• Wszystkie informacje związane z rekrutacją 2024/25 znajdują się w zakładce NABÓR 2024 oraz pod adresem:

• Kontynuacja wychowania przedszkolnego
          • Dzień Kredki w PP2

Z okazji Dnia Kredki dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2 wykonały dowolnymi kredkami prace na wystawę pt. „Moja ulubiona postać bajkowa”. Każdy uczestnik mógł „pochwalić się” swoim ulubionym bohaterem bajkowym, a w nagrodę otrzymał dyplom i upominek. Wszystkie prace były bardzo ciekawe, pełne pomysłow i bajecznie kolorowe. Dziękujemy za zaangażowanie!

• Dzień Pluszowego Misia w PP2

23.11.2023 r. w Przedszkolu Publicznym nr 2 pojawili się wyjątkowi goście. Z miłym futerkiem, ciepłymi oczkami, które kochają mali i duzi. Były najróżniejsze - małe i duże, szare, brązowe, w spodenkach, sukienkach.... Pluszowe Misie - bo o nich mowa - zostały przyniesione przez przedszkolaków w okazji ich święta, na które czekały wszystkie dzieci. Przedszkolaki zorganizowały w swych salach Misiowe kąciki, w których każda z przytulanek znalazła swe miejsce. Podczas spotkania, dzieci usłyszały historię powstania tej wiekowej przytulanki, którą pokochał cały świat, a także poznały różnicę między misiem a niedźwiadkiem - obejrzały film o niedźwiadkach z całego świata.

• Dzień Jeża w PP2

Jeż to małe zwierzątko, które zna każde dziecko. Jest pożyteczny, dlatego powinniśmy zrobić wszystko by go chronić, gdy spotkamy go na swej drodze. O tym właśnie przekonały się przedszkolaki z Przedszkola nr 2, gdzie każda z grup bawiła się z okazji Dnia Jeża. Dzieci dowiedziały się jak w najłatwiejszy sposób zapewnić jeżom bezpieczne zimowanie w naszym sąsiedztwie. Obejrzały także ilustracje dzieci jeżowych, które wzbudziły szczególne zainteresowanie przedszkolaków. Następnie przygotowały stołówkę dla jeża - dobierały odpowiednią ilość pożywienia dla każdego z jeżyków. Przyklejały także kolce jeżykowi, kierując się ilością wyrzuconą na kostce. Starsze dzieci zachowały przy tym prawidłowe kierunki prawo-lewo. Nie zabrakło także zabaw ruchowych - dzieci chętnie zamieniały się w jeżyka, który wyznaczał grupie konkretne ćwiczenie. Jeżom życzymy miłych snów😊

• Świąteczny Kiermasz w PP1

Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Świąteczny do Przedszkola nr 1 w Mierzynie w dniach 13-15 grudnia 2023 w godzinach 14.00-16.30. Podczas kiermaszu będzie można kupić:

13 grudnia- pyszne domowe wypieki

14 grudnia- świąteczne dekoracje

15 grudnia- świąteczne dekoracje

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na przedszkolne inicjatywy i projekty.

• III edycja konkursu "Mam Talent" w PP1

22 listopada 2023 r. w naszym przedszkolu odbyła się III edycja konkursu „Mam Talent” podczas którego dzieci mogły zaprezentować swoje talenty, umiejętności i pasje. Konkurs miał na celu rozwijanie poczucia własnej wartości, kreatywności, promowanie i odkrywanie mocnych stron i talentów - które posiada każdy z Nas. Dodatkowo chcieliśmy w ten sposób popularyzować działania artystyczne oraz propagować i zachęcać do alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Były to popisy taneczne, wokalne, instrumentalne i recytatorskie. Wspaniała publiczność reagowała bardzo żywiołowo. Dopingowali i wspierali ze wszystkich sił młodych artystów, doceniając tym ich niezwykłe talenty i ogromną odwagę. Pomimo towarzyszącej tremy, wszyscy "artyści" spisali się rewelacyjnie.

• Wizyta Psów Ratowniczych w PP1

Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 miały okazję spotkać się z niezwykłymi gośćmi. Odwiedziły nas Zachodniopomorskie Psy Ratownicze Riva i Brooklyn wraz ze swoimi przewodniczkami Panią Danutą oraz Panią Agnieszką z GPR OSP Wołczkowo. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się czym zajmuje się pies w grupie poszukiwawczo-ratowniczej oraz w jakich sytuacjach jest on wykorzystywany. Pani Agnieszka oraz Danuta przybliżyły dzieciom zagadnienia z zakresu bezpiecznej komunikacji z psem. Na koniec nasze przedszkolaki mogły podziwiać pokaz sztuczek zaprezentowany przez jednego z piesków, a także przytulić, pogłaskać oraz dać smakołyk.

• Konkurs Patriotyczny w PP2

Dnia 14.11.2023r. w Przedszkolu Publicznym nr 2, odbył się Konkurs Patriotyczny. Dzieci w dwóch grupach wiekowych, zaprezentowały wiersze i piosenki, których tematem przewodnim była Polska. Z ust przedszkolaków płynęły słowa podziwu, zachwytu, ale i wdzięczności wobec naszego kraju, co wyrażone zostało słowami w pięknych polskich wierszach i pieśniach.

• Święto Niepodległości w PP2

11 listopada Narodowe Święto Niepodległości to wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka. 10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzieci ze wszystkich grup oraz nauczyciele zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci. Następnie wszystkie grupy odśpiewały hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego” pamiętając przy tym o zachowaniu należytej postawy. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczająca lekcją historii i patriotyzmu.

• Święto Niepodległości w PP1

Święto Niepodległości to wyjątkowe święto Polaków. Od najmłodszych lat rozbudzamy u dzieci zainteresowanie Ojczyzną, kształtujemy poczucie przynależności narodowej, uczymy szacunku do symboli narodowych. W przeddzień 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości

W Przedszkolu Publicznym nr 1 przygotowaliśmy się do obchodów biorąc udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu” pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Uczciliśmy ten dzień wspólnie śpiewając "Mazurka Dąbrowskiego". Tego dnia królowały dwa kolory: biały i czerwony. Zapraszamy do fotorelacji. Nagranie dostępne na stronie Gmina Dobra (link poniżej):