• W ramach projektu "Oto Hałabała zna go Polska cała" Hipcie wysłuchały i omówiły z Panią opowiadanie "O śniadanku w szpaczej budce" oraz obejrzały film edukacyjny o zwierzętach, które nie śpią w nocy. Razem z rodzicami dzieci wykonały piękne budki lęgowe oraz dowiedziały się o jej znaczeniu dla skrzydlatych stworzeń. Owe budki będzie można doglądać w pobliżu bocznej ściany przedszkola.

• Żółte Żyrafy w roku szkolnym 2021/2022 realizują projekt czytelniczy „Oto Hałabała, zna go Polska cała”, którego głównym celem jest poznanie świata przyrody poprzez głównego bohatera książki Lucyny Krzemienieckiej- krasnala Hałabały. W ramach programu realizujemy miesięcznie przynajmniej jedno zadanie projektowe. I tak , Żółte Żyrafki, stworzyły kącik krasnala Hałabały, poznały najstarsze czasopismo dla dzieci w Europie- Świerszczyk. Jesienne zadania przybliżyły świat zwierząt z najbliższego otoczenia. Przedszkolaki poznały ptaki, odlatujące na zimę do ciepłych krajów oraz zaopiekowały się tymi, co przyleciały i zostały z nami. Z opowiadaniami krasnala dowiedziały się, jak zwierzęta przygotowują się do zimy, poznały zwierzęta aktywne nocą i śpiące w ciągu dnia. Zwieńczeniem aktywności zimowej był bal karnawałowy z krasnalem Hałabałą, na którym bawiliśmy się w zabawy dziecięce obecnie mało znane jak „zabawa w cenzurowanie”.

• W ramach projektu "Oto Hałabała, zna go Polska cała" dzieci wysłuchały kolejnej przygody krasnala dot. szczęścia oraz w ramach uzupełnienia poznały opowiadanie "Kuku szuka szczęścia", aby poznać różne wymiary tego zagadnienia. Dzieci podjęły rozmowę na ten temat i chętnie wypowiedziały się czym dla nich jest szczęście. Na zdjęciach widać dzieci i ich przykładowe wypowiedzi zapisane na hipciowych kształtach, a wszystkie rodzice mogą poczytać na gazetce grupy w szatni.

• W ramach projektu "Oto Hałabała, zna go Polska cała" Hipcie wysłuchały co przytrafiło się krasnalowi, pięknie opowiedziały historię, poznały ptaszka - sójkę i dowiedziały się co to znaczy "Wybierać się jak sójka za morze".  Ponadto dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat tego jak wybrane zwierzęta przygotowują się do zimy.

• W ramach projektu "Oto Hałabała zna go Polska cała" dzieci z grupy Niebieskie Hipopotamy wykonały z pomocą Pań masę solną i ulepiły krasnala. Po wyschnięciu masy pomalowały go na wybrane przez siebie kolory. Te dzieci, które po wykonaniu krasnala miały niedosyt lepienia, otrzymały masę, aby wspólnie pobawić się. Dzięki tym aktywnościom Hipcie mogły poeksperymentować, rozwinąć kreatywność i motorykę małą.

• W ramach projektu "Oto Hałabała, zna go Polska cała" dzieci poznały czasopismo "Świerszczyk", z którym dawno temu współpracowała Lucynka Krzemieniecka - autorka przygód tytułowego krasnala.

Hałabała często przyłącza się do zabaw dzieci. Tym razem zawitał do kącika dyniowego.

​​​​​​​​​​​​

• OTO HAŁABAŁA, ZNA GO POLSKA CAŁA

• W ramach projektu "Oto Hałabała, zna go Polska cała" krasnal zawitał do sali Hipciów. Dzieci przygotowały mu kąciki: jesienny i letni, zgodnie uznając, że jeżeli będzie mu zimno w pierwszym kąciku, to może rozgościć się w drugim, gdzie czekają na niego jabłuszka na przekąskę. Hipcie poznały autorkę przygód Hałabały, posłuchały "Jak się napisały krasnalkowe przygody" i dowiedziały się z kim sąsiaduje bohater mieszkający w lesie.