• 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

     • W minioną niedzielę, 28.01.2024 zakończył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, do którego dołączyliśmy, by wesprzeć szpitale pulmonologiczne w Polsce. 

      W Zespole Przedszkoli w Mierzynie, pieniążki zbieraliśmy stacjonarnie w obu przedszkolach, a także internetowo - poprzez e-skarbonki. Obie zbiórki zostały już rozliczone i podsumowane.

      Wspólnie wsparliśmy WOŚP kwotą 1148,84 PL oraz 0,20 EUR.

      BARDZO DZIĘKUJEMY wszystkim Państwu, którzy dołączyli do tej szczytnej akcji. 

     • Dzień Śniegu w PP2

     • Na koniec stycznia przedszkolaki z Przedszkola nr 2 obchodziły Dzień Śniegu. Dzieci oglądnęły film wyjaśniający powstawanie śniegu, uczstniczyły w zabawach ruchowych, młodsze dzieci składały obrazki śnieżynek pocięte na kawałki i wykonywały śnieżne kolorowanki, a starszaki wycinały swoje własne śnieżynki. Wszyscy się bardzo dobrze bawili, bo w końcu który przedszkolak nie lubi śniegu?

     • Akcja wsparcia dla Olgi Stępień

     • Przedszkolaki wraz z kadrą Przedszkola Publicznego nr 1 w Mierzynie wsparły zbiórkę pieniędzy dla koleżanki ze Szkoły Podstawowej w Mierzynie - Olgi Stępień. 

      https://www.siepomaga.pl/olga-stepien

      Bardzo dziękujemy za każdy grosz i piękne laurki. 

      Olga, jesteśmy z Tobą!

     • Dzień Kubusia Puchatka w PP2

     • Kubuś Puchatek to miś znany na całym świecie😊. Dzieci i dorośli kochają go za dobre serce, miły uśmiech oraz optymistyczne usposobienie. Zaraża nim wszystkich, którzy go poznają. 

      Fikcyjna postać, wymyślona przez brytyjskiego pisarza Alana Alexandra Milne’a, 18 stycznia obchodziła swoje 98 urodziny, ponieważ pierwsza książka o Kubusiu ukazała się w roku 1926.

      Dzieci z Przedszkola nr 2 pamiętały o tej ważnej dacie. Zebrały się, by wspólnie świętować urodziny swego ulubionego bohatera. Obejrzały film edukacyjny, a także wykonały zadania, które zostawił dla nich Kubuś: odgadły zagadki, poćwiczyły z Kubusiem, a nawet poczęstowały się przysmakiem jubilata -  słodkim miodem. Jadły go na czas, biorąc udział w zawodach w lizaniu miodu z talerzyka. Następnie obejrzały teatrzyk pt. "Urodzinowa herbatka u Kubusia Puchatka", w którym Prosiaczek miał wielki kłopot z prezentem dla Kubusia. Wszystko oczywiście dobrze się skończyło - Kubuś zawsze dostrzeże to, co najważniejsze - pamięć i miłe słowa. Wszystko inne nie ma przecież takiego znaczenia.

      Kubusiowi życzymy wielu sukcesów w podbijaniu małych i dużych serc na całym świecie, poprzez czytanie książeczek o przygodach ze Stumilowego Lasu❤️

     • NABÓR 2024

     • Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://przedszkolemierzyn.edupage.org/a/nabor-2024

     • WARSZTATY PSZCZELARSKIE 11.01.2024 r.

     • 11 stycznia Niebieskie Słonie oraz Pomarańczowe Tygrysy uczestniczyły w bardzo ciekawych

      warsztatach pszczelarskich prowadzonych przez Pasiekę Rodziny Redlarskich.

      Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się czym jest i w jaki sposób produkuje się miód,

      a także jakie są jego rodzaje i smak. To była prawdziwa gratka dla każdego małego smakosza!

       

      Dzieci miały okazję poczuć klimat prawdziwej pasieki, poznać bliżej życie oraz zwyczaje

      pszczół, strój, a także zawód pszczelarza. Praktyczna część warsztatów zakończyła się

      przygotowaniem przez uczestników wyjątkowej świeczki z plastra wosku pszczelego.

      Na koniec przedszkolaków odwiedziła wyjątkowa królowa pszczół i zaprosiła do wspólnej

      zabawy, tańców oraz zawodów sportowych!

     • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

     • Drodzy Rodzice.

      Od kilku lat w styczniu dołączamy do ogólnopolskiej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której celem jest działalność w zakresie ochrony zdrowia. Cel ten realizowany jest poprzez Zbiórki Finałowe, zakup sprzętu na oddziały medyczne szpitali w całej Polsce, a także prowadzenie programów medycznych i edukacyjnych.

      Podczas tegorocznego 32 Finału WOŚP, którego hasłem jest "PŁUCA PO PANDEMII", zebrane środki wspomogą oddziały pulmonologiczne w Polsce.

