• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

• W bieżącym roku szkolnym Zespół Przedszkoli w Mierzynie, dołączył do ogólnopolskiej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna zbiórka pod hasłem "Przejrzyj na oczy", skierowała była na Oddziały okulistyki dziecięcej w szpitalach w całej Polsce. Wspólnie wsparliśmy diagnostykę oraz leczenie dzieci, mających problemy ze wzrokiem.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy wraz z dziećmi włączyli się do akcji, wrzucając pieniążki do puszki lub wpłacając je na e-skarbonkę. Wspólnie (w PP1 oraz w PP2 w Mierzynie), zebraliśmy kwotę 956,46 zł. Serdeczne dzięki w imieniu potrzebujących dzieci!

• Dzień Dziecka w PP2

• Kolejny niesamowity dzień za nami! Dzień Dziecka to taki dzień w roku, w którym nawet pogoda nie jest w stanie zepsuć humorów dzieci - tych małych i dużych.

1.06.2022 mogliśmy się o tym przekonać. Za oknem szaro i smutno, a w salach PP2 świątecznie, głośno i radośnie. Przede wszystkim za sprawą Sali tanecznej, w której rozbrzmiewały między innymi hiszpańskie rytmy, które zdecydowanie przypadły dzieciom do gustu. Zabawa była wspaniała. Po szaleństwach tanecznych, dzieci odwiedziły Kawiarenkę, w której mogły chwilę odpocząć i posilić się. Babeczki, lody oraz lemoniada, szybko naładowały akumulatory przedszkolaków, które po chwili były gotowe do dalszej zabawy.

Czekało ich bowiem ciekawe wyzwanie - malowanie na folii. Każde dziecko starało się namalować coś ciekawego w nietypowej pozycji - dzieci poradziły sobie wspaniale i już wkrótce sala Tygrysków wyglądała jak wiosenna łąka. Twórcy tej łąki również wyglądali nietypowo - buzie chętnych przedszkolaków, zostały ozdobione motylkami, kwiatkami, wężami i innymi ilustracjami, ulubionymi przez dzieci. Wszystko to sprawiło, że Dzień Dziecka był wspaniały i niezapomniany.

• Sprintem do maratonu - czyli Dzień Sportu w PP2

• 30 maja dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2 wzięły udział
            w VIII Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków pod patronatem „Bliżej Przedszkola”. Dzieci były bardzo zaangażowane w ten dzień. Starszaki zmierzyły teren przedszkola i wyznaczyły trasę biegu. Całe przedszkole wzięło udział w energicznej rozgrzewce, a następnie rozpoczęło się wielkie bieganie.

Przedszkolaki udowodniły, że razem można więcej i przebiegły dystans prawdziwego maratonu – 42 195 m.! Przez cały dzień trwały konkurencje sportowe. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i medale.

Zarówno dzieci i jak i nauczycielki były bardzo zaangażowane w ten dzień, było to nasze wspólne bieganie, ale na pewno nie ostatnie!

• Konkurs Plastyczny w PP1

• W związku z celebrowaniem Dnia Mamy i Taty, chętne dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym pt. "Moi rodzice". Dzieci przygotowały piękne prace techniką mieszaną, w które włożyły dużo serca.

Komisja wyłoniła 1, 2, 3 miejsca w dwòch kategoriach: 3-4 lata oraz 5-6 lat.

Wśród dzieci młodszych, na 1. miejscu ulokowała się praca Hanny Mocek, na 2. miejscu praca Alicji Krzywania, a na 3. miejscu praca Jagody Frątczak. W kategorii dzieci 5-6-letnich, na 1. miejscu ulokowała się praca Igora Dalemby, na 2. miejscu praca Jana Borzym, a na 3. miejscu praca Amelii Kolasińskiej.

Dzieci otrzymały dyplomy, nagrody rzeczowe oraz upominki za udział. Nagrody sfinansowała Rada Rodziców przedszkola.

Zapraszamy na wystawę prac znajdującą się w pobliżu szatni przedszkola.