• W ramach projektu "Mama, tato, wolę wodę" Hipcie poszerzyły wiedzę na temat zdrowych nawyków żywieniowych poprzez m. in. pogadankę, słuchanie opowiadań, quiz, picie świeżo wyciskanego soku owocowo-warzywnego oraz degustacje ulubionych owoców i warzyw. Poznały skład wody oraz jej znaczenie dla organizmu. Wzięły udział w eksperymencie polegającym na samodzielnym wyprodukowaniu bąbelków. Hipcie miały okazję do wypróbowania różnych rodzajów wody - np. gazowanej, niegazowanej, o różnych poziomach nasycenia. Ponadto dzieci wykorzystały swoją energię w zawodach ze Zdrójkiem utrwalając poznane dotychczas treści projektu. 

    • W ramach projektu "Mamo, tato wolę wodę" dzieci omówiły przedmioty i czynności związane z wodą, nie tylko pitną. Pokolorowały obrazki dot. w/w tematyki, ozdobiły kubki do picia wody według własnego pomysłu. Hipcie wzięły udział w zabawie ruchowo-muzycznej do piosenki "Płyną statki z bananami". Ponadto poszerzyły swoją wiedzę w tematyce prawidłowego nawodnienia organizmu człowieka, roślin, wybranych zwierząt. Dzieci próbowały pić wodę "jak słoń" z pomocą słomek. Opisane aktywności sprawiły im dużo frajdy!

    • W ramach projektu "Mamo, tato, wolę wodę" Hipcie otrzymały kropelkę, na której z jednej strony narysowały coś co kojarzy im się z realizowaną tematyką - pojawiły się m. in. uśmiechnięte buzie, woda, niebieskie ludziki itp. Każde dziecko umieściło kropelkę na swojej szafce, aby w ciągu kolejnych dni, na drugiej stronie, wypełniać jej kontur niebieską masą plastyczną kiedy wypiło wodę z bidonu. Kiedy kropelka stanie się niebieska, dziecko otrzyma niespodziankę.

     Powyższe działania zachęciły dzieci do tego, aby częściej sięgać po wodę do picia. Hipcie są zgodne co do tego, że dzięki temu będą zdrowsze. 

    • W ramach projektu "Mamo, tato, wolę wodę!" dzieci z grupy Niebieskie Hipopotamy poznały głównego bohatera Zdrójka oraz jego przyjaciół - wiewiórkę, wydrę, jelonka, myszkę, misia oraz wilka. 

     Hipcie z nauczycielem omówiły piramidę żywienia oraz zagadnienia dotyczące wody w pokarmach, wykorzystując szablony z ilustracjami oraz opakowania po produktach spożywczych. 

     Na koniec zajęć dzieci chętnie sięgnęły po wodę do picia. 

     Dzięki tym aktywnościom Hipcie zapoznały się z zasadami zdrowego odżywiania oraz rozwinęły motorykę małą. 

  • Kontakt

   • Zespół Przedszkoli w Mierzynie
   • sekretariat@przedszkolemierzyn.pl
   • 91 885 39 02, 91 885 39 03, 510 116 272
   • Przedszkole Publiczne nr 1, ul. Kolorowa 25 Przedszkole Publiczne nr 2, ul. Welecka 30 72-006 Mierzyn Poland
   • Sekretariat czynny w godz. 7:30 - 15:30