• Informacje, dotyczące organizacji nowego roku szkolnego.

• 19.08.2021 14:45
      • Szanowni Państwo! Drodzy Rodzice!

Czas wakacji jeszcze trwa, lecz powoli przygotowujemy się do rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022. Już niedługo przywitamy wszystkich przedszkolaków, ich rodziców, jak i te dzieci, które po raz pierwszy do nas zawitają.

Poniżej znajdziecie Państwo informacje, dotyczące organizacji nowego roku szkolnego.

• Czas pracy przedszkola

Przedszkole Publiczne nr 1 i Przedszkole Publiczne nr 2 są czynne w godzinach: 7.00 – 17.00.

WAŻNE – dzieci przyprowadzamy w godzinach 7.00 – 8.20/8.30. Po tej godzinie wszystkie dzieci przygotowują się do posiłku i zajęć. Osoby odpowiedzialne za odprowadzanie dzieci do sal grupowych, są oddelegowane do innych obowiązków.

Wyprawka przedszkolaka

1. Kapcie – najlepiej na rzepy lub wsuwane, zwracając uwagę na samodzielność dziecka.

2. Podpisany worek (nie reklamówka) z ubraniami na zmianę, tj. bluzka, koszulka, majtki, skarpetki, spodnie itp. oraz jednorazowe worki w razie wymiany ubrań – dla dzieci młodszych co najmniej 2 komplety; dla dzieci starszych co najmniej 1 komplet.

3. Strój do przedszkola - wygody, nie krępujący ruchów, odpowiedni do temperatury.

4. Pudełko z wyciąganymi chusteczkami.

5. Przedszkolak może przynieść bidon – trwale podpisany. Dziecku proszę nalać wodę. Prosimy o NIE nalewanie soków, słodkich herbat. Nie mamy warunków do przechowywania takich napoi w ciągu całego dnia zwłaszcza przy wysokich temperaturach.

6. Dziecko do przedszkola nie przynosi zabawek, maskotek, plecaków, torebek – wciąż obowiązują zalecenia obostrzeń GIS w związku z pandemią COVID-19.

7. Szczegółową organizację pracy grupy przedstawi wychowawca grupy podczas spotkania z rodzicami, które odbędzie się w wyznaczonym terminie, o którym Państwo zostaną poinformowani w osobnej wiadomości.

Dokumenty konieczne do wypełnienia

W pierwszym dniu pobytu dziecka w przedszkolu, dostaną Państwo dokumenty do wypełnienia: kartę informacyjną (dane osobowe potrzebne do wypełnienia dziennika) oraz kartę upoważnień do odbioru dziecka z przedszkola. Proszę o zwrócenie szczególnej uwagi na aktualizację telefonów do co najmniej dwóch osób, jak i aktualnych maili na które będą przesyłane ważne wiadomości.

Pożegnanie z dzieckiem w przedszkolu

Świat przedszkolny, do którego dziecko wchodzi pierwszy raz, może być trudny do zaakceptowania przez niego. Zachodzą w nim poważne zmiany, czekają na niego nowe Panie, koledzy, sale, zabawki. Jednak, aby pomóc mu w tej nowej drodze, zastosujcie się do poniższych rad i wskazówek. Przygotujcie zarówno siebie, jak i dzieci, wtedy łatwiej przeżyjemy ten okres adaptacji.

1. Mów prawdę, dotrzymuj umów – dotrzymuj dziecku obiecanego słowa.

2. Bądź cierpliwy i wrażliwy – rozmawiaj z dzieckiem, buduj pozytywne nastawienie, nie pośpieszaj, wyjdź z domu wcześniej, poświęcaj więcej uwagi, nie strasz przedszkolem.

3. Wejście do przedszkola – spokojne, dziecko niech wejdzie o „własnych nogach”, nie na rękach, przejmowanie dziecka z rąk rodzica do rąk nauczyciela nie jest miłe ani dla dziecka, ani dla rodzica, ani dla nauczyciela.

4. Bez pośpiechu, bez przedłużania – nie poganiaj dziecka, daj mu czas na spokojne pożegnanie, wejście do przedszkola. Nie przeciągaj pożegnania, nie stój w drzwiach, nie wracaj się, nie zaglądaj przez okno. Pamiętaj Twoje dziecko jest w dobrych rękach! Przeprowadź w domu rozmowę z dzieckiem i umów się z nim, w jaki sposób będzie wyglądało Wasze pożegnanie.

5. Rutyna, umowy, rytm – wspólnie wypracujcie rytm: droga do przedszkola, rozmowa, pożegnanie, wejście do przedszkola. Dotrzymuj umów, odbieraj o ustalonej porze.

6. Pozytywne nastawienie – opowiadając dziecku o przedszkolu mów pozytywnie, uśmiechaj się, miej radosny i ciepły głos, taki, aby dziecko czuło się bezpiecznie. Życz dziecku: „miłego dnia”, „miłej zabawy z kolegami”, nie buduj w dziecku strachu, niepewności, nerwowych chwil i sytuacji.

7. Zaufanie – pamiętaj, że Twoje dziecko jest w dobrych rękach!

Trzymamy mocno kciuki za dzieci i za ich dzielnych rodziców.

Powodzenia!

Kinga Słoń