• Wszystkie informacje związane z rekrutacją 2024/25 znajdują się w zakładce NABÓR 2024 oraz pod adresem:

• Przerwa wakacyjna
          • Dzień Misia w PP1

Dnia 25 listopada w PP1 świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. W ten dzień dzieci przebrały się w strój misia bądź posiadały jego elementy. Niemal każde dziecko przyniosło ulubionego pluszaka, którego chętnie przedstawiło kolegom i koleżankom. Dzieci w grupach z pomocą swoich nauczyciel wykonały piękne portrety misia z różnych materiałów plastycznych, które z przyjemnością pokazały na wystawie w holu przedszkola. We wspomnianym miejscu można było skorzystać z fotobudki. To miejsce cieszyło się dużym zainteresowaniem jeszcze w ciągu kilku następnych dni. Każde dziecko otrzymało symboliczny medal na znak uczestnictwa w obchodach Dnia Pluszowego Misia. Wrażenia tego dnia dały dzieciom wiele radości!

• Dzień Kredki w PP1

Dnia 22.11 w Przedszkolu Publicznym nr 1 świętowaliśmy Dzień Kredki. Do placówki zawitało wiele dzieci pięknie i kolorowo przebranych za kredkę. W każdej grupie dzieci miały okazję pokolorować wspólnie dużą kolorowankę, wykonały różne ćwiczenia grafomotoryczne i otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Dziękujemy Nadleśnictwu Bierzwik za ufundowanie upominków dla dzieci oraz Pani Magdalenie Zgórskiej za duże kolorowanki.

• Mam Talent w PP2

Dziś w naszym przedszkolu odbyło się niecodzienne wydarzenie. Odważne przedszkolaki wystąpiły przed swoimi kolegami, by zaprezentować swoje umiejętności wokalno-taneczne w programie "MAM TALENT". Dzieci zaprezentowały głównie piosenki, które są znane wśród przedszkolaków, stąd podczas występów bawiła się cała sala, wtórując występującym dzieciom. Zachęciło to zapewne inne dzieci, które już myślą o występie przy kolejnej okazji.

• Obchody Święta Niepodległości

W przeddzień 11.11.2021r. odbyły się uroczystości związane ze świętem Odzyskania Niepodległości. Dzieci, ubrane w stroje galowe, udekorowane kotylionami, dumnie zaśpiewały Hymn Polski oraz piosenki patriotyczne. Przygotowując się do święta, poznały legendy związane z naszym krajem, a także symbole narodowe - wiedzą, że należy je szanować. Z flagami oraz Dyplomami Małego Polaka w dłoni, zaprezentowały postawę i przynależność do kraju i narodu.

• Dzień Dyni w PP2

29.10.2021r. w naszym przedszkolu został zorganizowany Dzień Dyni, który był doskonałą okazją do prezentacji dyń-przebierańców. Dzieci zostały bowiem zachęcone do udekorowania tych wspaniałych, jesiennych warzyw w postaci ze swoich ulubionych bajek. Pojawiły się więc bohaterowie z Psiego Patrolu, Krainy Lodu, Angry Birds i wiele, wiele innych...... Wszystkie prezentowały się wspaniale, a dzieci były bardzo dumne ze swoich prac, wykonanych razem z rodzicami. Wszystkie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz gratulacje od kolegów i koleżanek, którzy z pewnością przygotują podobne dynie w przyszłym roku.

• Prezentacja dyń w PP1

W ostatnim tygodniu października w ramach prezentacji dyń "Postacie bajkowe kochamy i ich portrety w dyniach przedstawiamy" w przedszkolu pojawiły się piękne okazy wykonane przez dzieci z pomocą rodziców. Prawie 80 zwyczajnych dyń zamieniło się w postaci z bajek takich jak: Minionki, Strażak Sam, Kraina Lodu, Spiderman, Batman, Psi Patrol, Gdzie jest Nemo, Kicia Kocia, Lego Ninjago, AngryBirds i wiele, wiele innych...

• Światowy Dzień Mycia Rąk w PP2

Dnia 22.10.2021 obchodziliśmy w PP2 Światowy Dzień Mycia Rąk. Młodsze grupy z tej okazji rozwiązywały zagadki, których tematem przewodnim była czystość, uczyły się przy wesołych piosenkach jak należy dokładnie myć ręce oraz wykonywały praktyczne doświadczenie ilustrujące siłę mydła. Na koniec stworzyliśmy plakat podpisując go odciśniętymi śladami dłoni - zmywanie farby było doskonałą praktyką uważnego mycia rąk. Grupy starsze oprócz przypomnienia instrukcji dokładnego mycia rąk i wykonania doświadczenia, dostały do wykonania indywidualną pracę plastyczną i także nie ominęło ich czyszczenie rąk z farby.

• Dzień Zwierząt w PP2

7 października obchodziliśmy Dzień Zwierząt. To dobra okazja, by przypomnieć dzieciom o prawach zwierząt, którymi często na co dzień się opiekujemy. Koty, psy, chomiki czy króliki są członkami wielu rodzin przedszkolaków, o których dzieci chętnie opowiadają. To bardzo ważne, by czuły się dobrze wśród ludzi. Ale nie tylko domowi ulubieńcy potrzebują naszej troski i zainteresowania. Stąd zwierzęta leśne, ptaki czy owady były także tematem rozmów z dziećmi z okazji Dnia Zwierząt.

• Spotkanie ze Strażą Gminna

Dnia 5.10.2021r. odwiedzili nas Strażnicy Miejscy. W tym dniu dzieci poznały pracę strażników i

wysłuchały jak prawidłowo należy zachowywać się na drodze, szczególnie podczas przejścia przez

ulicę, pomogły w tym znaki, sygnalizacja świetlna, droga z przejściem dla pieszych , kamizelki.

Przedszkolaki miały okazję „wcielić się” w samochody i pieszych tak by mogły samodzielnie

• Dzień Uśmiechu w PP2 ;)

Dnia 6.10.2021 dzieci z naszego przedszkola świętowały Dzień Uśmiechu. W tym dniu nie

zabrakło zabaw ruchowych, tanecznych, z muzyką. Były również zadania tj. rozwiązywanie

łamigówek, układanie puzzli, ćwiczenia z utrzymaniem równowagi – chodzenie po linie.

Starsze dzieci miały do wykonania karty pracy w grupach z wykorzystaniem kodowania, zaś

• Mapa

• 91 885 39 02,
        91 885 39 03,