• Wszystkie informacje związane z rekrutacją 2024/25 znajdują się w zakładce NABÓR 2024 oraz pod adresem:

    https://przedszkolemierzyn.edupage.org/a/nabor-2024
   • Kontynuacja wychowania przedszkolnego
     • Werdykt "Mam talent!" w PP1

      13.04.2023r. w naszym przedszkolu PP1 w Mierzynie odbył się konkurs “Mam talent!”.

      Celem konkursu było rozwijanie kreatywności przedszkolaków, ich zainteresowań i talentów, umożliwienie prezentacji swoich pasji większej grupie odbiorców, oraz popularyzacja działań artystycznych w przedszkolu. Konkurs skierowany był do dzieci w wieku od 3 do 6 lat, które chciały zaprezentować swoje zainteresowania, pasje, hobby, osiągnięcia czy talent. Do konkursu przystąpiło 25 uczestników z różnych grup. Każdy zaprezentował swój jedyny i niepowtarzalny talent.

     • Pierwszy Dzień Wiosny w PP2

      21 marca dzieci z naszego przedszkola obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny.To doskonała okazja, aby wspólnie świętować nadejście tej pięknej pory roku.W tym dniu wszyscy bawili się doskonale. Każda grupa zaprezentowana krótkie przedstawienie, były wierszyki i piosenki o tematyce wiosennej.Jednak największą atrakcją dla przedszkolaków był spacer po podwórku. Wszystkie dzieci wyruszyły barwnym korowodem, trzymając w rękach przygotowane wcześniej instrumenty muzyczne. Przywoływały Wiosnę głośnymi okrzykami i piosenkami.Ten dzień z pewnością był dla każdego przedszkolaka radosnym i niezapomnianym wydarzeniem. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji…

     • Wycieczka do Pleciugi - PP2

      Dzieci z młodszych grup: Misie i Tygryski wraz z nauczycielami i naszymi pomocami wybrały się do Teatru Lalek Pleciuga na przedstawienie pt. „ Tymoteusz i Psiuńcio”. Choć pogoda z rana nas niesamowicie zaskoczyła- za oknem pojawił się śnieg! To dzieciom wcale nie była straszna. Ogromna radość i niecierpliwość jaka panowała wśród dzieci wprawiła wszystkich w dobry nastrój. Pamiętając o zasadach bezpieczeństwa podczas wycieczki oraz zasadach właściwego zachowania się w takim miejscu jakim jest teatr przedszkolaki dzielne maszerowały ulicami i z wielkim zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Spektakl opowiadał o losach Niedźwiadka, który nie miał dotąd przyjaciół, aż pewnego dnia poznał psa i chciałby go przygarnąć do domu, by właśnie on został jego przyjacielem. I wszystko było by dobrze gdyby tylko tata zgodził się go przyjąć...Dzieci mogły zobaczyć z jakimi trudnościami zmierzył się

     • Wierszomania 2023 w PP2

      Dnia 30.03.2023r. w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Mierzynie, odbył się I etap Konkursu Recytatorskiego, którego finał odbędzie się w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach - w siedzibie organizatora konkursu. Okazją do wydarzenia - przeglądu wierszy "Wierszomania" jest Jubileusz 50-lecia Poradni, który organizowany jest pod hasłem: "50 lat Poradnia świętuje - wierszyk jej podaruję".

     • Dzień Wody w PP2

      22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień wody. Była to dobra okazja do tego, by zwrócić uwagę dzieci na niezbędny element naszego życia, bez którego byłoby ono niemożliwe.

      Woda to jedna z tych substancji, bez której świat przestałby istnieć. Jednak przez jej dostępność w naszym kraju - zwykłe odkręcenie kranu, pozwala ludziom sądzić, że była, jest i będzie. Niestety – badania oraz przewidywania naukowców mówią, że może jej zabraknąć na świecie, jeśli nie będziemy korzystać z niej rozsądnie – według potrzeby. Stąd starania ludzi z całego świata, by uświadamiać – szczególnie młodemu pokoleniu – jak ważne jest rozsądne jej użytkowanie. Nasze przedszkole przyłączyło się do tego ważnego apelu. Tego dnia przedszkolaki obejrzały film, na którym dzieci z różnych stron świata uświadamiają nam, że nie wszędzie woda jest dostępna. Trzeba wiele trudu, by ją zdobyć. Wysłuchały także opowiadania pt. „Or

     • Informacja dla rodziców o jadłospisie!

