• Plebiscyt Edukacyjny 2022

• Mamy zaszczyt poinformować, że nauczyciel z Przedszkola Publicznego nr 2 w Mierzynie Pani Jagoda Jendrysiak-Surmiak w Plebiscycie Edukacyjnym 2022 (Głos Szczeciński) zajęła I miejsce w powiecie polickim w kategorii: Nauczyciel Przedszkola.

Uroczysta gala plebiscytu odbyła się 19 stycznia 2023r. w Grand Park Hotel w Szczecinie.
            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej!

• Bal Karnawałowy w PP1

• Bal karnawałowy to niezwykły, wyczekiwany dzień pełen harców i radości.

W tyk roku wystrój przeniesie nas aż to lasów tropikalnych.

Zapraszamy przedszkolaki z przedszkola nr 1 na zabawę w klimacie dżungli.

Data:16.02.2023

Godzina: 9.30-10.00 Misie, Hipcie, żyrafki

10.15 do 11.00 Małpki, Słonie, Nosorożce

11.15 do 12.00 Lwy, Zebry, Tygrysy

• Przedszkola grają razem z WOŚP!

• Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci!

Podobnie jak w roku ubiegłym, dołączamy do ogólnopolskiej akcji w ramach zbiórki środków na  Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, która w tym roku po raz 31 zagra pod hasłem:

"ŻYJ ZDROWO W ZDROWYM ŚWIECIE"

Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!

Zbiórka odbędzie się w Zespole Przedszkoli w Mierzynie, w holu obu placówek, a także online, poprzez wpłaty za pośrednictwem e-skarbonki. Trwać będzie od poniedziałku, 23.01.2023r. do piątku, 27.01.2023r.

Poniżej link do eskarbonki:

Z góry dziękujemy za zaangażowanie.

• Dzień Kubusia Puchatka w PP2

• W ubiegłym tygodniu w Przedszkolu nr. 2 obchodziliśmy Dzień Kubusia Puchatka. Tego dnia dzieci poznały historię pluszowego Misia oraz usłyszały wiele ciekawostek związanych z bohaterem bajki.

Przedszkolaki miały do wykonania kilka zadań...Jednym z nich były ukryte w balonach zagadki na temat postaci bajkowych. Kolejnym było opowiadanie, w którym dzieci wykazały się umiejętnością przeliczania ( dodawania a także odejmowania). Wśród zadań pojawiły się również do ułożenia „puzzle” z wizerunkiem bohaterów bajkowych. Dzieci świetnie poradziły sobie z ich wykonaniem. Podczas zabaw każdy mógł wcielić się w wybranego przyjaciela Misia lub też stać się choć na chwilę samym Kubusiem z bajki – dzieci wybierały maskę i robiły pamiątkowe zdjęcie. Na zakończenie wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom przyjaciela Kubusia Puchatka oraz kartę z zadaniem do wykonania.

• Zdrowe zęby mam, codziennie o nie dbam! Warsztaty w PP1

• ​​​​​​Dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach dotyczących higieny jamy ustnej, które przeprowadziła Pani Marcela Kulewska z Powiatowego Inspektoratu Sanitarno-Epidemiologicznego w Policach.​​

​​

Przedszkolaki m. in. otrzymały wskazówki w zakresie prawidłowego czyszczenia zębów, które mogły utrwalić podczas prezentacji na modelu szczęki, uczestniczyły w pogadance na temat zdrowych produktów z wykorzystaniem ilustracji, a także otrzymały kalendarz do kolorowania po porannym i wieczornym myciu zębów. Podczas wizyty dzieciom podkreślono istotę regularnych wizyt u stomatologa. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w rozmowie, prezentując

dotychczas zdobytą wiedzę.

Magda Radomska

• Konkurs na Najpiękniejszą Stajenkę Betlejemską w PP1

• W przedszkolu Publicznym nr 1 odbył się konkurs plastyczny na „Najpiękniejszą Stajenkę Betlejemską”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Dostarczone przez dzieci Stajenki Betlejemskie były kreatywne i niesamowite, każda z nich była bardzo oryginalna. Dlatego też, komisja konkursowa miała „ciężki orzech do zgryzienia”, aby wybrać I, II i III miejsce w dwóch kategoriach wiekowych.

Poniżej prezentujemy wyniki konkursu:

Kategoria wiekowa 3-4 lata:

I miejsce: Adam Stolarczuk - Niebieskie Hipopotamy

II miejsce: Michał Mijalski – Pomarańczowe Misie

III miejsce: Mirek Pasierb - Pomarańczowe Misie

Kategoria wiekowa 5-6 lat:

I miejsce: Bianca Burda – Niebieskie Nosorożce

II miejsce: Lena Holchauzer – Pomarańczowe Małpki

III miejsce: Wiktoria Szczotka – Żółte Lwy

Wyróżnienia:

Nela Słupińska - Pomarańczowe Misie

Kinga Dajczak – Żółte Żyrafy

Tosia Sobolewska - Żółte Żyrafy

Kacper Słupiński - Żółte Żyrafy

Kacper Mijalski - Niebieskie Nosorożce

Witold Pasierb - Niebieskie Nosorożce

Gaja Zawadzka-Wdowiak - Niebieskie Nosorożce

Dzieci otrzymały za udział w konkursie dyplomy, drobne nagrody rzeczowe oraz słodkie upominki.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, za kreatywność, poświęcony czas oraz niesamowite pomysły.

A uczestnikom konkursu i laureatom GRATULUJEMY!

Organizatorzy: Magdalena Majczuk, Aleksandra Niedźwiedzka.