• Wszystkie informacje związane z rekrutacją 2024/25 znajdują się w zakładce NABÓR 2024 oraz pod adresem:

    https://przedszkolemierzyn.edupage.org/a/nabor-2024
   • Kontynuacja wychowania przedszkolnego
     • Dzień Kredki w PP2

      Z okazji Dnia Kredki dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2 wykonały dowolnymi kredkami prace na wystawę pt. „Moja ulubiona postać bajkowa”. Każdy uczestnik mógł „pochwalić się” swoim ulubionym bohaterem bajkowym, a w nagrodę otrzymał dyplom i upominek. Wszystkie prace były bardzo ciekawe, pełne pomysłow i bajecznie kolorowe. Dziękujemy za zaangażowanie!

     • Dzień Pluszowego Misia w PP2

      23.11.2023 r. w Przedszkolu Publicznym nr 2 pojawili się wyjątkowi goście. Z miłym futerkiem, ciepłymi oczkami, które kochają mali i duzi. Były najróżniejsze - małe i duże, szare, brązowe, w spodenkach, sukienkach.... Pluszowe Misie - bo o nich mowa - zostały przyniesione przez przedszkolaków w okazji ich święta, na które czekały wszystkie dzieci. Przedszkolaki zorganizowały w swych salach Misiowe kąciki, w których każda z przytulanek znalazła swe miejsce. Podczas spotkania, dzieci usłyszały historię powstania tej wiekowej przytulanki, którą pokochał cały świat, a także poznały różnicę między misiem a niedźwiadkiem - obejrzały film o niedźwiadkach z całego świata.

     • Dzień Jeża w PP2

      Jeż to małe zwierzątko, które zna każde dziecko. Jest pożyteczny, dlatego powinniśmy zrobić wszystko by go chronić, gdy spotkamy go na swej drodze. O tym właśnie przekonały się przedszkolaki z Przedszkola nr 2, gdzie każda z grup bawiła się z okazji Dnia Jeża. Dzieci dowiedziały się jak w najłatwiejszy sposób zapewnić jeżom bezpieczne zimowanie w naszym sąsiedztwie. Obejrzały także ilustracje dzieci jeżowych, które wzbudziły szczególne zainteresowanie przedszkolaków. Następnie przygotowały stołówkę dla jeża - dobierały odpowiednią ilość pożywienia dla każdego z jeżyków. Przyklejały także kolce jeżykowi, kierując się ilością wyrzuconą na kostce. Starsze dzieci zachowały przy tym prawidłowe kierunki prawo-lewo. Nie zabrakło także zabaw ruchowych - dzieci chętnie zamieniały się w jeżyka, który wyznaczał grupie konkretne ćwiczenie. Jeżom życzymy miłych snów😊

     • Świąteczny Kiermasz w PP1

      Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Świąteczny do Przedszkola nr 1 w Mierzynie w dniach 13-15 grudnia 2023 w godzinach 14.00-16.30. Podczas kiermaszu będzie można kupić:

      13 grudnia- pyszne domowe wypieki

      14 grudnia- świąteczne dekoracje

      15 grudnia- świąteczne dekoracje

      Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na przedszkolne inicjatywy i projekty.

     • III edycja konkursu "Mam Talent" w PP1

      22 listopada 2023 r. w naszym przedszkolu odbyła się III edycja konkursu „Mam Talent” podczas którego dzieci mogły zaprezentować swoje talenty, umiejętności i pasje. Konkurs miał na celu rozwijanie poczucia własnej wartości, kreatywności, promowanie i odkrywanie mocnych stron i talentów - które posiada każdy z Nas. Dodatkowo chcieliśmy w ten sposób popularyzować działania artystyczne oraz propagować i zachęcać do alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Były to popisy taneczne, wokalne, instrumentalne i recytatorskie. Wspaniała publiczność reagowała bardzo żywiołowo. Dopingowali i wspierali ze wszystkich sił młodych artystów, doceniając tym ich niezwykłe talenty i ogromną odwagę. Pomimo towarzyszącej tremy, wszyscy "artyści" spisali się rewelacyjnie.

