• Biblioteka Przedszkolaka

• BIBLIOTEKA PRZEDSZKOLAKA - organizowany przez Fundację Burza Mózgów. Celem projektu jest promocja czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Podczas zajęć warsztatowych z udziałem babć i dziadków przedszkolaków będą czytane książki z minibibioteczki- kuferka z 10 książkami- nowościami wydawniczymi a następnie zajęcia warsztatowe, czyli twórcze działania w oparciu o przeczytaną lekturę.

• W ramach projektu Biblioteka Przedszkolaka gościliśmy Mamę Milenki- Panią Małgosię, która  przeczytała dzieciom książkę "Dżok. Legenda o psiej wierności".

• W ramach projektu Biblioteka Przedszkolaka gościliśmy Ciocię Franka, która przeczytała dzieciom książkę "Lato Muminków".

• Ostatnio odwiedziła nas mama Tosi w ramach zajęć czytelniczych. Przeczytała książkę, było dużo śmiechu i zabawy. Bardzo nam się podobało spotkanie.

• Ostatnio w grupie Niebieskich Nosorożców gościła Babcia Franka. Najpierw był kłopot z imieniem Danusia vel Jagódka (jak z książki historia) ale potem poszło jak po maśle. Był wieloryb, Pan Maluśkiewicz i duchem Julian Tuwim. Było wesoło, zabawnie, twórczo i trochę słodko też. Dziękujemy za spotkanie!

• Ale to było spotkanie! Była Mama Janka, Pan Kuleczka, kaczka Katastrofa, pies Pypeć i mucha Bzyk- Bzyk i historia o kałuży, statkach... Była też niespodzianka, bo Janek z Mamą podarowali grupie piłkę sensoryczną, bawiliśmy się w kolory, zbijaka, rzucanie, turlanie i my się turlaliśmy, gnietliśmy i rzucaliśmy się na piłkę a ona to wszystko wytrzymała. Dziękujemy za prezent i spotkanie.

•

Odwiedziła nas Babcia Karola- Pani Małgosia, która na co dzień pracuje w Książnicy Pomorskiej, największej biblioteki w Szczecinie, ba województwie zachodniopomorskim. Opowiedziała nam o swojej pracy, w dziale starodruków. Było dużo trudnych nieznanych słów do zapamiętania. Omówiliśmy zasady korzystania z książek, dbania o nie. Wykonaliśmy piękne zakładki do naszych lektur. Następnie była książka o życiu i marzeniach i ich realizowaniu przez Jacques'a Cousteau. A potem była niespodzianka. Każdy uczestnik otrzymał trzy książeczki o pomorskich opowieściach Igora Górewicza. Dziękujemy za wspaniały czas!

• W ramach spotkań z książką odwiedziła nas Mama Krysi ze swoją ulubioną książką. A jest to Joanny Papuzińskiej "Nasza mama czarodziejka".  Przeczytała nam opowiadania o locie poduszkami i reperowaniu księżyca. Było  słodko i magicznie. Dziękujemy!

• Odwiedziła nas Pani Zosia-  Babcia Tosi, która czytała pierwszą historię przygód skarpetki zielonej. Było dużo śmiechu, zagadek detektywistycznych. A na koniec była niespodzianka, naklejki i żelki- to Niebieskie Nosorożce lubią! Dziękujemy za spotkanie!