       

      Zachęcamy wszystkich Państwa do wzięcia udziału w tej szlachetnej akcji, do której można się przyłączyć poprzez:

       

      1) wrzucanie pieniążków do puszek stacjonarnych, dostępnych w obu przedszkolach w dniach 22.01.2024 - 26.01.2024; 

      • w Przedszkolu nr 1 puszka będzie dostępna w Portierni;
      • w Przedszkolu nr 2 puszka będzie dostępna w korytarzu, przy szatni Sówek.

      2) wpłacanie środków on-line za pośrednictwem e-skarbonki, która dla obu przedszkoli jest już aktywna. Poniżej dostępne są linki do poszczególnych placówek.

       

      Przedszkole Publiczne nr 1

      https://eskarbonka.wosp.org.pl/gakibekosy

       

      Przedszkole Publiczne nr 2

      https://eskarbonka.wosp.org.pl/riredoheli

       

      Już dziś dziękujemy za wszelkie wpłaty, które wspomogą dzieci i dorosłych w zakresie zdrowia płuc.

     • Roztrzygnięcie konkursu "Ozdoba bożonarodzeniowa z materiałów wtórnych"

     • Bombki, łańcuchy, wieńce, .... ozdoby świąteczne mają wiele kształtów, Mogą być wykonane ze szkła, z papieru, z plastiku. Mogą także być wytworem prac ręcznych, w wyniku odzyskania materiałów, które były przeznaczone do recyklingu. Do takich właśnie działań, zostały zaproszone dzieci z obu przedszkoli, by wraz z rodzicami wymyśliły i stworzyły ozdobę świąteczną. Do konkursu zgłoszono 21 prac, wśród których były świeczniki, choinki, gwiazdy z rolek po papierze toaletowym, dzwonki z pojemników po jogurcie, choinka z butelki po napoju, ozdoby z zakrętek od napojów, bombka z gazety i wiele, wiele innych. Wszystkie prace były piękne, kolorowe, niepowtarzalne, a przede wszystkim wykonane z dbałością o szczegóły. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie. Po długich obradach wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych.

      I tak w kategorii 3/4 latków:

      - I Miejsce zajął Michał Mijalski z PP1;

      - II Miejsce zajęła Rozalia Sobolewska z PP1;

      - III Miejsce zajął Mateusz Domeracki z PP2.

      W kategorii dzieci 5/6 letnich:

      - I Miejsce zajęła Nadia Zotczyk z PP2;

      - II Miejsce zajął Kacper Słupiński z PP1;

      - III Miejsce zajął Denis Wielgosz z PP2.

      Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. 

      Dziękujemy także rodzicom za zaangażowanie oraz zachęcenie swych dzieci do prac plastyczno-techniczych, które przede wszystkim rozwijają kreatywność dzieci, a także integrują rodzinę, która bardzo często była zaangażowana w wykonanie pracy na konkurs. Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach, które z pewnością będą proponowane w przyszłych miesiącach w naszych placówkach. 

     • Podsumowanie Świątecznego Kiermaszu w PP1

     • Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się w organizację Kiermaszu, poprzez  stworzenie pięknych stroików i dekoracji, przygotowanie słodkich wypieków jak i wsparcie finansowe w postaci kupna stworzonych ozdób oraz słodkości.

       

      Organizatorzy:

      Marlena Dussel, Gabriela Lewińska, Milena Szaciłło, Karolina Domagała, Joanna Wybieralska, Angelika Kowalska

     • Paczuszka dla Maluszka

     • Akcja nadal trwa!

      Fundacja Małych Stópek, zaprasza do udziału w corocznej zbiórce

      „Paczuszka dla Maluszka”.

       

      Jeśli chcesz podarować coś od siebie (artykuły higieniczne takie jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła oraz inne niezbędne rzeczy dla najmłodszych) choinka w naszym przedszkolnym holu nadal czeka! W Twoim imieniu ofiarujemy dary potrzebującym dzieciom.

       

      Akcja trwa jeszcze do 6 stycznia 2024 roku.

      Serdecznie zapraszamy!

      Organizatorzy

     • Niebieskie Słonie i Niebieskie Nosorożce w Pleciudze

     • 15 grudnia Niebieskie Słonie i Niebieskie Nosorożce obejrzały przedstawienie teatralne "Choinka z bajkami". Przedszkolaki w plastycznym, interaktywnym, pełnym magii, muzyki i humoru spektaklu przeżywały los psa, który chciał dostać się do zaprzęgu reniferów oraz muchy, która zbudziła się ze snu. a na samym końcu pojawił się Święty Mikołaj! Z prezentami, dobrymi życzeniami i uśmiechem. 

     • Rozstrzygnięcie konkursu „Śpiewanie kolęd(...) Rodzic - Dziecko”

     • W dniu 14.12 2023 w Przedszkolu Publicznym nr 1 po raz pierwszy odbył się konkurs kolęd, pastorałek i piosenek zimowych śpiewanych przez dzieci razem ze swoimi rodzicami.

