• Program Społecznik - Szare zebry

• 10.05.2021 21:08
      • W kwietniu Szare Zebry realizowały projekt "Eco eksperymenty".
      • Natura dobra na wszystko. Doświadczaj, odkrywaj, eksperymentuj- jako rozbudzanie naturalnej ciekawości świata”. Na pierwszych zajęciach oglądaliśmy owoce i warzywa (burak,  kapusta czerwona, cytryna, szpinak, marchew) używając zmysłów, lupy i mikroskopów. Jako badacze stawialiśmy pytania i szukaliśmy odpowiedzi „Mikroskop, lupa czy oko?”- czyli czym lepiej oglądać materiał przyrodniczy. „Czy burak może być kredką a szpinak farbą”- badaliśmy barwniki naturalne oraz ich trwałość, intensywność, zapach…”Czy kapusta czerwona jest czerwona?”, czyli jak zrobić, by kapusta puściła farbę- to kolejny eksperyment przyrodniczy. Następnie poznaliśmy praktyczne zastosowanie kapusty w określaniu, który z produktów (ocet, kwasek cytrynowy, proszek do prania, soda oczyszczona i mydło w płynie) jest kwasem, a który zasadą.  A na koniec tworzyliśmy z barwników naturalnych rysunki.