• Program Społecznik - Tygrysy, Motyle, Sowy oraz Misie

• 17.05.2021 20:55
      • "Doświadczaj, odkrywaj, eksperymentuj"- Pierwszy etap za nami!
      • W kwietniu dzieci z naszego przedszkola wcieliły się w rolę badaczy! Oglądaliśmy i poznaliśmy budowę warzyw i owoców, wykorzystując to dzięki czemu możemy codziennie w naturalny sposób doświadczać czyli nasze zmysły! Wzrok, dotyk i węch. Pomogły nam w tym równiż zupełnie nowe i nietypowe narzędzia tj. mikroskop i lupa, które wzbogacily naszą wiedzę i być może pozwoliły nam dogłębniej poznać budowę owoców i warzyw i nie tylko. A tych produktów trochę było - burak, szpinak, marchewka, cytryna, kapusta, a nawet kawa. Określaliśmy kształt, omawialiśmy budowę, oglądaliśmy jak wyglądają od wewnatrz, sprawdzaliśmy ich zapach i intensywność. Następnie tworzyliśmy z nich barwniki, dzieci dowiedziały się w jaki sposób burak, kapusta czy cyrtyna może puścić sok, samodzielnie tego doświadczyły poprzez tarcie, krojenie i miksowanie. Dowiedzieliśmy się również do czego można wykorzystać otrzymane barwniki, jakie mają wartości, czy to tylko soki? A może by tak pomalować burakiem albo szpinakiem?  Więc chodź pomaluj mój... Z soków tworzylismy farby, a  z nich  powstały piękne prace plastyczne. W tych dniach nie tylko pogłębilismy naszą wiedzę ale również świetnie się bawiliśmy samodzielnie doświadczając.