• Wszystkie informacje związane z rekrutacją 2024/25 znajdują się w zakładce NABÓR 2024 oraz pod adresem:

    https://przedszkolemierzyn.edupage.org/a/nabor-2024
   • Kontynuacja wychowania przedszkolnego
     • "Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka"

      Niebieskie Nosorożce i Niebieskie Słonie z PP1 oraz Tygrysy z PP2 uczestniczyły w zajęciach projektowych "Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka", organizowanych przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Uczestnicy projektu poprzez zabawę uczą się zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, poznają zagrożenia, które mogą napotkać, poznają przepisy ruchu drogowego i to wszystko z wesołym Krokodylkiem Tirkiem.

     • Dzień Ziemniaka w PP2

      Ziemniak, to warzywo wszystkim znane i lubiane. Zwykle podawane w formie obranej i ugotowanej. A jak wygląda na surowo? Gdzie rośnie? Czy jest uprawiany w Polsce? Na wszystkie z tych pytań dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2 usłyszały odpowiedź podczas Dnia Ziemniaka, który przeżyliśmy na świeżym powietrzu. Rozpoczęliśmy go od rozmowy na temat tego popularnego warzywa. Starsze przedszkolaki usłyszały legendę na temat sprowadzenia tego warzywa do Polski wiele lat temu. Okazało się, że dzieci wiedzą nie tylko o tym, jak i gdzie rośnie, ale potrafią również wymienić wiele dań, jakie można z ziemniaka przygotować. Następnie odbyły się zabawy ruchowe, podczas których przedszkolaki segregowały ziemniaki, marchew i buraki, przenosiły ziemniaka na łyżce, idąc slalomem, rzucały ziemniakiem do celu, skakały w workach, a także "sadziły" ziemniaki, wkładając je do kolorowych obręczy.

     • Dzień Poczty Polskiej

      18 października to historyczna data dla Poczty Polskiej, bowiem w tym dniu, w 1558 roku zapoczątkowała ona swoją działalność. Z tej okazji odbywa się uroczyste święto - Dzień Poczty Polskiej. Dzieci z grup: Pomarańczowe Małpki oraz Pomarańczowe Tygrysy napisały list do swoich rodziców i wyruszyły w drogę do okolicznej placówki Poczty Polskiej, by go wysłać. Przywitała nas tam bardzo miła urzędniczka PP, która postęplowała nam koperty a dzieci wrzuciły je do skrzynki pocztowej.

     • Spotkanie z Policjantem

      W czwartek do dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 przybyli policjanci, którzy poprowadzili zajęcia edukacyjne. Tematem przewodnim było szeroko rozumiane bezpieczeństwo, zarówno na drodze, przechodzeniu przez ulicę, zasadach korzystania z telefonów alarmowych. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o konieczności noszenia ubrań, które posiadają elementy odblaskowe.To były ważne, interesujące zajęcia. Dziękujemy Panu Łukaszowi Czapczykowi za zorganizowanie spotkania.

     • CodeWeek 2023

      EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

      Z tej okazji grupy „Żółte lwy” oraz "Niebieskie Nosorożce" z PP1 postanowiły poćwiczyć swoje umiejętności kodowania. Jednym z zajęć było „Kodowanie na macie”, podczas których dzieci miały za zadanie odkodować w grupach obrazy na swoich matach. W ten sposób przedszkolaki rozwijały spostrzegawczość wzrokową, orientację w przestrzeni, logiczne myślenie, umiejętność dedukcji oraz wnioskowania.

     • Szukamy nauczyciela j. angielskiego

      Zespół Przedszkoli w Mierzynie zatrudni nauczyciela języka angielskiego w wymiarze 13/24 godzin.

      Zatrudnienie zgodnie z Karta Nauczyciela.

      Wymagane certyfikaty zgodnie z :

      Dziennik Ustaw, dnia 2 października 2023r. pozycja 2102

      Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 14 września 2023r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli.

     • Pasowanie na Przedszkolaka w PP1

      W dniu 18.10.23 w PP1 odbyło się pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości wzięły udział 2 najmłodsze grupy - Pomarańczowe Misie i Niebieskie Hipopotamy. Mali artyści zaprezentowali przygotowane wierszyki i piosenkę.Dla wszystkich był to pierwszy tak ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania. Od tego momentu dzieci stały się pełnoprawnymi przedszkolakami.

     • Zwiedzamy wóz strażacki!

      W przedszkolu gościliśmy funkcjonariuszy Straży Pożarnej. Goście w ciekawy sposób przybliżyli przedszkolakom specyfikę pracy strażaka jednocześnie prezentując strój i podręczny sprzęt. Dzieci z bliska mogły podziwiać wóz strażacki, wyposażenie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Wizyta strażaków utrwaliła wiedzę przedszkolaków w zakresie bezpieczeństwa.

     • Dzień Edukacji Narodowej

      14 października 2023r. w Przedszkolu Publicznym nr 1 świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Przedszkolaki odśpiewały dla nauczycieli "Sto lat!" a grupa Niebieskich Słoni przygotowała dla wszystkich pracowników laurki.

      Wszystkim nauczycielom życzymy wszystkiego najlepszego, miłego czasu spędzonego z dziećmi i wiele sukcesów w dążeniu do celu.

     • Dzień Drzewa w PP2

      10 października w PP2 świętowaliśmy Dzień Drzewa. W tym dniu dzieci poznały różnorodne gatunki drzew przyglądając się różnicom w ich wyglądzie, dowiedziały się jakie dary pozostawiają nam drzewa i dokonały ich klasyfikacji. Przedszkolaki miały też okazję utrwalić nazwy części ciała podczas zabawy muzyczno-ruchowej "Lecą listki z góry". Nie zabrakło też zabawy z pudłem sensorycznym, w którym dzieci poprzez zmysł dotyku rozpoznawały jesienne dary drzew oraz leśnej ścieżki, którą pokonały odważne przedszkolaki.

     • Dzień Chłopaka w PP1

      W Przedszkolu Publicznym nr 1 świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki z każdej grupy przygotowały i wręczyły drobne upominki dla chłopców. Były zabawy ruchowe na sali gimnastycznej, zabawy z chustą animacyjną, malowanie twarzy, robienie tatuaży a nawet odwiedziły Nas alpaki. Dzień Chłopaka spędziliśmy w świetnych nastrojach.

     • Wizyta policjantów w PP2

      W ubiegłym tygodniu ważnym wydarzeniem dla dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2 była wizyta policjantów. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań maluchów dotyczących codziennej pracy policjanta. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu na drogach, przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, w sytuacji gdy zaczepi nas obca osoba. Policjanci przypomnieli przedszkolakom numery alarmowe jak również mówili o konieczności noszenia ubrań posiadających elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród maluchów opowiadania o codziennej pracy Policji oraz prezentacja sprzętu policyjnego. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden przedszkolak nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant z pewnością będzie kojarzył nam się, jako osoba, której nie należy się

  • Kontakt

   • Zespół Przedszkoli w Mierzynie
   • 91 885 39 02, 91 885 39 03, 510 116 272
   • Przedszkole Publiczne nr 1, ul. Kolorowa 25 Przedszkole Publiczne nr 2, ul. Welecka 30 72-006 Mierzyn Poland
   • Sekretariat czynny w godz.: poniedziałek - czwartek 7:30 - 15:30 piątek 7:00 - 15:00