• Podsumowanie I Olimpiady Matematycznej

• W dniu 13 czerwca 2024r. w Zespole Przedszkoli w Mierzynie odbyła się I Olimpiada Matematyczna "Matematyczny Bystrzak", w której brały udział dzieci z grup zerówkowych. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Wojewody Zachodniopomorskiego. Olimpiada Matematyczna miała na celu wspieranie uzdolnień matematycznych oraz pomoc w rozwijaniu zainteresowań dzieci, jak i doskonalenie umiejętności zdrowej rywalizacji i właściwego przyjmowania porażki.
            Dzieci wykazały się matematycznie, rozwiązywały zadania a przy tym rewelacyjnie się bawiły. Organizatorem byli nauczyciele z Przedszkola Publicznego nr 1 w Mierzynie: Kalarus Patrycja i Maruszczak Agnieszka.

• Podsumowanie projektu edu. "Wierszyki rymowane do zabawy doskonałe"

• Zakończyliśmy realizację projektu edukacyjnego "Wierszyki rymowane do zabawy doskonałe", którego autorem były nauczycielki Przedszkola Publicznego nr 1: mgr Gabriela Lewińska oraz mgr Milena Szaciłło. W projekcie brały udział dzieci wraz z rodzicami z pięciu grup przedszkolnych tj.: Pomarańczowe Misie, Niebieskie Hipopotamy, Żółte Żyrafy, Pomarańczowe Małpki oraz Niebieskie Nosorożce. Założeniem projektu było stwarzanie okazji do twórczej ekspresji językowej, wdrażanie swojej wiedzy na temat elementów utworu poetyckiego oraz czytelnictwa wśród dzieci w wieku przedszkolnym.

Wszystkie grupy wykazały się dużą kreatywnością i ogromnym zaangażowaniem rodziców. Powstały wspaniałe utwory literackie z pięknymi zdobieniami w formie obrazków.

Nagrody zostały sfinansowane dzięki uprzejmość Rady Rodziców.

• Biblioteka Przedszkolna

• Skończył się pierwszy rok przygody z biblioteką przedszkolną. Mamy nadzieję, że ta przygoda będzie trwała i zaowocuje w dalszych latach. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim czytelnikom. Dziękujemy również ich rodzicom za to, że już w tak młodym wieku zachęcają swoje pociechy do spędzania czasu z książką i tym samym przygotowują je do tego, aby w przyszłości stały się dojrzałymi czytelnikami.

Najaktywniejszymi czytelnikami okazali się:

Alicja Kwiatkowska z grupy Niebieskie Słonie

Zofia Szaciłło z grupy Niebieskie Hipopotamy

Radosław Świątkowski z grupy Żółte Żyrafy

Wojciech Jasiński z grupy Żółte Żyrafy

Rozalia Sobolewska z grupy Pomarańczowe Misie.

Serdecznie gratulują organizatorzy:

mgr Milena Szaciłło

mgr Gabriela Lewińska

• Dzień Otwarty w PSP im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie

• W dniu 7 czerwca 2024r. nauczyciele wraz z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie zorganizowali dla naszych przedszkolaków Dzień Otwarty Szkoły. Dzieci mogły obejrzeć przedstawienie pt. "Pinokio" przygotowane przez uczniów Koła Teatralnego pod kierunkiem pani Anny Krogulewskiej-Wróbel. Następnie wysłuchały repertuaru uczniów z Koła Muzycznego, którego kierownikiem jest pani Krzysztofa Romanowska, bardzo dobrze nam znana, nasza nauczycielka rytmiki. Był również czas na zwiedzanie szkoły. Dzieci były bardzo podekscytowane tym przedsięwzięciem.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie!

• Dzień Dziecka w PP 1

• W Przedszkolu Publicznym nr 1 zakończyliśmy świętowanie Dnia Dziecka. Świętowaliśmy kilka dni! Rada Rodziców zorganizowała dzieciom wspaniałe atrakcje. Były zamki dmuchane z motywem ulubionych bohaterów z kreskówki, tatuaże, malowanie buziek i wielkie bańki mydlane. Dzieci po szalonej i kolorowej zabawie mogły odpocząc na kocach i skosztować popcornu. Przedszkolaki bawiły się znakomicie.

• Dzień Herbaty w PP2

• 21 maja w Przedszkolu nr 2 świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Herbaty. Podczas zajęć przedszkolaki poznały rodzaje herbaty liściastej i tej w torebkach, sposób jej parzenia , przyrządy potrzebne do przygotowania herbaty oraz dowiedziały się skąd pochodzi. Dowiedziały się także jakie właściwości posiada herbata i jak wpływa na stan naszego organizmu. Nie zabrakło stymulowania zmysłu węchu i smaku-dzieci ochoczo wąchały herbatę i dodatki do herbaty oraz rozpoznawały jej smak, po czym degustowały przygotowane napary. Na zakończenie każdy przedszkolak miał okazję zaprojektować na papierze swoją własną filiżankę.

• 91 885 39 02,
          91 885 39 03,
        • Przedszkole Publiczne nr 1, ul. Kolorowa 25
          Przedszkole Publiczne nr 2, ul. Welecka 30