• Wszystkie informacje związane z rekrutacją 2024/25 znajdują się w zakładce NABÓR 2024 oraz pod adresem:

    https://przedszkolemierzyn.edupage.org/a/nabor-2024
   • Kontynuacja wychowania przedszkolnego
     • Zdrowe zęby mam, codziennie o nie dbam! Warsztaty w PP1

      ​​​​​​Dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach dotyczących higieny jamy ustnej, które przeprowadziła Pani Marcela Kulewska z Powiatowego Inspektoratu Sanitarno-Epidemiologicznego w Policach.​​

      ​​

      Przedszkolaki m. in. otrzymały wskazówki w zakresie prawidłowego czyszczenia zębów, które mogły utrwalić podczas prezentacji na modelu szczęki, uczestniczyły w pogadance na temat zdrowych produktów z wykorzystaniem ilustracji, a także otrzymały kalendarz do kolorowania po porannym i wieczornym myciu zębów. Podczas wizyty dzieciom podkreślono istotę regularnych wizyt u stomatologa. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w rozmowie, prezentując

     • Fundacja Egalismo w PP2

      Ile nóg ma pająk? Czy jaszczurki mają długie języki? Jak się karmi patyczaki? Na te i inne pytania przedszkolaki w końcu uzyskały odpowiedzi. A stało się to dzięki Fundacji Egalismo w Szczecnie. Nasze przedszkole odwiedzili niezwykli goście: pająki, węże, jaszczurki i wiele, wiele innych. A najlepsze było to, że każde zwierzątko można było dotknąć! To było niezwykłe i niezapomniane przeżycie.

     • Wycieczka do Biblioteki w Mierzynie

      W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy Tygrysków i Sówek wybrały się do Biblioteki Gminnej
      w Mierzynie. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, miały okazję obejrzeć nie tylko bogaty
      wybór książek, ale przypomniały sobie również o sposobie wypożyczania książek, o tym jak
      należy się zachowywać w bibliotece i jak chronić książki przed zniszczeniem. Pani
      bibliotekarka przeczytała nam jedną z książek o tematyce świątecznej oraz rozmawiała z
      dziećmi na temat przygotowań świątecznych. Pokazała jak wiele jest gatunków książek dla
      dzieci. W podziękowaniu przedszkolaki podarowały laurkę. Spotkanie odbyło się w radosnej
      atmosferze za co bardzo dziękujemy!

     • Koncert Świąteczny w PP1

      W dniu 20.12.2022 r. w PP1 odbył się Koncert Świąteczny. Wszystkie grupy przedstawiły utwory o tematyce świątecznej i umilili nam wszystkim czas.

      Przedszkolaki spisały się na medal! Dziękujemy i życzymy wesołych świąt :)

      Organizatorzy:

      Kalarus Patrycja
      Kucharzewska Małgorzata
      Maruszczak Agnieszka
      ​​​​​​​Szaciłło Milena

     • Wycieczka do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dobrej

      Zima to trudny czas dla wszystkich, zarówno dla ludzi jak i zwierząt. Zimno, ciemno - chciałoby się przytulić do ciepłego koca i przeczekać do wiosny ten niełatwy czas. Jeśli jest ten ciepły dom, w którym człowiek otacza opieką zwierzęta, będące członkami rodziny. Są jednak takie koty i psy, które nie mają tyle szczęścia - nie mają domu, błąkają się po ulicach głodne i zmarznięte. Dzięki ludziom, którym niej jest obojętny ich los, trafiają do schroniska, gdzie pod dobrą opieką czekają na nowych właścicieli, którzy je pokochają.
      Dzieci z Zespołu Przedszkoli w Mierzynie pamiętają o tych zwierzakach. Wspólnie z rodzicami podarowali im karmę, miski, pościel do wyścielenia ciepłego posłania i wiele innych przedmiotów, potrzebnych do opieki nad zwierzętami. Wspólnie je zawieźliśmy do Dobrej, odwiedzając przy okazji przebywające w schronisku zwierzęta. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób moż

     • Paczuszka dla maluszka

      Szanowni Rodzice, w tym roku przyłączamy się do bożonarodzeniowej akcji, do której zaprasza Fundacja Małych Stópek. Zbieramy dla maluchów z domów dziecka, domów małego dziecka, domów samotnej matki oraz hospicjów, czyli tam, gdzie jest dziecko bądź niedługo się pojawi a gdzie wsparcie jest bardzo potrzebne.
      Każda grupa przedszkolna przygotuje swoją paczkę z artykułami higienicznymi, takimi jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła, a następnie zapakowane trafią do Fundacji i potrzebujących dzieci.
      Prosimy o włączenie się z sercem do akcji, artykuły proszę przynosić do grupowej sali do 4 stycznia 2023r. ZOSTAŃ PRZYJACIELEM ŻYCIA!!!
      Organizatorzy Przedszkole Publiczne nr 1: Julitta Nałęcz, Marlena Dussel, Agnieszka Maruszczak, Angelika Kowalska i Joanna Wybieralska.

     • Wizyta gadów w PP1

      Z pomocą mamy Olafka mogliśmy zorganizować wizytę gadów w naszym przedszkolu. Były to m. in. jaszczurki, węże, robaki, pająki, żaby. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzą w/w zwierzątka i jak należy się nimi zajmować. Dla dzieci była to nie lada gratka!

      Była to wizyta gadów z Fundacji Egalismo w Szczecinie.

     • Szkoła emocji. Nieustraszeni są wsród nas.