      Głównym celem konkursu była integracja i współpraca przedszkola z rodzicami oraz dostarczenie przeżyć i pogłębienie więzi zarówno dzieciom jak i rodzicom, podtrzymanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, umożliwienie dzieciom prezentowania swoich umiejętności i zdolności wokalnych.

      Konkurs przebiegał w miłym, świątecznym nastroju. Wszyscy uczestnicy z dużym zaangażowaniem przygotowali się do występu. Przedszkolaków i ich rodziców oceniło jury konkursowe. Poziom konkursu, jak orzekło jury, był bardzo wysoki i wyrównany. Wszyscy uczestnicy zaśpiewali pięknie. Ostatecznie wyłoniono trzy pierwsze miejsca i dwa wyróżnienia. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

      Za sprawą przepięknie wykonanych kolęd, pastorałek i piosenek zimowych poczuliśmy magię świąt Bożego Narodzenia.

     • Dzień Górnika w PP2

     • "Tam pod ziemią w ciemnym chodniku pracuje wielu dzielnych górników.

      Ciężka to praca czarnego człowieka, dzwonią kilofy, pot z czoła ścieka.

      Gdy nam słoneczko zagląda do domu, górnik pracuje w kopani zmęczony.

      Za czany węgiel i za sól białą chwała górnikom dzielnym, wytrwałym!"

      4 Grudnia jest szczególnym dniem, w którym swoje święto obchodzą górnicy. W ubiegłym tygodniu dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2 wzbogaciły wiedzę na temat tak trudnego zawodu. Przedszkolaki obejrzały film nt. pracy górnika, zapoznały się z wyglądem munduru galowego, stroju roboczego, a także symboliką górniczego godła i flagi. Poszerzyły wiedzę nt. węgla i jego charakterystycznych cech. Dzieci znakomicie wykonały zadania, młodsze przewoziły „węgiel” w odpowiednie miejsce, a następnie zrobiły pracę plastyczną za pomocą węgla rysunkowego, po której większość z nich wyglądała jak prawdziwy górnik:). Starsze dzieci natomiast świetnie poradziły sobie z zadaniami matematycznymi, w których pojawiły się rożne działania. Każde dziecko miało możliwość włożyć czapkę górniczą i choć na chwilę poczuć się jak prawdziwy górnik

     • Konkurs "Śpiewanie kolęd... Rodzic - Dziecko"

     • Serdecznie zapraszamy 14.12. o godz. 10:00 do Przedszkola Publicznego nr 1 w Mierzynie osoby, które zgłosiły się do konkursu "Śpiewanie kolęd, pastorałek i piosenek zimowych Rodzic - Dziecko".

      Szykuje się wyśmienita zabawa!

     • Rozstrzygnięcie konkursu "Karmnik dla ptaków"

     • W Przedszkolu Publicznym nr 1 w Mierzynie właśnie zakończył się konkurs na najpiękniejszy karmnik dla ptaków. 

      I miejsce powędrowało do Marceliny Jurkowiak,

      II miejsce natomiast otrzymał Filip Zgórski,

      III miejsce otrzymał Adam Stolarczuk. 

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. 

      Nagrody zostały dofinansowane dzięki uprzejmości Rady Rodziców. 

     • Rozstrzygnięcie konkursu "W fabryce Świętego Mikołaja"

     • W Przedszkolu Publicznym nr 1 odbył się konkurs plastyczny pt. "W fabryce Świętego Mikołaja".

      W konkursie brały udział dzieci z obu przedszkoli. Konkurs rozstrzygnięto w dwóch kategoriach wiekowych. Laureatami konkursu w kategorii wiekowej 5-6 lat zostali

      I miejsce Hania Mocek

      II miejsce Ignacy Bzdek

      III miejsce Kacper Michalski

       

      Laureatami konkursu w kategorii wiekowej 3-4 lat zostali

      I miejsce Karina Szczotka

      II miejsce Marcel Borochowski

      III miejsce Kasia Bartniczuk

     • Listy do Świętego Mikołaja

     • Kochane dzieci, Święty Mikołaj został zasypany listami od Was. Jednak niektórzy z Was nie napisali z jakiej grupy są i Święty Mikołaj nie wie komu ma odpisać. 

      Prosimy o uzupełnienie danych na adres: dyrektor@przedszkolemierzyn.pl

      Ho, ho, ho!

  • Kontakt

   • Zespół Przedszkoli w Mierzynie
   • 91 885 39 02, 91 885 39 03, 510 116 272
   • Przedszkole Publiczne nr 1, ul. Kolorowa 25 Przedszkole Publiczne nr 2, ul. Welecka 30 72-006 Mierzyn Poland
   • Sekretariat czynny w godz.: poniedziałek - czwartek 7:30 - 15:30 piątek 7:00 - 15:00