• Wszystkie informacje związane z rekrutacją 2024/25 znajdują się w zakładce NABÓR 2024 oraz pod adresem:

    https://przedszkolemierzyn.edupage.org/a/nabor-2024
   • Kontynuacja wychowania przedszkolnego
     • Dzień Dinozaura w PP1

      Te stworzenia fascynują dzieci. Nie tylko zaskakują swoim wyglądem i wielkością, ale też kryją wiele tajemnic. Dlatego 27 lutego obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Dinozaura. W zorganizowanych kącikach można było podziwiać diplodoki tyranozaury, triceratopsy, pterodaktyle, ułożyć szkielet dinozaura oraz sprawdzić ile dinozaurów zmieści się w jajku. Nie zabrakło również ciekawych zabaw ruchowych oraz matematycznych. Dzień Dinozaura upłynął wszystkim w miłej i radosnej atmosferze.

     • Dzień Pozytywnego Myślenia w PP2

      W naszym przedszkolu odbył się Dzień Pozytywnego Myślenia. To nietypowe święto było okazją do rozmowy z dziećmi na temat własnych możliwości i osiągnięć, które każdy z nas posiada i zdobywa każdego dnia. Jednak czasem trudno to dostrzec, a także o tym mówić. Dzieci miały więc niełatwe zadanie. Próbowały opowiedzieć o tym co potrafią zrobić. Celem tej rozmowy było uświadomienie im ich mocnych stron, a więc nabrania pewności w tym, co jest ich siłą i mocą. Próbowały także ocenić codzienne sytuacje rówieśnicze, w ramach pozytywnego lub negatywnego rozwiązania. Starsze przedszkolaki zastanawiały się nad tym, co to znaczy być optymistą, kiedy najczęściej się śmiejemy, a także co zrobić, by w naszych grupach zawsze panowała pozytywna atmosfera. Choć zadanie nie było łatwe, wszyscy ostatecznie stwierdziliśmy, że zawsze warto szukać i dostrzegać tego, co dobre, bo uśmiech, radość to siła i moc w

     • Bal Karnawałowy w PP1

      Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci 16 lutego podczas balu karnawałowego o tematyce tropikalnej. Przedszkolaki z dumą prezentowały swoje stroje.

      Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszym przedszkolu w dniu 16.02.2023r. Tego dnia już od rana w przedszkolu dochodzily zewszat odglosy dzungli, pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za zwierzatka tropikalne oraz bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać tygryski, lwy, panterki, wróżki, księżniczki, motylki, piratów, strażaków nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali balowej

     • Bal Karnawałowy w PP2

      Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. W tym roku tematem przedwodnim by Dziki Zachód. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawili się kowboje, kowbojki, zwierzęta z gospodarstwa.

     • Dzień Rogalika w PP2

      Zajęcia miały na celu rozwijanie zainteresowań kulinarnych u dzieci oraz zwrócenie uwagi na higienę i czystość podczas przygotowywania posiłków. Poznaliśmy jeden z rodzajów ciasta drożdżowe, etapy powstawania rogalików oraz nazwy składników potrzebnych do wyrobienia ciasta. Po śniadaniu wspólnie z dziećmi wyrobiliśmy ciasto oraz formowaliśmy rogaliki. W przedszkolu unosił się piękny zapach, a dzieci nie mogły doczekać się degustacji.

     • Profilaktyka jamy ustnej - zajęcia praktyczne w PP2

      W styczniu 2023 r. dzieci z Przedszkola w Mierzynie uczestniczyły w zajęciach
      o charakterze profilaktycznym. Tematem spotkania była „Higiena jamy ustnej”. Pracownik
      Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej przedstawił, jak ogromny wpływ na stan uzębienia
      ma racjonalne odżywianie oraz ograniczanie przekąsek między posiłkami.
      Wyjaśnił, dlaczego należy dbać o higienę jamy ustnej i jak często to robić. Na modelu szczęki
      zademonstrował sposób prawidłowego mycia zębów szczoteczką tradycyjną i elektryczną.
      Pracownik przypomniał o konieczności wymiany szczoteczek min. raz na 3 miesiące. Zachęcał
      do systematycznego dokonywania kontroli stanu uzębienia w gabinetach dentystycznych.
      Na podsumowanie zajęć uczestnicy otrzymali kalendarz mysia zębów.

