• Przedstawienie K. Gajewskiego "Tutu i Bas"

     • W tym tygodniu zawitali do naszego przedszkola wspaniali artyści pod dowództwem K. Gajewskiego. Przedstawili spektakl pt. "Tutu i Bas". Były piosenki, zabawy, śmiech i zaskoczenie. Dzieci, wraz z nauczycielami, bawili się znakomicie.

      Przedstawienie zostało sfinansowane z funduszy Rady Rodziców za co serdecznie dziękujemy!

     • Podsumowanie konkursu "Wiosenne wierszowanie"

     • 9 kwietnia 2024 r. w Przedszkolu Publicznym nr 1 odbył się konkurs recytatorski „Wiosenne wierszowanie”, skierowany do dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 oraz Przedszkola Publicznego nr 2 w Mierzynie. Dzieci prezentowały dowolny utwór literacki z możliwością urozmaicenia występu odpowiednim strojem i/lub rekwizytem w tematyce prezentowanego utworu. Konkurs miał na celu kształtowanie wrażliwości literackiej, wspieranie kompetencji twórczych dzieci, poszerzanie słownictwa oraz naukę „zdrowej’ rywalizacji.

      Aby zachęcić dzieci do występów i dodać im otuchy najmłodsze przedszkolaki z grupy „Niebieskie Hipopotamy” wykonały dwie piosenki o tematyce wiosennej.

      Podczas występów na scenie dzieci wspaniale zaprezentowały się w znanych i mniej znanych utworach literackich m. in. takich jak: „Wiosenny czarodziej” D. Gellner, „Kwoka” J. Tuwima, „Niezapominajki” M. Konopnickiej czy „Koncert Szpaka” Cz. Janczarskiego i „Przyszła Pani Wiosna”   A. Markowej, ukazując przy tym swoją własną interpretację wierszy. Przedszkolaki dzielnie pokonały tremę, a także świetnie poradziły sobie z pamięciowym opanowaniem tekstu. Publiczność z zaciekawieniem wysłuchała i obejrzała występy młodych wykonawców, doceniając ich niezwykły talent i zaangażowanie.

      W konkursie wzięły udział przedszkolaki w wieku 3-6 z Przedszkola Publicznego nr 1 oraz z Przedszkola Publicznego nr 2 w Mierzynie. Do konkursu przystąpiło 44 uczestników ze wszystkich grup wiekowych.

      W skład trzyosobowej komisji weszły:  Pani Dominika Ambicka, Pani Wioletta Sas-Szymańska oraz Pani Iwona Sondej-Pawlak, które ogłosiły następujący werdykt:

       

      I MIEJSCE GRUPY 3-4 LATKÓW – Maria Dilc – wiersz „Jestem duża” Dorota Gellner

      II MIEJSCE GRUPY 3-4 LATKÓW – Weronika Wojdak – wiersz „Bocian i żaba” Sara Segal

      III MIEJSCE GRUPY 3-4 LATKÓW – Ignacy Wróbel – wiersz „Kiedy przyjdzie wiosna”

       

      I MIEJSCE GRUPY 5-7 LATKÓW – Bianca Burda –  wiersz „Okulary”  Julian Tuwim

      II MIEJSCE GRUPY 5-7 LATKÓW – Gabriela Kosińska – wiersz „Walizka”  Joanna Gratkowska

      III MIEJSCE GRUPY 5-7 LATKÓW – Zofia Bujak – wiersz „Na straganie” Jan Brzechwa

       

      Wśród pozostałych uczestników wręczono nagrodę specjalną od Pani Małgorzaty Makowskiej – starszego wizytatora Kuratorium Oświaty w Szczecinie:

      GRUPA 3-4 LATKÓW – Nikodem Kozłowski – Julian Tuwim „Idzie Grześ przez wieś”

      GRUPA 6-7 LATKÓW -  Alicja Kwiatkowska – Jan Brzechwa „Kaczka  Dziwaczka”

       

      Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.

      Gratulujemy wszystkim wykonawcom odwagi wystąpienia przed liczną publicznością oraz niewątpliwego talentu recytatorskiego.

