• Konkurs plastyczny w PP1

     • Konkurs plastyczny w PP1 rozstrzygnięty!

      W przedszkolu Publicznym nr 1 odbył się konkurs plastyczny pt. „Współczesny portret Świętego

      Mikołaja”. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci wykonały piękne, ciekawe i

      oryginalne prace, których bohaterem był Święty Mikołaj.


      Komisja wyłoniła 1, 2 i 3 miejsce w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 lata oraz 5-6 lat.

      Z radością przedstawiamy wyniki konkursu:

      Kategoria 3-4 lata:

      1 miejsce:

      Kaja Wrzesień

      2 miejsce

      : Łukasz Litwiński

      3 miejsce:

      Adam Stolarczuk

      Kategoria 4-5 lat:

      1 miejsce:

      Marcelina Jurgowicz

      2 miejsce:

      Bartosz Koralewski

      3 miejsce:

      Maks Owczarzak

      Dzieci otrzymały dyplomy, nagrody rzeczowe oraz słodkie upominki za udział.

      Wszystkim uczestnikom konkursu oraz laureatom serdecznie gratulujemy!

      Zapraszamy na wystawę prac znajdującą się w pobliżu szatni przedszkola.

      Organizatorzy: Julita Nałęcz, Marlena Dussel, Aleksandra Żak.

     • Świąteczny Czas Pomagania - warsztaty w PP2

     • 1.12. 2022r. ( w czwartek) nasze przedszkole odwiedzili niespodziewani goście. W tym dniu grupa Tygrysków wraz z rodzicami miała okazję uczestniczyć w warsztatach przygotowanych właśnie przez naszych pomocników. Ku naszemu zdziwieniu w sali pojawiło się już drzewko, które mieniło się światełkami, brakowało na nim jedynie ozdób… Przybyli goście mieli przekazać ważną wiadomość! Odczytali list, który przekazały im elfy a był on od…………św. Mikołaja!

      Prosił dzieci o zrobienie kilku ważnych zadań, a było to m.in. wykonanie i powieszanie ozdób na choince, przygotowanie pierników, zaśpiewanie kolęd i świątecznych piosenek. Dzieci wspólnie z rodzicami i naszymi gośćmi zabrali się do pracy i po chwili już pojawiły się renifery, anioły, kolorowe bombki, wieńce świąteczne. Choinka w bardzo szybkim tempie była już udekorowana pięknymi bombkami i błyszczącymi łańcuchami. A kiedy dzieci poczuły zapach pierników, zasiadły do stołów- dekorowały je i  smakowały z wielkim zadowoleniem. Na zakończenie odbyło się kolędowanie i śpiewanie świątecznych piosenek. Ten dzień pozostanie w naszej pamięci na długi czas. Bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, wspaniałe pomysły i tak niesamowite prezenty dla naszego przedszkola.  Dziękujemy wolontariuszom- pracownikom firmy DB Schenker w Szczecinie.

     • Warsztaty z Ochrony Wód w PP2

     • W PP2 w grupach Sówek i Motylków, odbyło się ciekawe spotkanie, z paniami z Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

      To instytucja, która jest w naszym kraju odpowiedzialna za gospodarkę wodną czyli rozdzielanie wody między ludźmi oraz jej ochronę. Dlatego celem spotkania było przypomnienie dzieciom czym jest woda dla każdego z nas i w jaki sposób już przedszkolaki mogą dbać o to, by nam jej nie zabrakło. Codzienne czynności higieniczne, takie jak kąpiel, mycie zębów czy rąk, wymagają pewnych zasad, by nie przy ich wykonaniu nie spłynęło wody więcej, niż to konieczne. Przedszkolaki o tym dobrze wiedzą, jednak zawsze warto to przypominać. Oprócz utrwalania wiadomości, dzieci dowiedziały się jak oczyszcza się wodę - panie zaprezentowały doświadczenie, podczas którego stworzyły filtr z wykorzystaniem butelki, waty, piasku i kamieni. Woda na oczach dzieci stała się dużo czystsza - dzieciom bardzo podobał się eksperyment, który  został nagrodzony brawami. 

      W trakcie spotkania dzieci pokolorowały rysunek pięknej, czystej wody pełnej ryb, a na zakończenie spotkania otrzymały pamiątkowy dyplom oraz książkę z zadaniami.

