• Odwiedziny Straży Gminnej w PP1

• W dniu 26.09.2023 r. nasze przedszkole odwiedziła Straż Gminna. Przedszkolaki z ciekawieniem słuchały o pracy straży i zasadach bezpieczeństwa. Zadawały dużo pytań, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi.

• Akcja "Przytulmy się do drzewa"

• Przedszkole Publiczne nr 1 i nr 2 wzięło udział w Ogólnopolskiej kampanii PRZYTUL się do DRZEWA, która ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru.

Grupy Niebieskich Nosorożców, Szarych Zebr oraz Pomarańczowych Tygrysów z PP1 pokazały, że kochają nasze Polskie lasy i chronią je przed powstawaniem pożarów.

W Przedszkolu nr 2 w akcji wzięły udział Motylki, Sówki i Tygryski, dowodząc, że ochrona lasów również jest dla nich bardzo ważna.

• Pierwszy Dzień Jesieni w PP2

• Dnia 22.09. ( w piątek) Przedszkole Publiczne nr 2 uroczyście powitało piękną porę roku: Jesień! Z tej okazji dzieci z grupy „Sowy” przygotowały tematyczną piosenkę oraz przedstawienie, w którym wcieliły się w postaci zwierząt. W tym opowiadaniu zajączki poszukiwały odpowiedzi na pytanie : Jak wygląda pani Jesień? Dzięki wszystkim mieszkańcom lasu udało im się w końcu znaleźć odpowiedź na tak trudne pytanie. Dzieci z grupy „Motyle” i „Tygrysy” po przedstawieniu również miały niespodziankę dla wszystkich w postaci pięknego repertuaru piosenek i wierszy o tematyce jesiennej. Przedszkolaki z pewnością będą już pamiętały: Jak wygląda jesień! W tym dniu, mimo deszczu za oknem, wszyscy bawiliśmy się wesoło!

• Dzień Przedszkolaka w PP2

• Dzień Przedszkolaka w Przedszkolu Publicznym nr 2 był okazją do wielu wspólnych zabaw przy muzyce, spotkania wesołego Klauna, oglądania i wykonywania ciekawych eksperymentów oraz uczastniczenia w zabawach plastycznych. Nie zabrakło nawet odśpiewania hymnu naszego przedszkola. Mamy nadzieję, że dzieci na długo zapamiętają ten dzień pełen przygód!

• Akcja "Sprzątanie świata"

• Kolejna akcja w ramach SPRZĄTANIA ŚWIATA w Przedszkolu Publicznym nr 2 zaliczona!

Jak co roku późnym latem, przedszkolaki angażują się w akcję, której celem jest edukacja ekologiczna. Młodsze dzieci poznają, zaś starsze sobie utrwalają zasady segregacji śmieci, które są tak ważne z punktu widzenia naszego wspólnego dobra. Dzieci z zaangażowaniem zabrały się za sprzątanie przedszkolnego ogrodu. Znalazły tam przedmioty, które nadają się do powtórnego wykorzystania - chętnie wkładały je do odpowiednich worków. Wcześniej obejrzały film edukacyjny, dzięki któremu nie miały z tym żadnych problemów. Były z siebie bardzo dumne. Są bowiem świadome, że - mimo niewielu lat - mają wpływ na środowisko, a tym samym na swe zdrowie. Wspierajmy je w tym na co dzień, a świat będzie piękniejszy!

• Dzień Przedszkolaka

• Dziś w Przedszkolu Publicznym nr 1 świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. Rozpoczęliśmy od "Hymnu Przedszkola" pod kierownictwem naszej rytmiczki Krzysztofy Romanowskiej. Następnie każda z grup od Pomarańczowych Misiów, aż po Pomarańczowe Tygrysy przedstawiły swoje wykony. Były odśpiewywane piosenki o Zebrach, Małpkach i Żyrafach oraz recytowane wspaniałe wiersze.

Wszystkie dzieci spisały się na medal. Panie nauczycielki znakomicie przygotowały dzieci pod tą uroczystość.

Po występach każda z grup indywidualnie bawiła się w swoich salach. Były tańce, hulanki i swawole!

Mamy nadzieję, że ten kolorowy dzień zapadnie w pamięć niejednemu przedszkolakowi.

• Dziś w Przedszkolu Publicznym nr 1 świętowaliśmy DZIEŃ KROPKI.

Niebieskie Nosorożce w Dzień Kropki poznawały świat osoby niedowidzącej i niewidzącej. Szukały mając zasłonięte oczy piłek w określonych kolorach, prowadziły kolegów z zasłoniętymi oczami przez sale z przeszkodami do celu. Czytały "Czarną książkę kolorów" i zakodowały imiona alfabetem Braille'a. To były twórcze zajęcia.

Pomarańczowe Tygrysy wraz z Szarymi Zebrami tańczyły razem z Kropką, mieli dużo atrakcji ruchowych na przedszkolnym patio. Dzieci miały pomalowane buzie i miały kolorowy dzieć pełen atrakcji.

Pomarańczowe Małpki malowały kropki małe, maleńkie i te jeszcze mniejsze! Maluszki również korzystały z farb i miały zwariowany dzień.

Niebieskie Słonie Kolorowo i wesoło spędziły „Dzień Kropki”. Były wspólne zabawy z kolorowymi, papierowymi kropkami: bieg po ścieżce z kropkami, rzut do kropki, taniec kropki, ćwiczenia na kropce oraz kropkowe sudoku. Na koniec każdy ozdabiał swoją kropkę wykorzystując farby plakatowe i za pomocą odpowiedniej aplikacji tworzyliśmy zdjęcia z efektem  kropki 3D. Element zaskoczenia malował się na twarzach dzieci, a pamiątkowe zdjęcia „powędrowały” do domów. To był dzień pełen wrażeń.

Wszystkie grupy świetnie spędziły czas.