• NIE LADA TO GRATKA! POZNAJEMY MISIA USZATKA!

• Projekt edukacyjny NIE LADA TO GRATKA! POZNAJEMY MISIA USZATKA! Organizatorem jest Przedszkole Samorządowe „ Tęczowa Kraina „w Alwerni”. Celem projektu jest wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej przez połączenie wrażeń ruchowych, słuchowych, wzrokowych i dotykowych przy wykorzystaniu bohatera opowiadań Czesława Janczarskiego.

• NIEBIESKIE NOSOROŻCE

W ramach zadań wrześniowych stworzyliśmy kącik Misia Uszatka, czytaliśmy opowiadania o przygodach bohatera w przedszkolu, zrobiliśmy portrety misia i obejrzeliśmy wakacyjną przygodę jak miś najadł się wiśni.

• Niebieskie Nosorożce meldują wykonanie zadania październikowego. Wysłuchaliśmy opowiadania "Dary z lasu", stworzyliśmy z naszych skarbów kącik jesienny. Z wielką uwagą pochyliliśmy się nad jabłkiem- darem jesieni. Poznaliśmy budowę,smakowaliśmy i badaliśmy ile pestek ukrywa gniazdo nasienne. Obejrzeliśmy film edukacyjny o sadzie i na koniec poznaliśmy pląs ludowy " Jabłuszko rumiane...".

• Dzień Pluszowego Misia świętowaliśmy z Misiem Uszatkiem. Zapoznaliśmy się z historią pluszowego misia i stworzyliśmy zakodowany portret Uszatka. Uczyliśmy się starej rymowanki "kipi kasza, kipi groch..." i bawiliśmy się kaszą oraz stworzyliśmy z różnych kasz instrument muzyczny. A że w zdrowym ciele, zdrowy duch to ruszaliśmy się dużo, wykonując ćwiczenia gimnastyczne.

• W zimowym czasie czytaliśmy opowiadania : "Mróz", "Choinka od dużego niedźwiadka", "Srebrne gwiazdki". Były zabawy na śniegu oraz badawcze z wykorzystaniem wody, śniegu i lodu. Ubieraliśmy choinkę, klasyfikowaliśmy ozdoby według różnych kryteriów, było też kodowanie i dyktando matematyczne.

• Niebieskie Nosorożce z Misiem Uszatkiem zdobyły wiedzę na temat sposobów odmierzania czasu, rodzajów zegara i kalendarzy. Czytaliśmy opowiadanie "Bajka o dniach tygodnia" i uczyliśmy się nazw dni tygodnia i miesięcy z wyliczankami, wierszykami, w podskokach, tańcach.

• Luty to czas zabaw, karnawału i radości. Poznaliśmy opowiadanie "Zabawa karnawałowa", obejrzeliśmy prezentację multimedialną o obchodzeniu karnawału w różnych stronach świata. Bawiliśmy się balonami, tańczyliśmy i graliśmy. No i smakowaliśmy znane i nieznane owoce.

• 67 urodziny Miś Uszatek ma! Cała Polska i Niebieskie Nosorożce śpiewają mu 100 lat!!!

• W kwietniu zajęliśmy się ekologią. Wiemy, że ekologia to nie zagadka ale tożsamość ze środowiskiem, że działalność każdego z nas ma nieodwracalny wpływ na życie innych. Uczyliśmy Misia i siebie segregowania śmieci, stworzyliśmy dla Uszatka zabawkę- katapultę na pompona, wykonaliśmy z papieru masę papierową.

• Mamy to! Zrealizowaliśmy 8 zadań i przesłaliśmy sprawozdanie. Niemniej nie kończymy projektu, Miś zostaje z nami do końca roku szkolnego i dalej się bawimy.