     • Wycieczka do Filharmonii - Sówki i Motylki

     • 28 listopada dzieci z dwóch starszych grup: Sówki i Motylki z Przedszkola Publicznego nr 2 wybrały się wraz z opiekunami na wycieczkę do szczecińskiej Filharmonii na koncert „DoNuta taktuje – Na dwa”. Duże emocje wzbudziła już sama podróż autokarem. Jednak to był dopiero wstęp do wrażeń tego dnia. Dzieci były zachwycone budynkiem oraz wnętrzem Filharmonii, która jest przecież uznawana za najpiękniejszy budynek Europy! Kameralny koncert zabrał nas w muzyczną podróż z instrumentami dętymi. Wiolina oraz Takcik zapraszali wszystkie dzieci do aktywnego udziału w koncercie. Była to bardzo udana wycieczka! 

     • Dzień Pluszowego Misia w PP2

     • W święto Pluszowego Misia nasze przedszkole odwiedziły pluszaki przedszkolaków, które wypełniły kąciki, półki, parapety. Zrobiło się przytulnie i miło. Okazało się jednak, że bohater przedstawienia - Miś pacynka - zapomniał o swoim święcie. Dopiero dziewczynka oraz Skrzat Kropeczka mu o tym przypomnieli. Zrobiły to także dzieci, które  zaśpiewały misiowi 100 LAT, a także zaprosiły go do wspólnej zabawy. Były tańce, zabawy ruchowe, konkursy, jedzenie miodu, rysowanie i wycinanie postaci misia. Każdy przedszkolak otrzymał opaskę z misiem, na pamiątkę tego wesołego dnia.

     • Konkurs plastyczny w PP1

     • Zapraszamy chętne dzieci do udziału w konkursie plastycznym "Współczesny Portret Świętego Mikołaja", który jest realizowany w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Mierzynie. 

      WARUNKI UCZESTNICTWA

       Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku 3-6 lat

       Konkurs odbywać się będzie w dwóch kategoriach wiekowych:

      • I kategoria – dzieci w wieku 3-4 lat
      • II kategoria- dzieci w wieku 5-6 lat

       Praca polega na wykonaniu współczesnego portretu Świętego Mikołaja

       Praca plastyczna dowolną techniką

       Autor może wykonać tylko jedną pracę

       Praca nie może być zbiorowa

       W pracy konkursowej może pomagać rodzic

       Praca powinna być podpisana ( imię i nazwisko oraz grupa)

      ZASADY PRZYJMOWANIA PRAC 

       Prace plastyczne należy składać do 02 grudzień 2022 r., jest to termin nieprzekraczalny.

       Prace, które dostarczone po terminie, nie będą brane pod uwagę przez komisję konkursową. Będą natomiast zaprezentowane na wystawie w holu przedszkola.

       Prace należy dostarczyć do wychowawczyń z grupy Niebieskie Hipopotamy ( pani Julity Nałęcz, pani Marleny Dussel oraz pani Aleksandry Żuk)

       Do pracy należy dołączyć zgodę- załącznik nr 1.


      KONKURS_PLASTYCZNY_SW_MIKOLAJ.pdf

      zalacznik_nr_1_do_konkursu.pdf​​​​​​​

     • Wizyta w Pleciudze

     • 23 listopada Żółte Żyrafy i Niebieskie Słonie obejrzały w Teatrze Lalek Pleciuga przedstawienie "Dzikie łabędzie"- luźną  adaptację baśni Andersena. Piękna sceneria, różne światy, piękne lalki oddały emocje pięcioletniej Elizy, która pokazała, że należy dążyć do celu, być odważnym, że każdy jest wyjątkowy i ważny.  

     • Gratulujemy

     • SERDECZNIE GRATULUJEMY

      Ignacemu Zającowi z Przedszkola Publicznego nr 2 w Mierzynie z grupy „Motylki” zdobycia I miejsca w konkursie plastycznym "Rower Mieski Przyszłości” organizowanym przez Spółkę Nieruchomości i Opłat Lokalnych sp. z o.o.