     • Dzień Babci i Dziadka w PP2

      Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci we wszystkich grupach przygotowały specjalny dla nich program artystyczny: recytowały okolicznościowe wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność za ich trud i oddanie. Każdy wnuczek i wnuczka własnoręcznie wykonały również dla swoich ukochanych dziadków drobny upominek.

     • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

      W Zespole Przedszkoli w Mierzynie, odbyła się zbiórka środków w ramach ogólnopolskiej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zagrała po raz 31, by wesprzeć polskie szpitale w walce z sepsą. Pieniądze były zbierane do puszek stacjonarnych w obu przedszkolach, a także online, za pośrednictwem e-skarbonki. Wszystkie zbiórki zostały rozliczone i podsumowane. W rezultacie uzbierano i przekazano do sztabu w Dobrej kwotę 1537,83 i 0,66 euro.

     • Zajączku, czy byłeś grzeczny?

      W naszym przedszkolu miało miejsce niecodzienne spotkanie. Co prawda wizyta Mikołaja to nic nietypowego, jednak.....pod koniec stycznia może nieco dziwić.

      Wszystko za sprawą Pana Krzysztofa Gajewskiego, który nie tylko o tej porze się do Mikołaja dodzwonił, ale także namówił go na spotkanie z dziećmi. Mikołaj już odpoczywał w swoim domu na dalekiej północy, jednak nie wahał się ani chwili, by raz jeszcze odwiedzić dzieci w przedszkolu w Mierzynie. Za sprawą swych magicznych mocy zjawił się w przedszkolu dosłownie po chwili, by wraz z Zajączkiem ucieszyć dzieci, tym razem nie prezentami, a wesołą zabawą. Były tańce, konkursy, nawet rywalizacja między dziewczynkami i chłopcami. Mimo wygranych i przegranych zabawa była wspaniała, a wszystkie dzieci uśmiechnięte. Mikołaj, zanim się pożegnał, obiecał dzieciom, że w grudniu znów je odwiedzi. Oczywiście pod warunkiem, że będą grzeczne😊😊😊

     • Plebiscyt Edukacyjny 2022

      Mamy zaszczyt poinformować, że nauczyciel z Przedszkola Publicznego nr 2 w Mierzynie Pani Jagoda Jendrysiak-Surmiak w Plebiscycie Edukacyjnym 2022 (Głos Szczeciński) zajęła I miejsce w powiecie polickim w kategorii: Nauczyciel Przedszkola.

      Uroczysta gala plebiscytu odbyła się 19 stycznia 2023r. w Grand Park Hotel w Szczecinie.
      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej!

     • Bal Karnawałowy w PP1

      Bal karnawałowy to niezwykły, wyczekiwany dzień pełen harców i radości.

      W tyk roku wystrój przeniesie nas aż to lasów tropikalnych.

      Zapraszamy przedszkolaki z przedszkola nr 1 na zabawę w klimacie dżungli.

      Data:16.02.2023

      Godzina: 9.30-10.00 Misie, Hipcie, żyrafki

      10.15 do 11.00 Małpki, Słonie, Nosorożce

     • Dzień Kubusia Puchatka w PP2

      W ubiegłym tygodniu w Przedszkolu nr. 2 obchodziliśmy Dzień Kubusia Puchatka. Tego dnia dzieci poznały historię pluszowego Misia oraz usłyszały wiele ciekawostek związanych z bohaterem bajki.

      Przedszkolaki miały do wykonania kilka zadań...Jednym z nich były ukryte w balonach zagadki na temat postaci bajkowych. Kolejnym było opowiadanie, w którym dzieci wykazały się umiejętnością przeliczania ( dodawania a także odejmowania). Wśród zadań pojawiły się również do ułożenia „puzzle” z wizerunkiem bohaterów bajkowych. Dzieci świetnie poradziły sobie z ich wykonaniem. Podczas zabaw każdy mógł wcielić się w wybranego przyjaciela Misia lub też stać się choć na chwilę samym Kubusiem z bajki – dzieci wybierały maskę i robiły pamiątkowe zdjęcie. Na zakończenie wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom przyjaciela Kubusia Puchatka oraz kartę z zadaniem do wykonania.

  • Kontakt

   • Zespół Przedszkoli w Mierzynie
   • 91 885 39 02, 91 885 39 03, 510 116 272
   • Przedszkole Publiczne nr 1, ul. Kolorowa 25 Przedszkole Publiczne nr 2, ul. Welecka 30 72-006 Mierzyn Poland
   • Sekretariat czynny w godz.: poniedziałek - czwartek 7:30 - 15:30 piątek 7:00 - 15:00