• Wszystkie informacje związane z rekrutacją 2024/25 znajdują się w zakładce NABÓR 2024 oraz pod adresem:

• Przerwa wakacyjna
          • Paczuszka dla Maluszka

Akcja nadal trwa!

Fundacja Małych Stópek, zaprasza do udziału w corocznej zbiórce

„Paczuszka dla Maluszka”.

Jeśli chcesz podarować coś od siebie (artykuły higieniczne takie jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła oraz inne niezbędne rzeczy dla najmłodszych) choinka w naszym przedszkolnym holu nadal czeka! W Twoim imieniu ofiarujemy dary potrzebującym dzieciom.

• Dzień Górnika w PP2

"Tam pod ziemią w ciemnym chodniku pracuje wielu dzielnych górników.

Ciężka to praca czarnego człowieka, dzwonią kilofy, pot z czoła ścieka.

Gdy nam słoneczko zagląda do domu, górnik pracuje w kopani zmęczony.

Za czany węgiel i za sól białą chwała górnikom dzielnym, wytrwałym!"

4 Grudnia jest szczególnym dniem, w którym swoje święto obchodzą górnicy. W ubiegłym tygodniu dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2 wzbogaciły wiedzę na temat tak trudnego zawodu. Przedszkolaki obejrzały film nt. pracy górnika, zapoznały się z wyglądem munduru galowego, stroju roboczego, a także symboliką górniczego godła i flagi. Poszerzyły wiedzę nt. węgla i jego charakterystycznych cech. Dzieci znakomicie wykonały zadania, młodsze przewoziły „węgiel” w odpowiednie miejsce, a następnie zrobiły pracę plastyczną za pomocą węgla rysunkowego, po której większość z nich wyglądała jak prawdziwy górnik:). Starsze d

• Dzień Kredki w PP2

Z okazji Dnia Kredki dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2 wykonały dowolnymi kredkami prace na wystawę pt. „Moja ulubiona postać bajkowa”. Każdy uczestnik mógł „pochwalić się” swoim ulubionym bohaterem bajkowym, a w nagrodę otrzymał dyplom i upominek. Wszystkie prace były bardzo ciekawe, pełne pomysłow i bajecznie kolorowe. Dziękujemy za zaangażowanie!

• Dzień Pluszowego Misia w PP2

23.11.2023 r. w Przedszkolu Publicznym nr 2 pojawili się wyjątkowi goście. Z miłym futerkiem, ciepłymi oczkami, które kochają mali i duzi. Były najróżniejsze - małe i duże, szare, brązowe, w spodenkach, sukienkach.... Pluszowe Misie - bo o nich mowa - zostały przyniesione przez przedszkolaków w okazji ich święta, na które czekały wszystkie dzieci. Przedszkolaki zorganizowały w swych salach Misiowe kąciki, w których każda z przytulanek znalazła swe miejsce. Podczas spotkania, dzieci usłyszały historię powstania tej wiekowej przytulanki, którą pokochał cały świat, a także poznały różnicę między misiem a niedźwiadkiem - obejrzały film o niedźwiadkach z całego świata.

• Dzień Jeża w PP2

Jeż to małe zwierzątko, które zna każde dziecko. Jest pożyteczny, dlatego powinniśmy zrobić wszystko by go chronić, gdy spotkamy go na swej drodze. O tym właśnie przekonały się przedszkolaki z Przedszkola nr 2, gdzie każda z grup bawiła się z okazji Dnia Jeża. Dzieci dowiedziały się jak w najłatwiejszy sposób zapewnić jeżom bezpieczne zimowanie w naszym sąsiedztwie. Obejrzały także ilustracje dzieci jeżowych, które wzbudziły szczególne zainteresowanie przedszkolaków. Następnie przygotowały stołówkę dla jeża - dobierały odpowiednią ilość pożywienia dla każdego z jeżyków. Przyklejały także kolce jeżykowi, kierując się ilością wyrzuconą na kostce. Starsze dzieci zachowały przy tym prawidłowe kierunki prawo-lewo. Nie zabrakło także zabaw ruchowych - dzieci chętnie zamieniały się w jeżyka, który wyznaczał grupie konkretne ćwiczenie. Jeżom życzymy miłych snów😊

• Świąteczny Kiermasz w PP1

Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Świąteczny do Przedszkola nr 1 w Mierzynie w dniach 13-15 grudnia 2023 w godzinach 14.00-16.30. Podczas kiermaszu będzie można kupić:

13 grudnia- pyszne domowe wypieki

14 grudnia- świąteczne dekoracje

15 grudnia- świąteczne dekoracje

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na przedszkolne inicjatywy i projekty.

• III edycja konkursu "Mam Talent" w PP1

22 listopada 2023 r. w naszym przedszkolu odbyła się III edycja konkursu „Mam Talent” podczas którego dzieci mogły zaprezentować swoje talenty, umiejętności i pasje. Konkurs miał na celu rozwijanie poczucia własnej wartości, kreatywności, promowanie i odkrywanie mocnych stron i talentów - które posiada każdy z Nas. Dodatkowo chcieliśmy w ten sposób popularyzować działania artystyczne oraz propagować i zachęcać do alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Były to popisy taneczne, wokalne, instrumentalne i recytatorskie. Wspaniała publiczność reagowała bardzo żywiołowo. Dopingowali i wspierali ze wszystkich sił młodych artystów, doceniając tym ich niezwykłe talenty i ogromną odwagę. Pomimo towarzyszącej tremy, wszyscy "artyści" spisali się rewelacyjnie.