• W skład Zespołu Przedszkoli w Mierzynie wchodzą:
      Przedszkole Publiczne nr 1 i Przedszkole Publiczne Nr 2

• Przedszkole Publiczne Nr 1

• Zlokalizowane jest obok szkoły podstawowej przy ul. Kolorowej w Mierzynie. W nowoczesnym budynku znajduje się: 9 sal dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat, wyposażonych w aneksy na pomoce dydaktyczne, magazynki na sprzęt do leżakowania oraz toalety dla dzieci, dwie szatnie dla dzieci, poczekalnia dla rodziców, sala do zajęć ruchowych, część socjalna i sanitarna, zaplecze kuchenne, pomieszczenia funkcyjne, sekretariat, gabinet dyrektora, pokój nauczycielski z zapleczem socjalnym, portiernia, pomieszczenia magazynowe i gospodarcze. Nie brakuje również nowoczesnego placu zabaw z wydzielonymi miejscami dla dzieci młodszych i starszych.

W Przedszkolu nr 1 w roku szkolnym funkcjonuje dziewięć grup.

• Publiczne Przedszkole Nr 2

• Mieści się przy ul. Weleckiej 30 w Mierzynie. Niewielki, piętrowy budynek, który wcześniej był szkołą, w 2014 r. został zaadaptowany na potrzeby placówki przedszkolnej. Placówka posiada plac zabaw z wydzielonymi terenami dla dzieci z grup młodszych i starszych. Wielkim atutem jest kameralność i przyjazna atmosfera.
        W roku szkolnym 2020/2021 Punkt Przedszkolny został włączony do Zespołu Przedszkoli w Mierzynie i działa jako Przedszkole Publiczne Nr 2.

W Przedszkolu Nr 2 w roku szkolnym funkcjonują cztery grupy.