• Powitanie wiosny w PP2

•

W czwartek  21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały nadejście wiosny. Dla każdego przedszkolaka jest to bardzo wyczekiwane wydarzenie. Dzień rozpoczęliśmy od rozmów o nowej porze roku oraz od wesołych zabaw przy muzyce. Uśmiechnięci wyruszyliśmy na spacer w okolicy naszego przedszkola, gdzie pożegnaliśmy zimę wraz z Marzanną. Dodatkowo dzieci próbowały odstraszyć zimę, śpiewając głośno piosenki o wiośnie i grając na przygotowanych wcześniej instrumentach.  I tak kolorowy, ale już wiosenny, uśmiechnięty pochód mógł wrócić do przedszkola. Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu naszych przedszkolaków wiosna zawita do nas na dobre, a wraz z nią ciepłe dni, z których będziemy czerpać radość.

• Dzień Dinozaura w PP2

• Dzień Dinozaura przypada w Polsce na 26 lutego. Wiele maluchów lubi te stworzenia i dlatego Dzień Dinozaura jest uroczyście obchodzony w wielu przedszkolach. Jest to wspaniała okazja, aby sprawić frajdę dzieciom oraz pogłębić ich wiedzę na temat prehistorycznych gadów.

• Dzień Kota w PP2

• Dzieci z Przedszkola nr 2 obchodziły nietypowe święto „Światowy Dzień Kota”. Wszystkie przedszkolaki upodobniły się do kocich przyjaciół poprzez typowe dla nich uszka. Dzieci oglądały film edukacyjny, opowiadający o charakterze czworonożnych pupili, ich zmysłach oraz o historii kota domowego. Zapoznały się także z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają. Tego dnia nie zabrakło również „kocich zabaw” wśród których było: „Łowienie”, przeliczanie, układanie puzzli, nawijanie włóczki na rolkę i inne.. Zabawy z włóczką też nie należały do łatwych, przedszkolaki musiały wykazać się sprytem i zwinnością. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi na to w jaki sposób należy odpowiednio opiekować się tym zwierzątkiem tak by nie sprawić mu przykrości.