      Ważna informacja!

      Informacja dla rodziców o jadłospisie, będzie znajdowała się w aplikacji: https://app.jemwszkole.pl.

      Będzie również wydrukowana i umieszczona na tablicy ogłoszeń w obydwóch placówkach. Za posiłek poniedziałkowy (03.04.2023) i za kwiecień 2023, rodzice będą mogli płacić od chwili uruchomienia aplikacji do środy – 05.04.2023.
      Zostanie wprowadzone automatyczne zamówienie, na cały miesiąc do zapłaty z dołu (wyjątkowo). Z chwilą otrzymania loginów i haseł dla Państwa – po wydrukowaniu bezzwłocznie będą Państwu przekazane do rąk własnych.

     • Informacja

      SZANOWNI RODZICE!

      Uprzejmie informuję, iż w dniu 30.03.2023 r. otrzymacie Państwo szczegółową informację o zasadach korzystania z wyżywienia zapewnianego w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Mierzynie i w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Mierzynie, prowadzonych przez Gminę Dobra.

     • Z wizytą w Molekularium

      Pod kopułą namiotu przy wykorzystaniu technik multimedialnych i audiowizualnychwszystkim przedszkolakom został wyświetlony film nt. Kosmosu. Dzieci z PP2 wzbogacały widzę nt. budowy przestrzeni pozaziemskiej oraz procesów jakie wniej zachodzą. Przyswoiły również wiedzę o kosmosie.Oglądaniu projekcji dodatkowo wszystkim towarzyszyły niesamowite odczucia- niektóre dzieci położyły się i w ten sposób oglądały film- można było naprawdę poczuć się jak w kosmosie!

     • Wizyta w TOEE dzieci z PP2

      Wycieczka to zawsze wielkie przeżycie dla wszystkich przedszkolaków. Samo przygotowanie do niej, spakowanie plecaka, przejazd autokarem to już atrakcja. Jednak na tym się nie skończyło, bo celem tej wycieczki była wizyta w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej. Na miejscu Sówki i Motylki miały szansy bardzo dużo doświadczyć i przeżyć. Dowiedziały się czym się różni tęcza od zorzy polarnej, jaką siłę ma wiatr. Stworzyły nawet swoje wulkany! Wzieły również udział w prelekcji na temat lasu - ich mieszkańców, jego warstw i co zrobić aby szanować przyrodę. Ta wycieczka na pewno na długo zostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

     • Żegnamy zimę - witamy wiosnę!

      21 marca zaczyna się kalendarzowa wiosna, a wraz z nią odchodzi zima. Przedszkolaki z PP1 przeszły dziś w kolorowym korowodzie z Marzanną, która jest symbolem odchodzącej zimy.

      Było kolorowo, głośno i wesoło. W tym dniu dzieci śpiewały piosenki o wiośnie. Mamy nadzieję, że wiosna posłucha przedszkolaków i w końcu zagości u nas na dobre.

     • Molekularium

      15 marca na dzieci czekała niesamowita niespodzianka. Siedząc wygodnie pod kopułą namiotu doświadczyły niezwykłej, kosmicznej podróży w technologii 360° (kino sferyczne).

      Projekcja w nowoczesnej technologii ukazała otaczający nas świat w mikro skali – na poziomie molekularnym (cząstek i atomów).

      Przewodniczką tej niezwykłej podróży była Oxy – atomka tlenu. W przystępny dla dzieci sposób opowiadała ciekawostki o świecie niewidzialnym dla ludzkiego oka, np. ile atomów jest w kropli deszczu, czym są polimery oraz jaka jest rola atomów różnych pierwiastków w budowie życia i całego wszechświata.

  • Kontakt

   • Zespół Przedszkoli w Mierzynie
   • 91 885 39 02, 91 885 39 03, 510 116 272
   • Przedszkole Publiczne nr 1, ul. Kolorowa 25 Przedszkole Publiczne nr 2, ul. Welecka 30 72-006 Mierzyn Poland
   • Sekretariat czynny w godz.: poniedziałek - czwartek 7:30 - 15:30 piątek 7:00 - 15:00