      Nagrodą główną w konkursie, którą osobiście otrzymał Ignacy, był rower, a dla placówki macierzystej, do której uczęszcza – materiały plastyczne w kwocie 500 zł. Wszystkie dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 w Mierzynie i Przedszkola Publicznego nr 2 w Mierzynie, które wzięły udział w konkursie, otrzymały pamiątkowy dyplom i upominek.

      Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

      Dumne Grono Pedagogiczne

     • Dzień postaci z bajek w PP2

     • Dn. 14.11.2022r.  dzieci z Przedszkola nr 2 obchodziły Dzień Postaci z Bajek. Każdy przedszkolak mógł wcielić się w wybraną postać bajkową czy też zaprezentować się w ubraniu z rekwizytem lub bohaterem z ulubionej bajki. W tym dniu na dzieci czekało wiele ciekawych zabaw. 

      Tańce przy muzyce, zagadki bajkowe, łączenie rekwizytów z bohaterami bajek i wiele innych… Ogromną radość wywołała u dzieci zabawa: „Jaka to melodia”, w której trzeba było odgadnąć tytuł bajki. Wszyscy świetnie poradzili sobie  zadaniami. Na zakończenie  tego spotkania dzieci otrzymały kolorowankę z postacią bajkową

     • Wizyta Policjantów w PP2

     • W tym tygodniu w Przedszkolu nr 2 odbyło się spotkanie przedszkolaków z  policjantami z Komendy Policji w Mierzynie. Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz zapoznanie z zawodem policjanta. 

      Goście przybliżyli  dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomnieli numery alarmowe. Policjanci nawiązali  również do konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe w celu zachowania bezpieczeństwa na drodze. Podczas spotkania przedszkolaki zadawały pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami. Dzieci z zainteresowaniem podziwiały  ubiór i wyposażenie policjanta, niezbędnego podczas wykonywania pracy. Dużą atrakcją był radiowóz policyjny, dzieci mogły go obejrzeć, a nawet wsiąść do środka. Najwięcej radości wzbudzało włączanie sygnałów alarmowych.

      Na zakończenie spotkania przedszkolaki podziękowały Policjantom, za wizytę mówiąc wierszyk oraz wręczając własnoręcznie przygotowane laurki. Wspólne zdjęcia było zwieńczeniem tego spotkania. To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków. Serdecznie dziękujemy!

     • Dzień Zdrowego Śniadania w PP2

     • 8 listopada 2022 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Zdrowego Śniadania. Z tej właśnie okazji nasz pierwszy posiłek wyglądał inaczej niż zwykle! Dzięki przygotowanym produktom przez naszego kucharza, każdy z wychowanków mógł skomponować pyszne i zdrowe kanapki. Było dużo dokładek i uśmiechów.

     • "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem"

     • Akcja Charytatywna pt. " I Ty zostań Św. Mikołajem" zbieramy art. plastyczne, art. Higieny osobistej oraz słodycze dla dzieci z Oddziału Onkologii w Szczecinie. Artykuły można przynosić od 7.11.2022r do 4.12.2022r. Dziękujemy

      Organizatorzy: Julita Nałęcz, Marlena Dussel, Agnieszka Maruszczak

     • Konkurs "Mały Patriota"

     •             W ramach obchodów Dnia Niepodległości w Przedszkolu Publicznym nr 1 i Przedszkolu Publicznym nr 2 w Mierzynie odbył się konkursu „Mały patriota”. Organizatorami są mgr K. Domagała, mgr J. Pacześ, mgr M. Radomska, mgr M. Szaciłło. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych w I etapie: 3/4 lata oraz 5/6 lat, natomiast w II etapie: 3-5 oraz 6 latki. Patronat konkursu objęli: Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej, Zespół Wsparcia Dowództwa Wielonarodowego Korpusu Północny-Wschód w Szczecinie, Stowarzyszenie Nasz Mierzyn, Kuratorium Oświaty w Szczecinie, Muzeum Narodowe w Szczecinie, Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