       

      Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci do występu oraz sponsorom za współpracę.

       

       

      PATRONI I SPONSORZY:

       

      1. RZECZNIK PRAW DZIECKA W WARSZAWIE
      2. GMINA DOBRA
      3. KURATORIUM OŚWIATY W SZCZECINIE
      4. STACJA PALIW FARAON W SZCZECINIE
      5. RADA RODZICÓW

      Organizatorami konkursu byly:

      Karolina Domagała

      Marlena Dussel

      Justyna Pacześ

      Magda Radomska

     • KONKURS PLASTYCZNY „EKO ZABAWKA” DLA PP1 i PP2

     • KONKURS PLASTYCZNY „EKO ZABAWKA” DLA PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO NR 1 W MIERZYNIE I DLA PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO NR 2 W MIERZYNIE

      Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym „Eko Zabawka”

      Konkurs polega na stworzeniu zabawki z surowców wtórnych (recyklingu), np.: butelek, nakrętek, pudełek, opakowań, sznurków itp. w celu pobudzenia kreatywności u dzieci, a także nauki szacunku dla środowiska. W pracy konkursowej może pomagać rodzic/opiekun, więc jest to okazja do świetnej wspólnej zabawy!

      Prace należy składać do dnia 18 kwietnia - jest to termin ostateczny i nieprzekraczalny.

      Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 19 kwietnia. Komisja konkursowa wyłoni I miejsce, II miejsce, III miejsce, a także wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 latki oraz 5-6 latki. Dla zwycięzców przewidziane są drobne upominki. Wyniki konkursu umieszczone zostaną na stronie internetowej przedszkola.

      Szczegóły konkursu w regulaminie. Razem z pracą należy dostarczyć zgodę dostępną w załączniku lub pobrać w PP1 ORAZ PP2.

      Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!

      Regulamin

      Zgoda

      Organizatorzy:

      Marlena Dussel

      Marcelina Kamińska

      Joanna Wybieralska

     • Powitanie wiosny w PP2

     •  

      W czwartek  21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały nadejście wiosny. Dla każdego przedszkolaka jest to bardzo wyczekiwane wydarzenie. Dzień rozpoczęliśmy od rozmów o nowej porze roku oraz od wesołych zabaw przy muzyce. Uśmiechnięci wyruszyliśmy na spacer w okolicy naszego przedszkola, gdzie pożegnaliśmy zimę wraz z Marzanną. Dodatkowo dzieci próbowały odstraszyć zimę, śpiewając głośno piosenki o wiośnie i grając na przygotowanych wcześniej instrumentach.  I tak kolorowy, ale już wiosenny, uśmiechnięty pochód mógł wrócić do przedszkola. Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu naszych przedszkolaków wiosna zawita do nas na dobre, a wraz z nią ciepłe dni, z których będziemy czerpać radość. 

     • Dzień Dinozaura w PP2

     • Dzień Dinozaura przypada w Polsce na 26 lutego. Wiele maluchów lubi te stworzenia i dlatego Dzień Dinozaura jest uroczyście obchodzony w wielu przedszkolach. Jest to wspaniała okazja, aby sprawić frajdę dzieciom oraz pogłębić ich wiedzę na temat prehistorycznych gadów.

     • Dzień Kota w PP2

     • Dzieci z Przedszkola nr 2 obchodziły nietypowe święto „Światowy Dzień Kota”. Wszystkie przedszkolaki upodobniły się do kocich przyjaciół poprzez typowe dla nich uszka. Dzieci oglądały film edukacyjny, opowiadający o charakterze czworonożnych pupili, ich zmysłach oraz o historii kota domowego. Zapoznały się także z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają. Tego dnia nie zabrakło również „kocich zabaw” wśród których było: „Łowienie”, przeliczanie, układanie puzzli, nawijanie włóczki na rolkę i inne.. Zabawy z włóczką też nie należały do łatwych, przedszkolaki musiały wykazać się sprytem i zwinnością. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi na to w jaki sposób należy odpowiednio opiekować się tym zwierzątkiem tak by nie sprawić mu przykrości.

