• Wszystkim rodzicom i wychowawcom zależy na tym, aby wychować dzieci na mądrych i szczęśliwych ludzi, samodzielnych i twórczych. Wprowadzenie dzieci w świat wartości moralnych, jest niezwykle ważne, gdyż są one fundamentem dalszego życia. Proponowany projekt zakłada pięć spotkań w ciągu roku szkolnego, obejmujące rozmowę o uniwersalnych wartościach.

CELE OGÓLNE PROJEKTU:

• Kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
            • Rozbudzanie w dzieciach wiary w siebie oraz własne możliwości.
            • Aktywizacja dzieci i młodzieży na zrozumienie emocji i uczuć innych osób.
            • Integracja zespołu klasowego.
            • Współpraca nauczyciela i uczniów z placówkami oświatowymi z terenu całego kraju i zagranicznymi szkołami polonijnymi poprzez wspólną wymianę doświadczeń na stronie projektu.
            • Wychowanie do wartości takich jak empatia, wyrozumiałość, szacunek i wrażliwość.
            • Tworzenie sytuacji budujących wrażliwość dziecka, empatię i szacunek wobec innych kreowanie wartości i norm społecznych poprzez współdziałanie z instytucjami i organizacjami będącymi źródłem istotnych wartości.