• Podsumowanie III etapu programu

• 01.07.2021 12:14
      • III ETAP SKOŃCZYLIŚMY- MYDEŁKA ZROBILIŚMY :D
      • Dzieci z Przedszkola nr.2 ukończyły III etap programu „Społecznik”. W tym etapie dowiedzieliśmy się jak powstaje mydło oraz jakie to składniki są potrzebne by je wykonać. Mieliśmy również okazję by rozpoznać różne zapachy kwiatów, olejków i innych ciekawych dodatków dzięki którym mydełka mogą tak pięknie pachnieć! Oczywiście niezbędny nam był w tym przypadku nasz niezastąpiony zmysł tj. węch. Przeszliśmy kolejno odpowiednie etapy od tarcia gliceryny po rozpuszczanie jej w gorącej wodzie, następnie dodawanie olejków zapachowych i barwników gdzie mogliśmy zaobserwować zmianę barwy i poczuć cudowny zapach, w kolejnym etapie następowało mieszanie, dodawanie kwiatów, wybranych zapachów i w końcu przelewanie masy do silikonowych pojemników. Po cierpliwym czasie oczekiwania na to by masa mogła dobrze zastygnąć nasze mydełka były gotowe! To była niesamowita niespodzianka dla naszych kochanych pań!

​​​​