• Wszystkie informacje związane z rekrutacją 2024/25 znajdują się w zakładce NABÓR 2024 oraz pod adresem:

    https://przedszkolemierzyn.edupage.org/a/nabor-2024
   • Kontynuacja wychowania przedszkolnego
     • Gratulujemy

      SERDECZNIE GRATULUJEMY

      Ignacemu Zającowi z Przedszkola Publicznego nr 2 w Mierzynie z grupy „Motylki” zdobycia I miejsca w konkursie plastycznym "Rower Mieski Przyszłości” organizowanym przez Spółkę Nieruchomości i Opłat Lokalnych sp. z o.o.

      Nagrodą główną w konkursie, którą osobiście otrzymał Ignacy, był rower, a dla placówki macierzystej, do której uczęszcza – materiały plastyczne w kwocie 500 zł. Wszystkie dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 w Mierzynie i Przedszkola Publicznego nr 2 w Mierzynie, które wzięły udział w konkursie, otrzymały pamiątkowy dyplom i upominek.

     • Dzień postaci z bajek w PP2

      Dn. 14.11.2022r. dzieci z Przedszkola nr 2 obchodziły Dzień Postaci z Bajek. Każdy przedszkolak mógł wcielić się w wybraną postać bajkową czy też zaprezentować się w ubraniu z rekwizytem lub bohaterem z ulubionej bajki. W tym dniu na dzieci czekało wiele ciekawych zabaw.

      Tańce przy muzyce, zagadki bajkowe, łączenie rekwizytów z bohaterami bajek i wiele innych… Ogromną radość wywołała u dzieci zabawa: „Jaka to melodia”, w której trzeba było odgadnąć tytuł bajki. Wszyscy świetnie poradzili sobie zadaniami. Na zakończenie tego spotkania dzieci otrzymały kolorowankę z postacią bajkową

     • Wizyta Policjantów w PP2

      W tym tygodniu w Przedszkolu nr 2 odbyło się spotkanie przedszkolaków z policjantami z Komendy Policji w Mierzynie. Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz zapoznanie z zawodem policjanta.

      Goście przybliżyli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomnieli numery alarmowe. Policjanci nawiązali również do konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe w celu zachowania bezpieczeństwa na drodze. Podczas spotkania przedszkolaki zadawały pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami. Dzieci z zainteresowaniem podziwiały ubiór i wyposażenie policjanta, niezbędnego podczas wykonywania pracy. Dużą atrakcją był radiowóz policyjny, dzieci mogły go obejrzeć, a nawet wsiąść do środka. Najwięcej radości wzbudzało włączanie sygnałów alarmowych.

     • Dzień Zdrowego Śniadania w PP2

      8 listopada 2022 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Zdrowego Śniadania. Z tej właśnie okazji nasz pierwszy posiłek wyglądał inaczej niż zwykle! Dzięki przygotowanym produktom przez naszego kucharza, każdy z wychowanków mógł skomponować pyszne i zdrowe kanapki. Było dużo dokładek i uśmiechów.

     • Konkurs "Mały Patriota"

      W ramach obchodów Dnia Niepodległości w Przedszkolu Publicznym nr 1 i Przedszkolu Publicznym nr 2 w Mierzynie odbył się konkursu „Mały patriota”. Organizatorami są mgr K. Domagała, mgr J. Pacześ, mgr M. Radomska, mgr M. Szaciłło. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych w I etapie: 3/4 lata oraz 5/6 lat, natomiast w II etapie: 3-5 oraz 6 latki. Patronat konkursu objęli: Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej, Zespół Wsparcia Dowództwa Wielonarodowego Korpusu Północny-Wschód w Szczecinie, Stowarzyszenie Nasz Mierzyn, Kuratorium Oświaty w Szczecinie, Muzeum Narodowe w Szczecinie, Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

     • Obchody Święta Niepodległości w PP2

      11 Listopada 1918r. to ważna data w dziejach Polski. Dzięki poświęceniu wielu odważnych ludzi, Polska wróciła na mapę świata po 123 latach zaborów. Dzięki nim możemy nazywać się Polakami, mieszkać w wolnym kraju, czuć się w nim jak w domu. Te patriotyczne wartości oraz związaną z nimi wiedzę historyczną, przekazujemy wspólnie młodemu pokoleniu, któremu od najmłodszych lat wszczepiamy miłość do Ojczyzny, szacunek należny symbolom narodowym. Właśnie z tej okazji dzieci z PP2 spotkały się na wspólnej uroczystości, na której ubrane na galowo, ozdobione kotylionami i flagami, łączac się z przedszkolakami w całej Polsce o godzinie 11.11 dumnie odśpiewały hymn Polski. Nie zabrakło także innych piosenek, a także wierszy o tematyce patriotycznej oraz Krakowiaka. Dzięki takim postawom, Polska zawsze będzie miała wiernych i oddanych obywateli, kochających swój kraj.