     • "SZTUKA WOKÓŁ NAS" w grupie Niebieskie Słonie z PP1

     • Realizując temat tygodnia, dzieci z grupy Niebieskie Słonie zaaranżowały w sali "Kącik sztuki". Znalazły się w nim przyniesione przez dzieci eksponaty odzwierciedlające różne rodzaje sztuki m.in.: malarstwo, rzeźba, fotografia, muzyka. Kącik wzbudza zainteresowanie wytworami sztuki oraz uczy dzieci należnego im szacunku. A przy okazji zdobi naszą salę i cieszy oko ☺️

     • Rozstrzygnięcie konkursu „Zimowy krajobraz zamknięty w słoiku”.

     • Miło nam poinformować o rozstrzygnięciu zimowego konkursu na pracę plastyczną-przestrzenną „Zimowy krajobraz zamknięty w słoiku”, który odbył się w Przedszkolu Publicznym nr 1.

      W konkursie wzięło udział 23 dzieci, w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 lata, 5-6 lat.

      Wyniki konkursu:

      Kategoria 3-4 lata:

      I miejsce: Nikodem Kozłowski – grupa Pomarańczowe Misie

      II miejsce: Gabriela Kosińska – grupa Niebieskie Słonie

      III miejsce: Oliwia Domańska – grupa Żółte Żyrafy

      Wyróżnienia: Adam Stolarczuk, Henryk Henryk Stolarczuk, Mchał Mijalski, Rozalia Sobolewska, Mirek Pasierb.

       

      Kategoria 5-6 lat:

      I miejsce: Thiago Müller – grupa Żółte Lwy

      II miejsce: Witold Pasierb – grupa Żółte Lwy

      III miejsce: Lena Porzych – grupa Żółte Lwy

      Wyróżnienia: Aurelka Kozłowska, Alicja Krzywania, Antonina Sobolewska, Kinga Dajczak, Kacper Mijalski, Hanna Mocek, Martyna Cwojdzińska, Iga Soczawa, Mateusz Koropczuk, Natalia Wendorff, Marcelina Jurgowiak.

      Prace były kreatywne, piękne i różnorodne. Można je podziwiać na wystawie w holu Przedszkola nr 1.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

     • Odwiedziny nietypowych gości w PP1

     • 12 lutego 2024 r. do naszego przedszkola zawitali bardzo milusińscy, puchaci goście – Balbina  i Baltazar. Dwa króliki z ośrodka adopcyjnego „Króliki i Gryzonie do adopcji-Szczecin i okolice”. Dzieci miały okazję poznać zwyczaje oraz jak należy się opiekować i karmić króliki. Oczywiście najprzyjemniejsza część zajęć… przytulanie i głaskanie!

      Zachęcamy wszystkich - #niekupujadoptuj !

     • Bal Karnawałowy w PP1

     • W Przedszkolu Publicznym nr 1 odbył się bal karnawałowy o tematyce morskich opowieści. Dzieci były przebrane za piratów, piratki, syreny, rekiny, nie zabrakło również księżniczek, piłkarzy oraz kotów. Zabawa była rewelacyjna, poprowadzona przez jedną z nauczycielek, Justynę Pacześ, która wspaniale zachęciła dzieci do dobrej zabawy. 

     • Bal Karnawałowy w PP2

     • Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci 02 lutego podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach.

      Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.  Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki,  motylki, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana,  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W tym roku tematem przewodnim był „Bal u Pani Zimy”, wystrój sali przeniósł nas w najmroźniejsze zakątki świata  oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych zabawach. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę.

     • Dzień Bezpiecznego Internetu

     • W Przedszkolu Publicznym nr 2 dzieci ze starszych grup obchodziły Dzień Bezpiecznego Internetu. W ramach wspomnianych obchodów dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z internetu. Przedszkolaki obejrzały prezentację (zaproponowaną przez twórców akcji "Dzieci uczą rodziców") nt. zagrożeń, które mogą pojawić się w sieci i zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać korzystając z komputera. Dzieci obejrzały z zainteresowaniem rówenież krótki film z serii "Sieciaki.pl". Film ukazał chłopca, który nie miał czasu na grę w piłkę z kolegami, tłumacząc, że ma inne zajęcie: grę na komputerze. W końcu na skutek długiego grania dostał bólu głowy i oczu, źle się czuł, aż w końcu zrozumiał, że warto zmienić tę aktywność. Wyszedł z kolegami grać w piłkę i od razu poczuł się lepiej. 

