• Skąd się biorą produkty ekologiczne?

• 17.05.2021 21:14
      • W roku szkolnym 2020/2021 dzieci z PP1 "Szare Zebry" i dzieci z PP2 "Motylki" oraz "Tygrysy" wzięły udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym opracowanym wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi "Skąd się biorą produkty ekologiczne?".
      • Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych dzieci od najmłodszych lat.
        W ramach programu dzieci dowiedziały się skąd się biorą produkty ekologiczne, dlaczego warto je wybierać oraz jakie są zalecenia zdrowego stylu życia. Poznały logo, jakim oznacza się produkty ekologiczne oraz piramidę zdrowego żywienia i stylu życia, dzięki której najmłodsi już wiedzą, których produktów człowiek powinien spożywać najwięcej, a których najmniej. Podstawą w realizacji programu był film edukacyjny „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”, który dzieci obejrzały z ogromnym zainteresowaniem. Ogromnym zaangażowaniem podczas pracy w zespołach wykazał się każdy uczestnik, tworząc piramidę zdrowego odżywiania i stylu życia. W czasie zajęć przedszkolaki poznały proces tworzenia ekologicznego mleka i jaj. Gimnastyka przypomniała o aktywności fizycznej. Dzieci sprawdziły doświadczalnie czy ich organizmy są nawodnione i ile znajduje się w nich wody.
        Zdobytą wiedzę i zdobyte umiejętności, dzieci będą mogły wykorzystać wraz z rodzicami w codziennym życiu. Teraz każdy przedszkolak już wie, jak zdrowo żyć!

• Wróć do listy ogłoszeń