      Mamy to! Pani Joanna Wybieralska wraz z grupą Żółtych Żyraf zakwalifokwała się jako jedna z 200 placówek z Polski do projektu Szkołą Emocji! Organizatorem jest Wydawnictwo Mamania a sam projekt wspiera dzieci w rozwoju kompetencji emocjonalnych Szkoła Emocji. Nieustraszeni są wśród nas! Jesteśmy podekscytowani w oczekiwaniu na pakiet książek i gotowi na wielkie wyzwanie czytelnicze! ​​​​​​​

     • Konkurs plastyczny w PP1

      Konkurs plastyczny w PP1 rozstrzygnięty!

      W przedszkolu Publicznym nr 1 odbył się konkurs plastyczny pt. „Współczesny portret Świętego

      Mikołaja”. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci wykonały piękne, ciekawe i

      oryginalne prace, których bohaterem był Święty Mikołaj.


      Komisja wyłoniła 1, 2 i 3 miejsce w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 lata oraz 5-6 lat.

     • Świąteczny Czas Pomagania - warsztaty w PP2

      1.12. 2022r. ( w czwartek) nasze przedszkole odwiedzili niespodziewani goście. W tym dniu grupa Tygrysków wraz z rodzicami miała okazję uczestniczyć w warsztatach przygotowanych właśnie przez naszych pomocników. Ku naszemu zdziwieniu w sali pojawiło się już drzewko, które mieniło się światełkami, brakowało na nim jedynie ozdób… Przybyli goście mieli przekazać ważną wiadomość! Odczytali list, który przekazały im elfy a był on od…………św. Mikołaja!

     • Warsztaty z Ochrony Wód w PP2

      W PP2 w grupach Sówek i Motylków, odbyło się ciekawe spotkanie, z paniami z Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

      To instytucja, która jest w naszym kraju odpowiedzialna za gospodarkę wodną czyli rozdzielanie wody między ludźmi oraz jej ochronę. Dlatego celem spotkania było przypomnienie dzieciom czym jest woda dla każdego z nas i w jaki sposób już przedszkolaki mogą dbać o to, by nam jej nie zabrakło. Codzienne czynności higieniczne, takie jak kąpiel, mycie zębów czy rąk, wymagają pewnych zasad, by nie przy ich wykonaniu nie spłynęło wody więcej, niż to konieczne. Przedszkolaki o tym dobrze wiedzą, jednak zawsze warto to przypominać. Oprócz utrwalania wiadomości, dzieci dowiedziały się jak oczyszcza się wodę - panie zaprezentowały doświadczenie, podczas którego stworzyły filtr z wykorzystaniem butelki, waty, piasku i kamieni. Woda na oczach dzieci stała się dużo czystsza - dzie

     • Wycieczka do Filharmonii - Sówki i Motylki

      28 listopada dzieci z dwóch starszych grup: Sówki i Motylki z Przedszkola Publicznego nr 2 wybrały się wraz z opiekunami na wycieczkę do szczecińskiej Filharmonii na koncert „DoNuta taktuje – Na dwa”. Duże emocje wzbudziła już sama podróż autokarem. Jednak to był dopiero wstęp do wrażeń tego dnia. Dzieci były zachwycone budynkiem oraz wnętrzem Filharmonii, która jest przecież uznawana za najpiękniejszy budynek Europy! Kameralny koncert zabrał nas w muzyczną podróż z instrumentami dętymi. Wiolina oraz Takcik zapraszali wszystkie dzieci do aktywnego udziału w koncercie. Była to bardzo udana wycieczka!

     • Dzień Pluszowego Misia w PP2

      W święto Pluszowego Misia nasze przedszkole odwiedziły pluszaki przedszkolaków, które wypełniły kąciki, półki, parapety. Zrobiło się przytulnie i miło. Okazało się jednak, że bohater przedstawienia - Miś pacynka - zapomniał o swoim święcie. Dopiero dziewczynka oraz Skrzat Kropeczka mu o tym przypomnieli. Zrobiły to także dzieci, które zaśpiewały misiowi 100 LAT, a także zaprosiły go do wspólnej zabawy. Były tańce, zabawy ruchowe, konkursy, jedzenie miodu, rysowanie i wycinanie postaci misia. Każdy przedszkolak otrzymał opaskę z misiem, na pamiątkę tego wesołego dnia.

     • Konkurs plastyczny w PP1

      Zapraszamy chętne dzieci do udziału w konkursie plastycznym "Współczesny Portret Świętego Mikołaja", który jest realizowany w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Mierzynie.

      WARUNKI UCZESTNICTWA

       Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku 3-6 lat

       Konkurs odbywać się będzie w dwóch kategoriach wiekowych:

      • I
     • Wizyta w Pleciudze

      23 listopada Żółte Żyrafy i Niebieskie Słonie obejrzały w Teatrze Lalek Pleciuga przedstawienie "Dzikie łabędzie"- luźną adaptację baśni Andersena. Piękna sceneria, różne światy, piękne lalki oddały emocje pięcioletniej Elizy, która pokazała, że należy dążyć do celu, być odważnym, że każdy jest wyjątkowy i ważny.

  • Kontakt

   • Zespół Przedszkoli w Mierzynie
   • 91 885 39 02, 91 885 39 03, 510 116 272
   • Przedszkole Publiczne nr 1, ul. Kolorowa 25 Przedszkole Publiczne nr 2, ul. Welecka 30 72-006 Mierzyn Poland
   • Sekretariat czynny w godz.: poniedziałek - czwartek 7:30 - 15:30 piątek 7:00 - 15:00