      Dzieci podczas zajęć oglądały ilustracje innych aktywności i wskazywały jak można spędzić wolny czas nie siedząc przy komputerze. Zrozumiały jak negatywnie może wpływać na zdrowie długie przesiadywanie przed ekranem, wykazały się wiedzą o internecie i zasadch korzystania z niego. Doskonale poradziły sobie w konkursie quizowym. Wykonały plakat nt. bezpiecznego korzystania z internetu, a potem mogły wykonać karty związane z internetem. Starszaki z pewnością zapamiętają zdobyte wiadomości i wykorzystają je w praktyce.

     • Koncert pastorałek w PP1

     •  

      1 lutego 2024 roku w naszym  przedszkolu odbył się koncert pastorałek w wykonaniu szkolnego chóru, pod kierownictwem pani Krzysztofy Romanowskiej. Dzieciaki wystąpiły przed wszystkimi przedszkolakami oraz kadrą, wprowadzając magiczną atmosferę. Publiczność z przyjemnością i zachwytem słuchała wykonanych i pięknie zaśpiewanych utworów. Braw nie było końca. Dziękujemy za wspaniały koncert!

     • "Zdrowe zęby - piękny uśmiech"

     • W ramach edukacji zdrowotnej w Przedszkolu Publicznym nr 2, odbyło się spotkanie z Panią Marcelą Kulewską ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Policach, która przybyła do dzieci z ciekawym przedmiotem. Była to szczęka ogromnej wielkości, w której widać było bardzo wyraźnie każdy ząbek. Przedszkolaki mogły z bliska przyjrzeć się części swojego ciała z innej perspektywy, na co szczególnie zależało Pani Marceli. Opowiedziała bowiem szczegółowo dzieciom, dlaczego każdy ząbek należy codziennie dokładnie szczotkować, wskazała także metody dokładnego czyszczenia zębów. Dzieci mogły poćwiczyć te ważne czynności, zwracając uwagę na zęby tylne, przednie, a nawet język, który także warto czyścić. 

      Przedszkolaki także chętnie rozmawiały z Panią na temat wizyt u dentysty, dzieląc się swoimi doświadczeniami.

      Na zakończenie spotkania, dzieci pokazały Pani Marceli swoje kubki, szczotki i pasty - pani pochwaliła je za dbanie o swe ząbki. Przedszkolaki obiecały, że zawsze będą o tym pamiętać.

     • Rozstrzygnięcie konkursu pt. Jak wyobrażam sobie śnieżynkę

     • W styczniu odbył się konkurs pt ,,Jak wyobrażam sobie śnieżynkę ”.  Wyniki konkursu:

      Młodsza grupa wiekowa

      1 miejsce Mateusz Strządała Niebieskie Hipopotamy 

      2 miejsce Nela Gaweł Niebieskie Hipopotamy 

      3 miejsce Gabriela Kosińska Niebieskie Słonie

      Starsza grupa wiekowa 

      1 miejsce Hanna Mocek Żółte Lwy

      2 miejsce Iga Soczawa Szare Zebry 

      3 miejsce Nadia Maryś Szare Zebry

      Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie .

      Organizatorzy 

      Dorota Downar-Twór

      Karolina Domagała 

  • Kontakt

   • Zespół Przedszkoli w Mierzynie
   • 91 885 39 02, 91 885 39 03, 510 116 272
   • Przedszkole Publiczne nr 1, ul. Kolorowa 25 Przedszkole Publiczne nr 2, ul. Welecka 30 72-006 Mierzyn Poland
   • Sekretariat czynny w godz.: poniedziałek - czwartek 7:30 - 15:30 piątek 7:00 - 15:00