     • Dzień Postaci z Bajek w PP1

      Dzień Postaci z Bajek w Przedszkolu Publicznym nr 1 świętowaliśmy iście bajecznie. Był pochód bohaterów bajkowych przy głośnej muzyce i przez całe przedszkole. Był teatrzyk kamishibai z bajką "Czerwony Kapturek" czytaną przez wilka. Były tańce i wyginańce prowadzone przez wodzireja- żyrafę. Był pokaz bajkowych wulkanów rodem z Madagaskaru. Był śmiech, zabawa, niespodzianka, czyli to, co przedszkolaki kochają najbardziej. Imprezę zorganizowały i prowadziły Patrycja Kalarus i Joanna Wybieralska.

     • Dyniowy bal w PP2

      Październik, kolorowy miesiąc jesienny, szczególnie kojarzy się nam z dynią, co przedszkolaki udowodniły, wyczarowując niesamowite zwierzątka z tej wspaniałej królowej Jesieni. Jak na królową przystało, wszystkie dzieci zostały zaproszone na Dyniowy Bal, gdzie dynia królowała przede wszystkim w postaci swojego pięknego koloru.

     • Wystawa "Jesienny zwierzak"

      Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom na udział w prezentacji pt. „Dyniowy zwierzak”.

      Na wystawie mogliśmy podziwiać: lwa, tygrysa, kota, psa, sowę, lisa, jeża, pająka, pawia,

      ośmiornicę, nietoperza, pingwina, zebrę, zająca, rybę, mysz, biedronkę, jednorożca,

      dinozaura i wiele innych cudownych zwierząt. Wszystkie prace były cudowne- nagrodzone

     • Spotkanie z policjantem w PP1

      W piątek 21 października w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem młodszym aspirantem Tomaszem Biegunem z Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo. Podczas wizyty dzieci mogły poznać zasady poruszania się na przejściu dla pieszych oraz porozmawiać o bezpieczeństwie na ulicy. Dzieci na koniec spotkania dostały edukacyjne kolorowanki i pieczątki z napisem ,, Bezpieczny Przedszkolak”.

     • Dzień Dyni w PP1

      W związku z Dniem Dynii chętne dzieci przyniosły ozdobione dynie na wystawę pt. "Dynia - Królowa Jesieni". Każde dziecko zostanie docenione za swoje prace dyplomem. Zapraszamy do podziwiania wszystkich dyń w holu przedszkola!

      Organizatorzy

      mgr Karolina Domagała

      mgr Milena Szaciłło ​​​​​​​

     • Przedstawienie pt. "Pan Zegarek"

      W naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe spotkanie... Pana Zegarka z pewnym Markiem, który miał kłopot ze zdążeniem na zajęcia. Pan Zegarek chciał mu w tym pomóc, jednak... nie obyło się bez śmiesznych sytuacji, z udziałem słonia Koko Dżambo w różowe plamki. Wszystko oczywiście dobrze się skończyło. A wszystko za sprawą Agencji Artystycznej pana Krzysztofa Gajewskiego, który napisał i wyreżyserował to wspaniałe przedstawienie. Aktorzy nie tylko wystąpili w naszym przedszkolu, ale także zaangażowali dwóch starszaków do roli słonia, w którego strój się błyskawicznie przebrali. Razem ze słoniem dzieci tańczyły, skakały, tworzyły węże podczas wspólnej zabawy. Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie, nagrodzili je gromkimi brawami.

     • Dyniowa zabawa w PP2

      Przypominamy o prezentacji "Dyniowy zwierzak". Prace można przynosić od poniedziałku 24.10. do 27.10. włącznie - bardzo prosimy pilnować terminu. Prezentacja prac: 28.10 (piątek).

      Zapraszamy również na Bal Dyniowy.

      Uwaga: BAL DYNIOWY - zmiana terminu:29.10 (czwartek).

     • Wystawa prac plastycznych w PP1

      W związku ze zbliżającym się Dniem Edukacji Narodowej chętne dzieci wykonały prace plastyczne pt. "Moja Pani z przedszkola". Do nauczycieli trafiły prace od 44 przedszkolaków, wykonane wybranymi przez dzieci materiałami. Niektóre dzieci wykonały nawet po kilka prac. Każde dziecko zostanie docenione za swoje prace upominkiem oraz dyplomem. Zapraszamy do podziwiania wszystkich prac w holu przedszkola!

     • Wrzosowy kącik w PP1

      Choć jesienne, to zupełnie nie przypominają szarych, smutnych roślin sugerujących, że zbliża się jesienna monotonia. Dzięki swoim barwnym kwiatom stanowią niesamowitą dekorację i tak się stało również w naszym przedszkolu. Na holu powstał „wrzosowy kącik” wraz
      z tablicą informacyjną o „wrzosowych ciekawostkach”.
      Serdecznie dziękujemy rodzicom, za podarowane wrzosy.

  • Kontakt

   • Zespół Przedszkoli w Mierzynie
   • 91 885 39 02, 91 885 39 03, 510 116 272
   • Przedszkole Publiczne nr 1, ul. Kolorowa 25 Przedszkole Publiczne nr 2, ul. Welecka 30 72-006 Mierzyn Poland
   • Sekretariat czynny w godz.: poniedziałek - czwartek 7:30 - 15:30 piątek 7:00 - 15:00