  Mierzyna.

• Na kilka dni przed świętami nadarzyła się wyśmienita okazja i wszystkie grupy dzieci w wieku 6 lat wraz z dziećmi z klasy Ia wspólnie kolędowali przy akompaniamencie pani Krzysztofy Romanowskiej na forum przedszkolnym.

• W styczniu dzieci z grupy Pomarańczowe Tygrysy miały przyjemność uczestniczyć razem z klasą Ia w zajęciach wychowania fizycznego w miejscowej sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej. Zabawom m. in. z piłką, woreczkami, z tunelem, w parach, kilkuosobowych zespołach nie było końca. Dzieci wróciły zmęczone, ale uśmiechnięte.

• W ostatnim czasie, w ramach współpracy z PSP w Mierzynie w ramach projektu Będę uczniem", dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach w świetlicy szkolnej. Przy tej sposobności m. in. poznały panie - nauczycielki świetlicy, zintegrowały się z częścią dzieci ze szkoły, poznały zasady panujące w świetlicy oraz pobawiły się.

Dzieciom z grupy Pomarańczowe Tygrysy wizyta podobała się tak bardzo, że zanim wyszły, pytały o możliwość kolejnego spotkania.

•

Już niedługo koniec roku, ale dla dzieci z grupy Pomarańczowe Tygrysy to nie koniec wrażeń. Na początku czerwca, w ramach projektu "Będę uczniem" wraz z klasą 1a z PSP w Mierzynie odwiedziliśmy Dom Chlebowy w Marianowie. Była to okazja do pieczenia m. in. ciasteczek, podpłomyków, drożdżówek, chleba oraz możliwość zjedzenia smacznej domowej pizzy. Kiedy wytwory trafiały do pieca, dzieci mogły rozładować energię na palcu zabaw oraz zwiedzić okolicę mini-autobusem.

• Projekt "Będę uczniem" zakończyliśmy bardzo aktywnie. Dzieci z grupy Pomarańczowe Tygrysy z PP nr 1 oraz klasa 1A z PSP im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie z radością wzięły udział w olimpiadzie sportowej. Nawet kaczki odwiedziły nas, aby doglądać efektu ;)

Olimpiadę patronatem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie oraz Wójt Gminy Dobra -  ówczesna, która również przekazała pieniądze na upominki dla wszystkich dzieci biorących udział w przedsięwzięciu. Nauczyciele organizatorzy: Magda Radomska oraz Wioletta Gutowska, na zakończenie wręczyły dzieciom upominki oraz pamiątkowe dyplomy.

• 91 885 39 02,
        91 885 39 03,
      • Przedszkole Publiczne nr 1, ul. Kolorowa 25
        Przedszkole Publiczne nr 2, ul. Welecka 30