                  W pierwszym etapie - przedszkolnym, dnia 3 listopada 2022 r. w PP nr 1  wystąpiło 6 dzieci w kategorii wiekowej 3-4 lata: Bianca Burda, Karina Szczotka, Magdalena Odrębska, Nadia Kałuc oraz duet Nela i Kacper Słupińscy, jak i 13 dzieci w kategorii wiekowej 5-6 lat: Szymon Radomski, Amelia Kolasińska, Hania Kosińska, Wiktoria Garbaciak, Hania Nosal, Wiktoria Szczotka, Jerzy Biedziński, Olaf Przeczewski, Klaudia Ciemcioch, Krzysztof Wagner, Nela Krzysztofik, duet Natalia Starczak i Filip Pachciarek. Wśród prezentowanych utworów można było usłyszeć pieśni patriotyczne. Wybrzmiewał  hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”, „Ojczyzna” Włodzimierza Domeradzkiego, „Jestem Polakiem” czy „Barwy Ojczyste”. W kategorii wiekowej 3-4 lata I miejsce zajęła Bianca Burda z utworem „Mazurek Dąbrowskiego” Józefa Wybickiego, II miejsce duet Nela i Kacper Słupińscy z utworem „Barwy Ojczyste” Czesława Janczarski i III miejsce Karina Szczotka z utworem „Białe Róże”, zaś w kategorii wiekowej 5-6 lat I miejsca zajął Jerzy Biedziński z utworem „Przybyli Ułani”, II miejsca Wiktoria Garbaciak z utworem „Mazurek Dąbrowskiego” i III miejsca duet Natalia Starczak i Filip Pachciarek z utworem „Jestem Polakiem”. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

                  W Przedszkolu Publicznym nr 2 w pierwszym etapie, dnia 3 listopada 2022 r., dzieci zaprezentowały utwory m. in. „Modlitwa Polskiej Dziewczynki", „Katechizm Polskiego Dziecka”. Uczestnikami konkursu były dzieci z kategorii wiekowej 5-6 lat. I miejsce zajął Aleksander Owsiak, który zaprezentował piosenkę „Co to jest niepodległość?”, II miejsce zajęła Maria Domeracka z utworem „Modlitwa Polskiej Dziewczynki”, natomiast III miejsce zajęła Livia Sydor, która zaprezentowała utwór „Katechizm Polskiego Dziecka”.

                 W drugim etapie konkursu „Mały patriota” - między przedszkolnego, dnia 10 listopada 2022 r., wystąpiły dzieci z przedszkoli publicznych z terenu gminy Dobra, które zajęły I miejsca w swoich kategoriach w I etapie. Pojawili się laureaci z Przedszkola Publicznego nr 1 oraz nr 2 w Mierzynie, Oddziałów Przedszkolnych w Publicznych Szkołach Podstawowych w Bezrzeczu oraz w Rzędzinach. W kategorii wiekowej 3-4-5 lat wystąpiło 2 dzieci: Burda Bianca i Jakub Kaczmarek, a w kategorii wiekowej 6 lat 4 dzieci: Jerzy Biedziński, Miłosz Loryś, Aleksander Owsiak, Maria Perkowska. Wśród młodszej grupy wiekowej I miejsce zajęła Bianca Burda z Przedszkola Publicznego nr 1 w Mierzynie, która zaśpiewała hymn narodowy, II miejsce zajął Jakub Kaczmarek prezentując utwór „Przybyli ułani pod okienko”. W kategorii wiekowej 6 lat I miejsce zajął Aleksander Owsiak z Przedszkola Publicznego nr 2 w Mierzynie z utworem „Co to jest niepodległość?”, II miejsce zajął Miłosz Loryś z Oddziału Przedszkolnego w PSP w Bezrzeczu z utworem A. Słonimski „Polska” i III miejsce zajął Jerzy Biedziński z Przedszkola Publicznego nr 1 w Mierzynie z utworem „Przybyli ułani pod okienko”. Dodatkowo grupa dzieci z  Oddziału Przedszkolnego w PSP w Dobrej w składzie: Ignacy Rzepka, Helena Ciesiołka, Aleksandra Lipnicka, Marcelina Duziak, Tomasz Mackiewicz zaprezentowali nam utwór „Co to jest niepodległość?”.

                   W I i II etapie konkursu nagrody główne przekazało: Kuratorium Oświaty w Szczecinie i  Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn. Upominki za udział w konkursie przekazało: Muzeum Narodowe w Szczecinie, Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Dobrej, Rzecznik Praw Dziecka w Warszawie i Zespół Wsparcia Dowództwa Wielonarodowego Korpusu Północny-Wschód, jak i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn. Dodatkowo Kwiaciarnia u Teresy w Mierzynie przekazała piękne, pachnące kwiaty, które przyozdabiały stół komisji.