     • Wizyta Psów Ratowniczych w PP1

      Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 miały okazję spotkać się z niezwykłymi gośćmi. Odwiedziły nas Zachodniopomorskie Psy Ratownicze Riva i Brooklyn wraz ze swoimi przewodniczkami Panią Danutą oraz Panią Agnieszką z GPR OSP Wołczkowo. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się czym zajmuje się pies w grupie poszukiwawczo-ratowniczej oraz w jakich sytuacjach jest on wykorzystywany. Pani Agnieszka oraz Danuta przybliżyły dzieciom zagadnienia z zakresu bezpiecznej komunikacji z psem. Na koniec nasze przedszkolaki mogły podziwiać pokaz sztuczek zaprezentowany przez jednego z piesków, a także przytulić, pogłaskać oraz dać smakołyk.

     • Konkurs Patriotyczny w PP2

      Dnia 14.11.2023r. w Przedszkolu Publicznym nr 2, odbył się Konkurs Patriotyczny. Dzieci w dwóch grupach wiekowych, zaprezentowały wiersze i piosenki, których tematem przewodnim była Polska. Z ust przedszkolaków płynęły słowa podziwu, zachwytu, ale i wdzięczności wobec naszego kraju, co wyrażone zostało słowami w pięknych polskich wierszach i pieśniach.

     • Święto Niepodległości w PP2

      11 listopada Narodowe Święto Niepodległości to wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka. 10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzieci ze wszystkich grup oraz nauczyciele zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci. Następnie wszystkie grupy odśpiewały hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego” pamiętając przy tym o zachowaniu należytej postawy. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczająca lekcją historii i patriotyzmu.

     • Święto Niepodległości w PP1

      Święto Niepodległości to wyjątkowe święto Polaków. Od najmłodszych lat rozbudzamy u dzieci zainteresowanie Ojczyzną, kształtujemy poczucie przynależności narodowej, uczymy szacunku do symboli narodowych. W przeddzień 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości

      W Przedszkolu Publicznym nr 1 przygotowaliśmy się do obchodów biorąc udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu” pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Uczciliśmy ten dzień wspólnie śpiewając "Mazurka Dąbrowskiego". Tego dnia królowały dwa kolory: biały i czerwony. Zapraszamy do fotorelacji. Nagranie dostępne na stronie Gmina Dobra (link poniżej):

     • Wystawa "Jesienna Kukiełka"

      Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym zarówno dzieciom i rodzicom z Przedszkola nr 2 za udział w wystawie pt. „Jesienna kukiełka” . Wykonane prace były niesamowicie piękne, pełne pomysłów, przygotowane z ogromną starannością! Każdy wykonawca otrzymał dyplom i małą niespodziankę! Dziękujemy!!!

     • Bal jesienny w PP2

      W przedostatnim dniu października, w Przedszkolu nr 2 odbył się Bal jesienny. Przy dźwiękach tanecznej muzyki bawiły się dzieci wraz z paniami, zaczarowane w jeże, wiewiórki, niedźwiedzie, dynie, jesienne wróżki i wiele innych kolorowych postaci. Zaproszenie na bal przyjęła także sama Pani Jesień, która w przepięknym kapeluszu, z koszem swych darów na ręce wkroczyła na salę, ku radości wszystkich dzieci. Zajęła honorowe miejsce na tronie, przed którym, w rytmie wesołej muzyki, utworzyły się kolorowe korowody. Nie brakowało tańców, a także zabaw, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Dzieci uczestniczyły w quizie wiedzy o jesieni. Zadaniem pań było obranie jabłka i uzyskanie jak najdłuższej skórki w jednym kawałku. Obie zabawy sprawiły wiele radości wszystkim uczestnikom balu. Na zakończenie zabaw, dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia w jesiennej fotobudce. Pożegnały także Panią

     • Pasowanie na Starszaka w PP1

      Dzień 27.10.2023 w Przedszkolu Publicznym Nr 1 w Mierzynie – był dniem wyjątkowym. To właśnie

      tego dnia przedszkolaki z grup: Pomarańczowe Małpki, Niebieskie Nosorożce, Żółte Lwy, Szare Zebry

      oraz Pomarańczowe Tygrysy oficjalnie zostały pasowane na starszaka. Po części artystycznej nastąpił

      akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią

  • Kontakt

   • Zespół Przedszkoli w Mierzynie
   • 91 885 39 02, 91 885 39 03, 510 116 272
   • Przedszkole Publiczne nr 1, ul. Kolorowa 25 Przedszkole Publiczne nr 2, ul. Welecka 30 72-006 Mierzyn Poland
   • Sekretariat czynny w godz.: poniedziałek - czwartek 7:30 - 15:30 piątek 7:00 - 15:00