• Wszystkie informacje związane z rekrutacją 2024/25 znajdują się w zakładce NABÓR 2024 oraz pod adresem:

    https://przedszkolemierzyn.edupage.org/a/nabor-2024
   • Kontynuacja wychowania przedszkolnego
     • Podsumowanie konkursu "Wiosenne wierszowanie"

      9 kwietnia 2024 r. w Przedszkolu Publicznym nr 1 odbył się konkurs recytatorski „Wiosenne wierszowanie”, skierowany do dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 oraz Przedszkola Publicznego nr 2 w Mierzynie. Dzieci prezentowały dowolny utwór literacki z możliwością urozmaicenia występu odpowiednim strojem i/lub rekwizytem w tematyce prezentowanego utworu. Konkurs miał na celu kształtowanie wrażliwości literackiej, wspieranie kompetencji twórczych dzieci, poszerzanie słownictwa oraz naukę „zdrowej’ rywalizacji.

     • KONKURS PLASTYCZNY „EKO ZABAWKA” DLA PP1 i PP2

      KONKURS PLASTYCZNY „EKO ZABAWKA” DLA PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO NR 1 W MIERZYNIE I DLA PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO NR 2 W MIERZYNIE

      Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym „Eko Zabawka”

      Konkurs polega na stworzeniu zabawki z surowców wtórnych (recyklingu), np.: butelek, nakrętek, pudełek, opakowań, sznurków itp. w celu pobudzenia kreatywności u dzieci, a także nauki szacunku dla środowiska. W pracy konkursowej może pomagać rodzic/opiekun, więc jest to okazja do świetnej wspólnej zabawy!

     • Powitanie wiosny w PP2

      W czwartek 21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały nadejście wiosny. Dla każdego przedszkolaka jest to bardzo wyczekiwane wydarzenie. Dzień rozpoczęliśmy od rozmów o nowej porze roku oraz od wesołych zabaw przy muzyce. Uśmiechnięci wyruszyliśmy na spacer w okolicy naszego przedszkola, gdzie pożegnaliśmy zimę wraz z Marzanną. Dodatkowo dzieci próbowały odstraszyć zimę, śpiewając głośno piosenki o wiośnie i grając na przygotowanych wcześniej instrumentach. I tak kolorowy, ale już wiosenny, uśmiechnięty pochód mógł wrócić do przedszkola. Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu naszych przedszkolaków wiosna zawita do nas na dobre, a wraz z nią ciepłe dni, z których będziemy czerpać radość.

     • Dzień Dinozaura w PP2

      Dzień Dinozaura przypada w Polsce na 26 lutego. Wiele maluchów lubi te stworzenia i dlatego Dzień Dinozaura jest uroczyście obchodzony w wielu przedszkolach. Jest to wspaniała okazja, aby sprawić frajdę dzieciom oraz pogłębić ich wiedzę na temat prehistorycznych gadów.

     • Dzień Kota w PP2

      Dzieci z Przedszkola nr 2 obchodziły nietypowe święto „Światowy Dzień Kota”. Wszystkie przedszkolaki upodobniły się do kocich przyjaciół poprzez typowe dla nich uszka. Dzieci oglądały film edukacyjny, opowiadający o charakterze czworonożnych pupili, ich zmysłach oraz o historii kota domowego. Zapoznały się także z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają. Tego dnia nie zabrakło również „kocich zabaw” wśród których było: „Łowienie”, przeliczanie, układanie puzzli, nawijanie włóczki na rolkę i inne.. Zabawy z włóczką też nie należały do łatwych, przedszkolaki musiały wykazać się sprytem i zwinnością. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi na to w jaki sposób należy odpowiednio opiekować się tym zwierzątkiem tak by nie sprawić mu przykrości.

     • Odwiedziny nietypowych gości w PP1

      12 lutego 2024 r. do naszego przedszkola zawitali bardzo milusińscy, puchaci goście – Balbina i Baltazar. Dwa króliki z ośrodka adopcyjnego „Króliki i Gryzonie do adopcji-Szczecin i okolice”. Dzieci miały okazję poznać zwyczaje oraz jak należy się opiekować i karmić króliki. Oczywiście najprzyjemniejsza część zajęć… przytulanie i głaskanie!

     • Bal Karnawałowy w PP1

      W Przedszkolu Publicznym nr 1 odbył się bal karnawałowy o tematyce morskich opowieści. Dzieci były przebrane za piratów, piratki, syreny, rekiny, nie zabrakło również księżniczek, piłkarzy oraz kotów. Zabawa była rewelacyjna, poprowadzona przez jedną z nauczycielek, Justynę Pacześ, która wspaniale zachęciła dzieci do dobrej zabawy.

     • Bal Karnawałowy w PP2

      Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci 02 lutego podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach.

      Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W tym roku tematem przewodnim był „Bal u Pani Zimy”, wystrój sali przeniósł nas w najm

     • Dzień Bezpiecznego Internetu

      W Przedszkolu Publicznym nr 2 dzieci ze starszych grup obchodziły Dzień Bezpiecznego Internetu. W ramach wspomnianych obchodów dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z internetu. Przedszkolaki obejrzały prezentację (zaproponowaną przez twórców akcji "Dzieci uczą rodziców") nt. zagrożeń, które mogą pojawić się w sieci i zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać korzystając z komputera. Dzieci obejrzały z zainteresowaniem rówenież krótki film z serii "Sieciaki.pl". Film ukazał chłopca, który nie miał czasu na grę w piłkę z kolegami, tłumacząc, że ma inne zajęcie: grę na komputerze. W końcu na skutek długiego grania dostał bólu głowy i oczu, źle się czuł, aż w końcu zrozumiał, że warto zmienić tę aktywność. Wyszedł z kolegami grać w piłkę i od razu poczuł się lepiej.

     • Koncert pastorałek w PP1

      1 lutego 2024 roku w naszym przedszkolu odbył się koncert pastorałek w wykonaniu szkolnego chóru, pod kierownictwem pani Krzysztofy Romanowskiej. Dzieciaki wystąpiły przed wszystkimi przedszkolakami oraz kadrą, wprowadzając magiczną atmosferę. Publiczność z przyjemnością i zachwytem słuchała wykonanych i pięknie zaśpiewanych utworów. Braw nie było końca. Dziękujemy za wspaniały koncert!

     • "Zdrowe zęby - piękny uśmiech"

      W ramach edukacji zdrowotnej w Przedszkolu Publicznym nr 2, odbyło się spotkanie z Panią Marcelą Kulewską ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Policach, która przybyła do dzieci z ciekawym przedmiotem. Była to szczęka ogromnej wielkości, w której widać było bardzo wyraźnie każdy ząbek. Przedszkolaki mogły z bliska przyjrzeć się części swojego ciała z innej perspektywy, na co szczególnie zależało Pani Marceli. Opowiedziała bowiem szczegółowo dzieciom, dlaczego każdy ząbek należy codziennie dokładnie szczotkować, wskazała także metody dokładnego czyszczenia zębów. Dzieci mogły poćwiczyć te ważne czynności, zwracając uwagę na zęby tylne, przednie, a nawet język, który także warto czyścić.

  • Kontakt

   • Zespół Przedszkoli w Mierzynie
   • 91 885 39 02, 91 885 39 03, 510 116 272
   • Przedszkole Publiczne nr 1, ul. Kolorowa 25 Przedszkole Publiczne nr 2, ul. Welecka 30 72-006 Mierzyn Poland
   • Sekretariat czynny w godz.: poniedziałek - czwartek 7:30 - 15:30 piątek 7:00 - 15:00