                  Na każdym etapie konkursu „Mały patriota” dzieci prezentowały różne utwory literackie, ubierając się barwnie w tematyce utworu  i/lub wykorzystując rozmaite rekwizyty. Dzieci z radością i dumą uczestniczyły w konkursie oraz wraz z opiekunami wyrazili nadzieję na kolejne edycje konkursu w naszej placówce.

     • Obchody Święta Niepodległości w PP2

     • 11 Listopada 1918r. to ważna data w dziejach Polski. Dzięki poświęceniu wielu odważnych ludzi, Polska wróciła na mapę świata po 123 latach zaborów. Dzięki nim możemy nazywać się Polakami, mieszkać w wolnym kraju, czuć się w nim jak w domu. Te patriotyczne wartości oraz związaną z nimi wiedzę historyczną, przekazujemy wspólnie młodemu pokoleniu, któremu od najmłodszych lat wszczepiamy miłość do Ojczyzny, szacunek należny symbolom narodowym. Właśnie z tej okazji dzieci z PP2 spotkały się na wspólnej uroczystości, na której ubrane na galowo, ozdobione kotylionami i flagami, łączac się z przedszkolakami w całej Polsce o godzinie 11.11 dumnie odśpiewały hymn Polski. Nie zabrakło także  innych piosenek, a także wierszy o tematyce patriotycznej oraz Krakowiaka. Dzięki takim postawom, Polska zawsze będzie miała wiernych i oddanych obywateli, kochających swój kraj.

     • Dzień Postaci z Bajek w PP1

     • Dzień Postaci z Bajek w Przedszkolu Publicznym nr 1 świętowaliśmy iście bajecznie. Był pochód bohaterów bajkowych przy głośnej muzyce i przez całe przedszkole. Był teatrzyk kamishibai z bajką "Czerwony Kapturek" czytaną przez wilka. Były tańce i wyginańce prowadzone przez wodzireja- żyrafę. Był pokaz bajkowych wulkanów rodem z Madagaskaru. Był śmiech, zabawa, niespodzianka, czyli to, co przedszkolaki kochają najbardziej. Imprezę zorganizowały i prowadziły Patrycja Kalarus i Joanna Wybieralska. 

     • Dyniowy bal w PP2

     • Październik, kolorowy miesiąc jesienny, szczególnie kojarzy się nam z dynią, co przedszkolaki udowodniły, wyczarowując niesamowite zwierzątka z tej wspaniałej królowej Jesieni. Jak na królową przystało, wszystkie dzieci zostały zaproszone na Dyniowy Bal, gdzie dynia królowała przede wszystkim w postaci  swojego pięknego koloru.

      Przedszkolaki z PP2 wspaniale się przygotowały do dyniowej zabawy, na której królowały dyskotekowe rytmy, przeplatane oklaskami, podskokami i korowodami. Była to wspaniała okazja do wspólnych zabaw dzieci starszych z młodszymi, które pięknie się ze sobą bawiły. 

      Ach......co to był za Bal.....

     • Wystawa "Jesienny zwierzak"

     • Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom na udział w prezentacji pt. „Dyniowy zwierzak”.

      Na wystawie mogliśmy podziwiać: lwa, tygrysa, kota, psa, sowę, lisa, jeża, pająka, pawia,

      ośmiornicę, nietoperza, pingwina, zebrę, zająca, rybę, mysz, biedronkę, jednorożca,

      dinozaura i wiele innych cudownych zwierząt. Wszystkie prace były cudowne- nagrodzone

      dyplomami i upominkami. Dziękujemy za tak ogromne zaangażowanie!

  • Kontakt

   • Zespół Przedszkoli w Mierzynie
   • sekretariat@przedszkolemierzyn.pl
   • 91 885 39 02, 91 885 39 03, 510 116 272
   • Przedszkole Publiczne nr 1, ul. Kolorowa 25 Przedszkole Publiczne nr 2, ul. Welecka 30 72-006 Mierzyn Poland
   • Sekretariat czynny w godz. 7:30 - 15:30