• Dzień Pizzy w PP 2

• 21.02.2021 19:23
      • I stało się! Dzień Pizzy dotarł w końcu do Przedszkola Publicznego nr 2.
      • W piątek 19.02.2021r. wszystkie grupy świętowały Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z lekkim opóźnieniem, lecz z fantastyczną zabawą:) Zaczęliśmy od oglądania filmu edukacyjnego, na którym przedstawiona została historia powstania tego dania. Tego dnia dzieci dowiedziały się kto jako pierwszy spróbował pizzy i od jakiego imienia pochodzi nazwa znanej margherity. Poznały produkty, które są potrzebne do przygotowania pizzy oraz sposób jej przyrządzenia. Dzieci poznały również flagę Włoch oraz zgadywały co przypomina jej kształt. Propozycje były bardzo ciekawe:) W tym dniu nie zabrakło zabaw i konkursów. Dzieci bawiły się z chustą animacyjną, układały produkty zgodnie z kolorami na chuście, szukały i łaczyły w pary takie same pizze, łączyły składniki z odpowiednią pizzą, układały produkty na kawałku pizzy wg instrukcji, a starsze dzieci samodzielnie układały napis " Pizza Margherita". Wesołe tańce i zabawy z pomponami, wprawiały dzieci w wesołe nastroje i świetne humory. Na koniec każda grupa otrzymała pizzę do samodzielnego ozdabiania dowolnymi produktami, rysując składniki bądź przyklejając gotowe. Dzień Pizzy upłynął w miłej, wesołej i przyjemnej atmosferze. Z wielką niecierpliwością czekamy na następny, w przyszłym roku:

)

• Wróć do listy ogłoszeń