• Dzień Dziecka w PP2

• 15.06.2021 23:06
      • W tym roku przedszkolaki świętowały Dzień Dziecka aż trzy dni. Pierwszego dnia dzieci sprawdziły swoje siły podczas Dnia Sportu. Drugiego dnia część dzieci wypłynęła swoim statkiem w morze a część wyleciała rakietą w podróż kosmiczną. Trzeci dzień przedszkolaki spędziły z panią Marchewką.

• Wspólne zabawy rozpoczęliśmy od rozgrzewki przy smerfnych hitach. Gdy wszyscy byli już gotowi przedszkolaki musiały w wielu próbach sprawdzić swoją sprawność – szybkość, siłę, równowagę, celność a także pokonać ścieżkę sensoryczną. Ostatecznym sprawdzianem było wypicie soku z cytryny. Na szczęście wszyscy przeszli te próby ;)

W drugi dzień „Motylki” i „Tygryski” wyruszyły w morską podróż. Poprzez wykonanie wspólnie wszystkich zadań były gotowe do zbudowania własnego statku. Materiałów i pomysłów było tak dużo, że dodatkowo stworzyły akwarium.

Natomiast „Sówki” i „Misie” wyruszyły w kosmos. Zaczęło się od filmu dydaktycznego a następnie serii zadań. Na początku powstał plan działania oraz szkice rakiet. Po podziale na zespoły dzieci przystąpiły do pracy. Rakieta dosłownie rosła w oczach! Stoi w sali i służy za miejsce do zabawy do dziś.

Dzień Marchewki związany był z profilaktyką zdrowia jamy ustnej.

Przedszkole odwiedziła Pani Marchewka, która zaprosiła dzieci do wspólnych zabaw.

Na początku spotkania dzieci zastanawiały się, jakie produkty spożywcze szkodzą, a jakie sprzyjają zdrowiu zębów, chętnie się przy tym wypowiadając, które spośród nich lubią najbardziej. Marchewkę ucieszył fakt, że znalazły się wśród nich owoce i warzywa. Następnie dzieci obejrzały krótki film, który przypomniał im, jak prawidłowo należy szczotkować zęby, by były czyste i zdrowe.

Oczywiście tego dnia królowały marchewki, które uczestniczyły w zabawach ruchowych "Marchewka parzy". "Rzut marchewką" czy "Sadzenie marchewek".

Pani Marchewka zaproponowała także dzieciom pracę plastyczną, którą wszystkie grupy chętnie wykonały. W nagrodę otrzymały poczęstunek - surową marchewkę na II śniadanie.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tych wydarzeń, a także krótkiej prezentacji, która przypomni ważne kwestie związane z higieną jamy ustnej dzieci w wieku przedszkolnym. Jej treść pochodzi z programu Państwowej Inspekcji Sanitarnej z Polic "Zdrowe zęby mamy - marchewkę zajadam.

Prezentacja_dla_rodzicow.pdf

• Wróć do listy ogłoszeń